Закарпатські комунальники навчались енергоефективним технологіям

17 травня 2006 року в рамках проекту „Розширення навчальних послуг і дорадчої допомоги АМУ” Закарпатським РВ АМУ організовано і проведено чергову фахову майстерню „Запровадження енергоефективних технологій в бюджетних установах і житлово-комунальній сфері міста”.

Впродовж одноденного навчання слухачі ознайомилися із світовою і українською практикою вирішення проблем запровадження енергоефективних і енергоощадних технологій при наданні комунальних послуг по теплопостачанню, водопостачанню, гарячому водопостачанню, вуличному освітленню, громадському транспорті, утилізації побутових відходів. Представники міст і селищ Закарпаття в ході навчання обмінялись і своїм власним досвідом вирішення проблем енергоощадності при наданні комунальних послуг. І хоча кожне місто, природньо, має свою специфіку функціонування комунальної інфраструктури, представники всіх міст одностайно відмітили спільні наболілілі проблеми: хронічна нестача коштів не те що на розвиток, а навіть на підтримку існування комунальних підприємств, неплатежі населення, неврегульованість тарифів, зношеність обладнання та інженерних мереж тощо. Різке підняття цін на енергоносії в подібній ситуації буде не тільки не по кишені пересічному споживачу, але й здатне привести загалом до комунальної катастрофи. Саме тому альтернативи запровадженню енергоощадних технологій просто не існує. Однак для нововведення на зразок заміни централізованого теплопостачання на будинкові і квартирні системи опалення, проведення теплосанації будинків, заміни інженерних мереж і др. потрібні немалі інвестиційні кошти. Де їх взяти? Є над чим ламати голову новообраним міським радам, виконкомам і міським головам. Але між тим деякі напрацювання існують. Так, представники м. Хуста поділилися досвідом реконструкції мережі вуличного освітлення міста з використанням сучасних енергозберігаючих технологій. Заміна повітряних електроліній на кабельні, старих світильників на сучасні натрієві лампи, повна реконструкція щита керування вуличним освітленням, що дозволило в 4 рази витрачати енергії менше, ніж раніше. Встигли перейняти досвід Хуста і у Виноградові, частина робіт вже зроблена, але економія бюджету відчувається одразу. Нове керівництво Ужгорода активно опікується проблемою зміни неефективної системи теплопостачання міста. Мова йшла про впровадження в обласному центрі програми з енергозбереження „Рідний дім”, яка передбачає поступовий перехід від централізованого теплопостачання до встановлення автономних систем опалення багатоповерхівок.
На фаховій майстерні слухачі ознайомились також із досвідом м. Ужгорода по організації та проведенню енергомоніторингу бюджетних установ міста – шкіл, дитячих садків, закладів охорони здоров’я і соціальної сфери. За рекомендацією ЗРВ АМУ у виконкомі вперше була введена посада енергоменеджера, який і реалізує на практиці ідею моніторингу. Вона полягає в систематичному зборі і аналізі інформації з об’єктів енергоспоживання для коригування і оперативного реагування на виникаючі технічні і організаційні проблеми. Навіть у Німеччині тільки за рахунок енергомоніторингу містам вдається заощаджувати 5-10% коштів на енергоносії. Про подібні результати в Ужгороді звичайно говорити ще зарано.

У доробку Ужгорода виконаний у 2001-2003 р.р. проект програми TACIS „Енергореконструкція житлових будинків в містах Ужгород, Міхаловце і Дармштадт”, який дозволив вперше на Україні закласти інформаційну, проектну і розрахунково-економічну основу для проведення теплосанації всього житлового фонду . Результати проекту як зразкові знаходяться у нещодавно презентованому у Міністерстві будівнитва, архітектури і житлово-комунального господарства України довіднику „Енергозбереження у житловому фонді”. А розробив його для України Інститут житла і довкілля з міста Дармштадта – побратима м. Ужгорода у Німеччині. Учасники фахової майстерні в роздаткових інформаційних матеріалах отримали копії окремих розділів саме цього довідники, оскільки тираж його видання надто обмежений.
Більшість учасників фахової майстерні висловили побажання на майбутнє – огляд кращих практик на місцях.Так як тематика наступної фахової майстерні, яку планує провести Закарпатське РВ АМУ 19 липня, буде присвячена кращим практикам організації надання комунальних послуг, то в програмі проведення навчання передбачається відвідання окремих комунальних підприємств міста.Асоціація міст України
18 травня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

13:15
Закарпатська академія мистецтв із січня – без зарплат
13:05
Утворено Раду арбітражних керуючих Закарпатської області та обрано її керівника
10:33
Зупинений на Рахівщині вночі мотоцикліст сам зізнався, що вживав алкоголь, але від медосвідування відмовився
09:15
Завдяки спеціальній станції в Мукачеві всі охочі можуть отримати інформацію про якість повітря
04:01
В Ужгороді пропонують худнути і покращувати здоров'я, водночас заробляючи
02:50
ХХІІ Всеукраїнський турнір юних істориків відбудеться в Ужгороді
17:00
/ 3
Законопроєкт про криміналізацію контрабанди завершать за кілька тижнів – Нефьодов
16:33
/ 1
В Ужгороді відбувся мітинг-реквієм зі вшануванням військовослужбовців, що захищали Дебальцівський плацдарм
16:16
/ 4
Частину валідаторів у комунальних автобусах Ужгорода можуть тимчасово вимкнути
14:30
/ 2
Закарпатський хірург, військовий медик Олександр Данилюк упорядкував книгу спогадів про бої за Дебальцеве
14:19
/ 1
В Ужгороді презентують видання відомих дослідників
13:21
/ 2
У річницю Дебальцевської битви в Мукачеві вшанували пам'ять полеглих героїв
12:27
Проєкт Стратегії розвитку Мукачівської ОТГ до 2027 року схвалили на виконкомі
12:23
У Мукачеві передбачили 2 млн грн на рік на лікування містян в інституті ім. Амосова
11:34
У Мукачеві демонтують 106 об’єктів зовнішньої реклами
11:08
В Ужгороді презентували майстерню друку слоганів і гасел за участі угорської мисткині
11:03
/ 2
Закарпатські школи мають можливість долучитися до проєкту з вивчення інфо-медійної грамотності
11:01
Ужгородській міській дитячій лікарні передали два кардіографи, придбані під час акції "Серце до серця"
10:53
В обласній бібліотеці в Ужгороді відбудеться вечір пам’яті "Небесна Сотне, Ви тепер святі…"
09:25
/ 1
Із 10 лютого у Мукачеві діють нові тарифи на водопостачання та водовідведення
02:23
В Ужгороді розслідують можливі розтрати бюджету при ремонті площі Петефі
01:25
/ 1
У Берегові "перевлаштовують" під військову частину територію колишнього ЛТП
00:48
/ 1
Закарпатці з закритою формою туберкульозу лікуватимуться у сімейних лікарів
00:37
/ 3
Уряд виділив 1 млрд 342 млн грн на ремонт державних доріг на Закарпатті у 2020 році
23:15
Судді Ужгородського міськрайсуду обрали заступником голови Бедя
» Всі новини