- Так які ж курорти можна відвідати у Новий рік любителям зимового відпочинку?
- В принципі цей рік не відрізняється кардинально від минулих років: у нас завжди був активний зимовий відпочинок у новорічні свята. Щодо самих закарпатців, то певна частина містян надає перевагу зустрічі Нового року за кордоном – їдуть до Словаччини, Австрії, Угорщини, Чехії. Новорічні тури є на сьогодні в усіх наших операторів. Щодо внутрішнього туризму, ми готуємось прийняти велику кількість туристів, навіть попри те, що деякі потяги були зняті з нашого напрямку, але зараз призначили 4 додаткові потяги. Я повернувся з відрядження і бачив, що наповнення поїздів – стовідсоткове, тому ні про які збитки для «Укрзалізниці» мови немає. Плюс електропоїзди підвищеного комфорту, автобуси та маршрутні таксі. Більшість туроператорів у ціну туру включають і трансфер, тому добратися до Закарпаття проблем не буде.
- Найбільше, напевно, туристів цікавить відпочинок на гірськолижних курортах…
- Так, у нас активно готуються гірськолижні курорти: на Драгобраті вже є сніг, там лижний сезон напевно почнеться найскоріше, але найкраща погода для катання на лижах у нас завжди з 10 січня до кінця лютого. В області працюють 70 витягів різного класу. Боржавська полонина, як завжди готова приймати гостей (це Подобовець, Пилипець, Ізки, 2000 й інші), сьогодні там готелі різного рівня, є розвинена система сільського туризму. Крім того наші зусилля зараз направлені на ТОВ «Вишка», що на г. Красія, там відкриваються нові рекреаційні комплекси, 26 сільських садиб, готується нова дорога, розширяються заїзди, впорядковуються парковки. Закуповується рятувальне обладнання, щоб не повторилася ситуація, коли витяг зупинився без струму і люди зависли у повітрі. Взагалі, ми повністю залежимо від погодних умов, штучний сніг можна кидати тільки при мінусовій температурі, тож сподіваємось на хороший прогноз погоди у Новий рік.
- Що запропонуєте тим, хто надає перевагу міському відпочинку?
- Якщо хочете відпочити оригінально, відкривається багато басейнів, можна влаштувати свято на воді. Крім того, у нас безліч гастрономічних фестивалів. Відразу після Різдва запрошуємо на фестиваль «Червене вино» у Мукачеві. Є суто наші місцеві «цікавинки» типу Параду Миколайчиків і таке інше. Ну і ніхто не відміняв повноцінну культурну програму: як в Ужгороді, так і в інших містах є багато музеїв, галерей, виставкових залів, де постійно проводяться заходи, тим більше на Новий рік та Різдво. І скажу чесно, в Ужгород варто приїхати хоча б для того, щоб скуштувати нашої кави (до речі, недавно порахували, що від нашого «Перечинського» автовокзалу до площі Корятовича є 24 кав'ярні). Туристам завжди запропонують прекрасні страви 9-ти національних кухонь, традиційних для нашого краю. Тому хто би не приїхав на свята до нас, йому точно буде цікаво.
- Якщо на Новий рік зі снігом не пощастить, у яких місцях можна буде відпочити?
- Є багато заповідників, розплідників екзотичних тварин у приватних садибах та готельних комплексах. Для любителів активного відпочинку у нас чудові зимові гірські пішохідні маршрути. Можна просто поїхати в гори, поселитися у гарному місці. Всього у нас є 356 туристичних об'єктів, усі вони готові приймати гостей круглий рік. А найвідоміші з них крім новорічної програми своїм відвідувачам пропонують так звані додаткові послуги (їх може бути до 80) – від бань, чанів та спа-центрів і фітотерапії до ловлі форелі та різних катань. Тому нудьгувати у нас на Новий рік та Різдво вам точно не дадуть.
Олександра Берегова, Karpatnews.in.ua