Останній стає дедалі популярнішим і чи не в кожному селі знайдеться хата, у якій радо приймають туристів. Для більшості селян це все ще спосіб виживання і лише для одиниць - бізнес.
Селянам, за їх словами, катастрафічно бракує державної підтримки. Передусім, бодай закону, який визначив би правила гри на цьому полі. Віталій Чернець, спеціаліст з організації туризму Волинської обласної адміністрації каже (дослівно) : "Ми керуємося тільки постановою з надання послуг з тимчасового розміщення та Законом "Про особисте селянське господарство". Закону "Про сільський зелений туризм" на жаль немає. ... Підтримка не передбачає, на жаль, фінансової допомоги."
Спілка сприяння зеленому туризму лобіює спеціальний закон вже кілька років і лише нещодавно домоглася його реєстрації. Законопроект передбачає передусім легалізацію екотуризму, а також оподаткування власників садиб. Та перед тим, як оподатковувати селян - каже голова спілки Володимир Васильєв - потрібно дати стимул для розвитку їхньої справи. "Сьогодні необхідно зробити дешеві кредити для того щоб сільський господар зміг реконструювати або побудувати будинок для прийому туристів. Також треба навчати сільського господаря. А держава повинна рекламувати зелений туризм, рекламувати такий спосіб відпочинку та конкретні садиби.", говорить Васильєв.
Сільський туризм - це національний колорит, який міг би стати приманкою для закордонних відпочивальників, але іноземна клієнтура становить наразі не більше 20 відсотків - адже якість послуг в Україні ще далека від європейської.
"5 канал"
20 травня 2007р.
Теги: