Реклама B3

Римо-католики Закарпаття відмовилися від живих ялинок у храмах

Про це у своєму зверненні повідмив єпископ-ординарій Мукачівської римсько-католицької дієцезії Антал Майнек

Римо-католики Закарпаття відмовилися від живих ялинок у храмах

"Від цього року мукачівське римсько-католицьке єпископство прикрашатиме кафедральний собор декоративними ялинками. Сподіваюся, що Божому Дитяткові сподобається те, що цим вчинком ми хочемо зберегти його гарний дар - природу,  а таким чином і безпеку для життя людей," – каже глава римо-католиків Закарпаття..

"...Нажаль, нас також стосуються екологічні катастрофи, які загрожують землі, і також Закарпаттю. І ми маємо сумні спогади про дві повені та більші або менші зсуви, які трапилися не так давно. Ми знаємо, що всі ці сумні події трапилися переважно через надмірне вирубування карпатських лісів. Живі дерева можуть втримати надзвичайну кількість води. Вчені вважають, що ліси змогли б врятувати населені пункти від повені та від зсувів. А серед всіх дерев найбільше води може втримати ялинка, навіть зимою утримує вологу у своїх живих або вже опавших хвоїнках.

У той час, коли почали ставити різдвяні ялинки, ще було багато дерев, ще не знищували ліс, так як сьогодні. Таким чином молоді саджанці спокійно могли замінювати вирубані дерева.

Але сьогодні, коли в горах вирубують цілі схили, пора задуматись, чи варто на честь свята любові знищити ще десятки тисяч ялинок з наших і так «змучених» лісів," – звертається до свої вірників Антал Майнек. І продовжує: "Не було б ніяких проблем, якщо б ялинки вирощували для такої цілі у спеціальних господарствах. На мою думку, наступив час поміркувати про те, що могли б ми зробити для безпеки нашого середовища, безпеки свого життя та життя інших людей, і при цьому не втратити один з найважливіших символів різдвяних свят. Хочу подати декілька пропозицій.

Вже протягом багатьох років на базарах можна купити ялинку в горщику. Таке дерево можна так само, як і вирубане, занести на середину кімнати та прикрасити, і навіть хвоїнки не будуть опадати. Хто має сад, той після свята може туди висадити ялинку, або можна залишити у горщику і на наступне Різдво знову занести у дім. Іноді є можливість після свята віддати ялинку у горщику продавцям, а ті віддадуть нам гроші. Або ж можна придбати декоративну ялинку. Я персонально проти всяких штучних речей, не дозволяю у храмах ставити неживі квіти, але перехідним вирішенням годиться й декоративна ялинка, поки не знайдемо інший вихід із ситуації. Вже є такі декоративні ялинки, які зовсім схожі на справжніх. Важливо й те, що таким чином можемо економно використати гроші, бо декоративну ялинку потрібно купити тільки один раз.

Ми всі відповідальні за створену землю, навіть тоді, якщо ми самі не загрожуємо їй. Бог довірив нам природу, всі ми мусимо охороняти її і зробити все можливе для її збереження. Кожен відповідає за свої власні вчинки. Те що робить інший, за те буде він відповідати."

28 грудня 2011р.

Теги: ялинка, Антал Майнек, римо-католик, Різдво

Реклама B4

Коментарі

гг))) 29.12.2011 / 16:40:56
а звернення-то з минулого року...

http://www.munkacs-diocese.org/ua/svitlo/1.2011.pdf

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

19:51
На війні загинув 26-річний військовий із Чинадійова на Мукачівщині Іван Симчина Фото новина
15:38
УжНУ увійшов до топ-15 найзатребуваніших вишів України
13:34
В Ужгороді водій ВАЗ сів за кермо з 1,48 проміле алкоголю Фото новина
17:14
/ 1
Туристка з Дніпра травмувалася під час спуску з гори Гимба на Закарпатті Фото новина
16:30
Родина з трьома дітьми евакуювалася із Дніпропетровщини на Закарпаття Фото новина
10:12
На Закарпатті у ДТП тяжко травмувався 41-річний мотоцикліст Фото новина
15:06
/ 2
В Ужгороді через аварію на водогоні частина міста залишилася без води
13:53
У Мукачеві зупинили нетверезого водія без посвідчення Фото новина
12:43
/ 6
Закарпатський ОТЦК та СП спростував інформацію про обшуки в Мукачівському ТЦК
11:18
13 серпня закарпатців чекає найяскравіший зорепад літа
18:13
/ 2
Рятувальники допомогли туристу з Одеси, який травмувався на Говерлі Фото новина
17:45
/ 1
Патрульні зупинили в Мукачеві мотоцикліста без прав і номерних знаків Фото новина
16:35
/ 1
Ужгород вчетверте за серпень побив температурний рекорд
13:29
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з росією захисником Володимиром Йорданом Фото новина
11:19
На площі Народній в Ужгороді чоловік влаштував дебош Фото новина
10:26
Троє людей постраждали під час бійки в Ужгороді
18:05
Закарпатські рятувальники допомагають гасити масштабні лісові пожежі у Франції Фото новина
17:10
В Ужгороді 5 серпня перекриють частину вулиці Фединця
16:00
В Ужгороді 5 серпня попрощаються із захисником Богданом Югасом, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
15:30
Суд розірвав договір на будівництво автобази в Ужгороді за понад 155 млн грн Фото новина
14:23
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який дві доби блукав у Карпатах Фото новина
12:15
Через спеку до +40 °C у Карпатах посилили охорону лісів Фото новина
11:09
Підтвердили загибель захисника із Нанкова на Хустщині Юліана Гербея Фото новина
17:29
/ 1
Закарпатські рятувальники врятували грибника, який заблукав у лісі Фото новина
16:23
/ 1
На Петросі турист двічі впав під час походу Фото новина
» Всі новини