Воротар - Олександр Надь (Говерла-Закарпаття)
26 років, 20 матчів (-11 голів), 2 попадання в збірну туру
Нещодавно поповзли чутки, що Надем зацікавились провідні клуби прем'єр-ліги. Бути може, це навколофутбольні «піари», але ж Саша грою заслужив таке визнання. Був лідером, справжнім капітаном своєї команди, як і личить одному з небагатьох корінних закарпатців у «Говерлі-Закарпаття». Пропустив найменше, відбивав багато найнебезпечніших ударів - пенальті, впритул, з найскладніших положень.
Резерв: Гайдаржи (Нива), Руденко (Металург)
Правий захисник - Євген Опанасенко (Металург)
21 рік, 16 матчів (3 голи), 4 попадання в збірну туру
Просто здорово відпрацював в першій лізі, що особливо цінно для молодого гравця. Незважаючи на виклики в молодіжну збірну країни і кілька болючих ушкоджень, провів половину сезону на одному диханні і важко пригадати матчі, де він виглядав би нижче свого високого рівня.
Резерв: Борзенко (Геліос), Вечтомов (Буковина)
Центральний захисник - Артур Новотрясов (Кримтеплиця)
19 років, 20 матчів (2 голи), 3 попадання в збірну туру
За три неповних сезони в першій лізі постійно прогресує і показує не по роках зрілу гру. Так було і в першому колі, де, крім хорошого виконання безпосередніх обов'язків, кандидат до юніорської збірної України встиг відзначитися ще й кількома найважливішими забитими м'ячами.
Резерв: Гвініанідзе (Севастополь), Матеус (Металург)
Центральний захисник - Євген Єлісєєв (Говерла-Закарпаття)
22 роки, 21 матч (1 гол), 3 попадання в збірну туру
Прекрасне весняне придбання ужгородців. Високий, потужний гравець руйнування, без якого, поза сумнівами, Говерлі-Закарпаття не вдалося б стільки матчів виграти з мінімальним рахунком. Крім усього, створив чудовий дует з Щедраковим.
Резерв: Лазорик (Енергетик), Бойко (Металург)
Лівий захисник - Олег Керчу (Буковина)
27 років, 21 матч (0 голів), 3 попадання в збірну туру
Старожил чернівецького клубу провів пристойне півріччя - таїли небезпеку його навіси, простріли, брався і за стандарти. Якщо в Запоріжжі два гравці приблизно одного класу ділили між собою бровку, то Олег відбігав весь півсезон безальтернативно.
Резерв: Мелікян (Говерла-Закарпаття), Цуріков (Металург)
Правий півзахисник - Володимир Танчик (Севастополь)
20 років, 21 матч (1 гол), 3 попадання в збірну туру
Починав сезон взагалі блискуче, але став жертвою свого вміння посилювати гру після виходу на заміну - кілька разів тренери приберігали його як «джокера». Не перший рік подає великі надії - зробив собі ім'я ще в «Княжій» та «Львові», міг з’явитися влітку в «Карпатах». Але став гравцем «Севастополя». Гадаю, «моряки» тільки виграли від союзу з цим маленьким, вертким півзахисником.
Резерв: Пісоцький (Металург), Саванчук (Нафтовик-Укрнафта)
Опорний півзахисник - Віталій Гавриш (Сталь)
25 років, 19 матчів (6 голів), 3 попадання в збірну туру
Багаторічний лідер «Сталі», роль якого значно зросла після того, як безгрошовий Алчевськ покинуло багато досвідчених гравців. Капітан, лідер, а в останніх сезонах - ще і кращий бомбардир команди. Гравець, завжди показує якість гри вище середнього.
Резерв: Морозенко (Динамо-2), Дуляй (Севастополь), Гунчак (Буковина)
Атакуючий півзахисник - Жуніор (Металург)
33 роки, 21 матч (7 голів), 3 попадання в збірну туру
Ця позиція у нас, до загальної радості, надзвичайно сильна. Майже в кожній команді знайшовся б свій яскравий претендент, але ми виберемо саме капітана запоріжців, якого по ходу сезону Лутков порівняв з Ламборгіні. В цьому є велика частка правди: вишуканий бразильський півзахисник очевидно вище за класом більшості опонентів і вміє одним дотиком вирішити долю епізоду. Віддав багато результативних передач, у тому числі - п'ятами, чимало забивав - як з гри, так і зі стандартів, став мозковим центром команди, акумулює навколо себе всю гру команди, граючим часом типового латиноамериканського «енганче».
Резерв: Леонов (Арсенал), Карноза (Нафтовик-Укрнафта), Полтавець (Одеса)
Лівий півзахисник - Бесарт Ібраімі (Севастополь)
25 років, 12 матчів (6 голів), 4 попадання в збірну туру
Суттєво підсилив гру команди після повернення з оренди, у багатьох матчах брав на себе роль головної атакуючої сили. Поряд з Жабокрицьким та Гвініанідзе, заслуговує титулу лідера команди. Став найкращим бомбардиром, правда, за низької результативності команди та 5 голах з пенальті - це не найвагоміше досягнення.
Резерв: Трухін (Говерла-Закарпаття), Окана-Стазі (Сталь)
Нападник - Сергій Кравченко (Титан)
21 рік, 19 матчів (8 голів), 3 попадання в збірну туру
Прийшовши влітку в Армянськ, маючи за душею всього лише три сезони у другій лізі і ще один - в дублі Ворскли, вибухнув кращим поки своїм періодом в професійному футболі. Забивав тільки з гри, та ще й по-естетському (чого варті його голи п'ятами), для Титану став справжнім посиленням, відкриттям команди Федоренко.
Резерв: Колінс (Сталь), Коваль (Динамо-2)
Нападник - Олександр Косирін (ФК Одеса)
34 роки, 20 матчів (10 голів), 3 попадання в збірну туру
Складно однозначно оцінювати півріччя як Олександра, так і його команди. Почавши дуже яскраво, вони потрапили в «чорну смугу», з якої почали вибиратися тільки під кінець осені. Але скорострільність ветерана ні в якому разі не можна обійти стороною, нагадаємо, він домігся бомбардирського показника в 0,5 голи за гру, до того ж не вдаючись до «допомоги» стандартів.
Резерв: Матяж (Олімпік), Постолатьєв (Арсенал)
Що треба пам'ятати про символічні збірні:
• Вони називають найяскравіших гравців турів, іноді, чого вже там, обходячи увагою «сіреньких», але стабільних гравців;
• Вони не застосовні до сезону в цілому, але свідчать про гарну гру в окремо взятих матчах, з чого можна відтворити цілісну картину;
• Вони вибирають, переважно, гравців з команд, які відзначилися позитивною грою в поточних турах;
• Вони дають добрий грунт для роздумів, але не є істиною в останній інстанції;
• Вони, насамперед, символічні.
Артур Валерко, Football.ua