Ужгородський прес-клуб: Причини власних проблем шукайте в дитинстві

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою обговорення якого стала психологічна та психотерапевтична допомога дітям та молоді. Мова йшла про можливості вирішення конфліктних ситуацій між батьками та дітьми, сучасні методи виховання, попередження насильства у сім’ї, а також про четверту обласну науково-практичну конференцію психологів та психотерапевтів.

Ужгородський прес-клуб: Причини власних проблем шукайте в дитинствіВікторія Онищук, голова закарпатського осередку Української спілки психотерапевтів запросила усіх, хто цікавиться власним здоров’ям, відвідати конференцію 25-26 травня у Падіюні, що, як і минулоріч, залишається відкритою для «живої» участі закарпатців. На власному досвіді тут можна буде випробувати методику групового аналізу, системної сімейної психотерапії, гештальт-терапії та психодрами. Окрім академічної психотерапії планується також презентація практичних її методів, зокрема, танцювальної психотерапії.
Організатори конференції закликають батьків, вчителів взяти у ній участь, познайомитися із закарпатськими психологами, методами їхньої роботи, замислитися на емоційним здоров’ям своїм та власних дітей і вихованців.
Магдалина Кузьмик, обласний позаштатний психотерапевт розповіла, що психотерапевтична служба діє на Закарпатті вже 5 рік та консультує краян у спеціалізованих центрах. Серед діагнозів домінує депресія, яку сьогодні вже називають чумою ХХІ століття. Друге місце посідають психосоматичні розлади, які призводять до різноманітних хвороб – гіпертонії, ревматоїдного артриту, виразки шлунку тощо. При чому лікування цих хвороб виключно медиками гастроентерологами чи кардіологами не є ефективним, оскільки хвороби часто пов’язані із особистим сприйняттям світу і себе в ньому. Наступна з поширених психологічних проблем — постстресовий розлад.
Володимир Башкірєв, голова правління Коаліції по попередженню насильства в сім’ї, старший викладач кафедри соціальної роботи УжНУ звернувся до теми насильства, від якого потерпають сьогодні більшість дітей. Жорстокість щодо дітей, табуювання проявів дитячої агресії призводить до формування психологічних комплексів та значною мірою деформує процес соціалізації.
Дитина — дзеркало середовища, стверджує Вікторія Онищук. Тому психологи радять змінювати не дитину, а її середовище. За умов економічних та політичних змін людям важко забезпечити потребу дитини в любові, безпеці. Тоді як психологічний комфорт дитинства є запорукою того, що психологія дитини не буде ушкодженою. Фахівці закликають батьків звернути особливу увагу на психологічний аспект виховання і не відкладати консультацію з фаховим психотерапевтом.
Вікторія Онищук вкотре наголосила на тому, що набагато краще присвятити час профілактиці психічних ускладнень, особливо у дітей. Фахові психологи стверджують, що діти можуть потребувати терапію коли вони: чогось бояться; кусають нігті; охочіше бавляться самі, ніж з друзями; кричать і не можуть спати; почуваються виснаженими і безрадісними; зловживають комп’ютером або телевізором; коли у них виникають головні болі або болі в животі; страждають захворюваннями верхніх дихальних шляхів; мають проблеми з харчуванням і травленням; розлади сну; страждають хронічними захворюваннями або алергіями; мають проблеми в грі або в навчанні. Терапевтичний супровід триває від півроку до трьох років, дитина отримує захист і підтримку і, граючись, випробовує можливі рішення проблем.
Організатори обласної науково-практичної конференції психологів та психотерапевтів висловлюють вдячність Закарпатському інституту МАУП та кафедрі соціальної роботи УжНУ за допомогу у проведенні конференції.
16 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини