Закарпаття пропонує відзначити 75-річчя Карпатської України на загальнодержавному рівні

Депутати Закарпатської обласної ради звернулися до Президента та Верховної Ради з пропозицією щодо відзначення 75-ої річниці проголошення Карпатської України на загальнодержавному рівні.

Закарпаття пропонує відзначити 75-річчя Карпатської України на загальнодержавному рівні

«15 березня 2014 року виповниться 75 років від дня проголошення  Карпатської України.
Незважаючи на короткочасне існування Карпатської України, ця   подія мала велике історичне значення не тільки в житті закарпатських українців, а й всього українського народу. Це була друга, після 21 січня 1919 року, спроба заявити усьому світу про готовність української нації до  державного життя.

Акт проголошення Карпатської України відіграв велику роль у формуванні самосвідомості всієї української нації і став важливим етапом в історії державотворення Незалежної України. Проголошення Карпатської України було найвищим проявом волі українського населення Закарпаття, засвідчило його прагнення  до свободи, бажання жити державним життям, ще раз продемонструвало перед усім світом, що в Закарпатті живуть українці, які  бажають мати свою державність разом з братами з Великої України. Це прагнення вони ще раз підтвердили восени 1944 року на з’їзді Народних комітетів Закарпатської України, прийнявши маніфест про возз’єднання з Радянською Україною.

Карпатська Україна виникла в центрі Європи тоді, коли остання була поневолена фашизмом. Захисники Карпатської України першими піднялися на боротьбу з агресором, не чекаючи наказу свого уряду. Цим самим проявили великий патріотизм і мужність, готовність жертвувати своїм життям заради Батьківщини.

За роки незалежності України в Закарпатській області і в Україні в цілому вже немало зроблено для відновлення історичної справедливості та  увіковічення пам’яті творців і захисників Карпатської України. Однак  значення цієї історичної події в державотворчому процесі Української держави належним чином досі не оцінено.

Потребують загальнодержавної уваги заходи з відновлення та реконструкції місць і будівель, в яких відбувалися історичні події, пов’язані з проголошенням та збройним захистом Карпатської України. Слід активізувати  наукові дослідження, вивчення та об’єктивне висвітлення цих подій, увіковічення пам’яті їх учасників.  

Враховуючи численні звернення громадян, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, Закарпатська обласна рада просить Вас розглянути питання щодо відзначення 75-ої річниці проголошення Карпатської України на загальнодержавному рівні. Проект Указу Президента України з цього питання додається», – йдеться у зверненні депутатів обласної ради.

Прес-служба Закарпатської облради

13 грудня 2011р.

Теги: Карпатська Україна, святкування

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:17
У Перечині перепоховали Героя Ярослава Токаря, який у 2023-му загинув під час боїв у Бахмуті Фото новина
17:30
Румунія продовжила обмеження руху на кордоні через ремонт мосту на річці Тиса
11:12
/ 5
У Збинах на Мукачівщині громада перейшла з російського православ'я в ПЦУ
09:39
/ 1
Підтверджено загибель на війні Героя із села Кіреш на Хустщині Олександра Куриці Фото новина
09:01
Стало відомо, коли на Закарпатті вимикатимуть світло 2 грудня
15:46
У Мукачеві встановили четвертого бронзового гусака Фото новина
10:57
В Ужгороді сьогодні попрощаються із захисником Золтаном Калої Фото новина
10:05
У селі Видричка на Рахівщині попрощалися із полеглим захисником Степаном Павлючком Фото новина
09:06
Оприлюднено прогнозний графік відключень електроенергії на Закарпатті 1 грудня
16:45
У Мукачівському замку відкрили резиденцію Святого Миколая Фото новина
12:51
У селі Видричка на Рахівщині попрощаються із Героєм Степаном Павлючком Фото новина
10:18
У Берегові стартував Благодійний різдвяно-новорічний ярмарок на площі Кошута Фото новина
09:06
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 30 листопада
17:39
/ 3
У Мукачеві провели акцію на підтримку полонених та зниклих безвісти військових Фото новина
12:41
/ 2
Жителька Нижнього Болотного на Хустщині відзначила 100-літній ювілей Фото новина
10:41
/ 1
У Часлівцях на Ужгородщині попрощаються із полеглим Героєм Михайлом Дюриком Фото новина
09:02
/ 1
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 29 листопада
18:06
/ 2
Герой «Азовсталі» з Мукачівського прикордонного загону отримав державну нагороду Фото новина
16:27
У Мукачеві зустріли евакуйовану родину з Дніпропетровщини Фото новина
15:18
/ 1
Закарпатські митники затримали вантажівку з незадекларованим товаром на 1,5 млн грн Фото новина
14:39
/ 10
На Мукачівщині громада УПЦ МП разом з настоятелем приєдналася до ПЦУ Фото новина
14:06
У Мукачеві посеред ночі патрульні знайшли малюка, який сам блукав вулицями Фото новина
12:15
/ 1
Виноградівська міськрада повідомила про смерть Героя із Великих Комʼят Едуарда Густі Фото новина
11:23
Чопський прикордонний загін проводить набір на військову службу за контрактом
10:27
Апеляційний суд у Львові очікувано залишив чинним детальний план територій під будівництво вітряків на Руній
» Всі новини