Реклама B3

На Закарпатті вузькоколійка банкрутує через незручний графік (ВІДЕО)

Іршавська – остання придатна для експлуатації вузькоколійка. На початку 20-го століття Закарпаттям тягнулося понад тисяча кілометрів вузькоколійок різного господарського призначення. Здебільшого їх тягнули у гори – для вивезення деревини з лісів.

На Закарпатті вузькоколійка банкрутує через незручний графік (ВІДЕО)

Тим часом у сусідній Угорщині нині беззбитково діють два десятки вузькоколійок. А в Польщі гірська Бещадська залізниця протяжністю усього 35 кілометрів щорічно перевозить 40 тисяч туристів і отримує 100 тисяч євро прибутку, повідомляє телеканал ZIK.

Серцем цього локомотива є потужний двигун – танковий. Саме він легко тягне за собою чотири вагони. Цього разу єдині його пасажири – Святий Миколай із помічниками.

«У нас теж через село проїджав поїзд. І часто ми їздили до школи на навчання»,– згадує греко-католицький священик отець Михаїл

На кінцевій станції – в Іршаві – Святого Миколая зустрічають місцеві дітлахи. Діти просять Миколая зробити залізницю дитячою.

«Миколаю, нам дуже приємно за подарунки, дуже вдячні вам. Але ми б дуже хотіли, щоб не закривали нашу вузькоколійку. Це для нас як казка», – просить школярка Ярослава Крайдуб.

Далі потяг уже не їде – за Іршавою колію частково розібрали. У зворотній шлях – до Виноградова – у потязі лише двоє людей: пасажирка та провідник.

«Раз на тиждень я їжджу, у середу. А постійно не можу – холодно», – розповідає жителька міста Виноградова Наталія Мейгеш.

Але навіть для однієї пасажирки потяг опалюють – хоч і не увесь.

У решті трьох вагонах – морозно, двері навстіж. Провідник Петро розповідає – у базарні дні всі вагони набиті пасажирами. Переважно пенсіонерами, котрі мають право на пільговий проїзд. Машиніст додає – і у звичайні дні пасажирів теж би було чимало, якби змінити графік на зручніший для людей.

Микола Устич, машиніст локомотива: «Дуже ранком йде. Люди йдуть пізніше на роботу».

Від того, що доводиться возити вітер, вузькоколійка щороку має понад 5 мільйонів збитків. Відтак залізничне начальство час до часу погрожує її закрити.

«Я з 93-го року начальником станції. Постійно закривають і закривають. Проте кажуть, що і в 2012 не закриють», – коментує ситуацію начальник станції Іршава Василь Томаш.

За два минулі роки протяжність цього залізничного маршруту скоротилася вдвічі. Тепер потяг їде в один бік лише 62 кілометри. Закарпатські обласні та районні урядники категорично проти закриття вузькоколійки. А «Укрзалізниця» у відповідь пропонує місцевій владі допомогти в експлуатації збиткового підприємства. Наприклад, спільно створити комунальне підприємство або ж передати вузькоколійку в оренду. Однак усі ці наміри залишаються деклараціями на папері. Не зацікавили чиновників навіть уже готові пропозиції європейських колег, які експлуатують подібні малі залізниці.

«Вони, наприклад, розробили проект, яким чином можна використати цю залізницю в туристичній галузі. Але цей документ, на жаль, знаходиться в мене на руках. Це не зацікавило жодну абсолютно людину ні в «Укрзалізниці», ні з органів державної влади», – розповідає керівник громадської організації «Боржавська ініціатива» Денис Добра.

26 грудня 2011р.

Теги: вузькоколійка, залізниця. турист, Денис Добра

Реклама B4

Коментарі

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

15:38
УжНУ увійшов до топ-15 найзатребуваніших вишів України
13:34
В Ужгороді водій ВАЗ сів за кермо з 1,48 проміле алкоголю Фото новина
17:14
/ 1
Туристка з Дніпра травмувалася під час спуску з гори Гимба на Закарпатті Фото новина
16:30
Родина з трьома дітьми евакуювалася із Дніпропетровщини на Закарпаття Фото новина
10:12
На Закарпатті у ДТП тяжко травмувався 41-річний мотоцикліст Фото новина
15:06
/ 2
В Ужгороді через аварію на водогоні частина міста залишилася без води
13:53
У Мукачеві зупинили нетверезого водія без посвідчення Фото новина
12:43
/ 6
Закарпатський ОТЦК та СП спростував інформацію про обшуки в Мукачівському ТЦК
11:18
13 серпня закарпатців чекає найяскравіший зорепад літа
18:13
/ 2
Рятувальники допомогли туристу з Одеси, який травмувався на Говерлі Фото новина
17:45
/ 1
Патрульні зупинили в Мукачеві мотоцикліста без прав і номерних знаків Фото новина
16:35
/ 1
Ужгород вчетверте за серпень побив температурний рекорд
13:29
В Ужгороді попрощаються із полеглим на війні з росією захисником Володимиром Йорданом Фото новина
11:19
На площі Народній в Ужгороді чоловік влаштував дебош Фото новина
10:26
Троє людей постраждали під час бійки в Ужгороді
18:05
Закарпатські рятувальники допомагають гасити масштабні лісові пожежі у Франції Фото новина
17:10
В Ужгороді 5 серпня перекриють частину вулиці Фединця
16:00
В Ужгороді 5 серпня попрощаються із захисником Богданом Югасом, який два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
15:30
Суд розірвав договір на будівництво автобази в Ужгороді за понад 155 млн грн Фото новина
14:23
На Рахівщині рятувальники розшукали туриста, який дві доби блукав у Карпатах Фото новина
12:15
Через спеку до +40 °C у Карпатах посилили охорону лісів Фото новина
11:09
Підтвердили загибель захисника із Нанкова на Хустщині Юліана Гербея Фото новина
17:29
/ 1
Закарпатські рятувальники врятували грибника, який заблукав у лісі Фото новина
16:23
/ 1
На Петросі турист двічі впав під час походу Фото новина
11:07
У Карпатах за день врятували п’ятьох туристів Фото новина
» Всі новини