Соціально-економічне становище Закарпатської області

Соціально-економічне становище Закарпатської області за січень–жовтень 2011 року

Соціально-економічне становище Закарпатської області

Промисловість

Індекс промислового виробництва в області у жовтні п.р. порівняно з попереднім місяцем становив 101,5%, а з жовтнем минулого року – 95,0%. За січень–жовтень п.р. обсяги промислового виробництва проти рівня аналогічного періоду минулого року склали 99,7%.

Сільське господарство

У січні–жовтні п.р. загальне виробництво продукції сільського господарства порівняно з відповідним періодом минулого року зросло на 7,3%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 37,6%, у господарствах населення – на 6,2%. Приріст виробництва забезпечено за рахунок продукції рослинництва.

За розрахунками на 1 листопада п.р. в усіх категоріях господарств зросла, порівняно з показником на відповідну дату минулого року, чисельність поголів’я свиней, овець та кіз, птиці, тоді, як поголів’я великої рогатої худоби, у т.ч. корів – дещо зменшилося.

Капітальні інвестиції

За січень–вересень п.р. в розвиток економіки області підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування вкладено
1986,2 млн.грн. капітальних інвестицій. Інвестиції в основний капітал (у капітальне будівництво та придбання машин і обладнання) зросли порівняно з відповідним періодом минулого року майже на чверть і склали 1785,4 млн.грн.

Будівництво

Протягом десяти місяців п.р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 268,4 млн.грн., що у порівнянних цінах становило 80,7% від обсягів відповідного періоду минулого року.

Транспорт

За січень–жовтень п.р. підприємствами транспорту перевезено 3,6 млн.т вантажів, що на 1,8% менше, ніж за десять місяців минулого року.

Послугами пасажирського транспорту скористалися 46,0 млн. пасажирів, що склало 94,9% від обсягів перевезень пасажирів у січні–жовтні 2010р.

Зовнішньоекономічна діяльність

 

Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами за січень–вересень 2011р. становив 1031,5 млн.дол. США, імпорту – 1387,5 млн.дол. США. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяги експорту та імпорту товарів зросли, відповідно, на 28,2% та на 44,5%. Відיємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за січень–вересень п.р. становило 356,0 млн.дол. США.

Роздрібна торгівля

Оборот роздрібної торгівлі, що включає роздрібний товарооборот торгової мережі підприємств-юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і продаж на ринках за січень–жовтень п.р. за розрахунками склав 11196,4 млн.грн., що у порівнянних цінах на 13,5% більше, ніж за десять місяців минулого року. Через мережу організованих ринків протягом зазначеного періоду реалізовано 20,4% загального обсягу продажу споживчих товарів.

Ціни

Індекс споживчих цін (інфляції) по області у жовтні п.р. порівняно з вереснем зафіксовано на рівні 100,1%, з початку року – 102,8%, при 100,0% та 104,2%, відповідно, – по країні.

Заробітна плата

Середній розмір номінальної заробітної плати штатного працівника у січні–вересні 2011р. склав 2015 грн. і зріс порівняно з відповідним періодом минулого року на 12,8%.

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника у вересні п.р. склала  2176 грн., що на 3,6% більше, ніж у серпні п.р. та на 9,2% більше, ніж у вересні 2010р. Заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку області у 2,3 раза перевищувала рівень законодавчо встановлених державних соціальних стандартів, які діяли на кінець періоду (з 1 квітня 2011р. мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум для працездатної особи встановлені у розмірі 960 грн.)

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати протягом вересня п.р. зросла на 10,2%, порівняно з початком п.р. – на 12,5% і станом на 1 жовтня 2011р. становила 14661,5 тис.грн. У структурі загальної суми невиплаченої заробітної плати 38,9% припадало на економічно активні підприємства.

Ринок праці

Рівень зареєстрованого безробіття в області станом на 1 листопада п.р. склав 1,4% чисельності постійного населення працездатного віку, проти 1,5% на відповідну дату 2010р.

Населення

На 1 жовтня 2011р. в області, за оцінкою, проживало 1249,8 тис. осіб. Упродовж січня–вересня п.р. чисельність наявного населення зросла на 2406 осіб виключно за рахунок  природного приросту.

Михайло Білей, начальник відділу зведених робіт, планування, обліку та координації роботи районних управлінь і відділів Головного управління статистики у Закарпатській області, для Закарпаття онлайн

25 листопада 2011р.

Теги: економіка, соціальний

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 3
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
02:40
Підтверджено загибель Михайла Пукмана з Верхнього Водяного на Рахівщині, який з липня 2024-го вважався зниклим безвісти Фото новина
02:12
/ 4
Розклад святкових богослужінь на Великдень у храмах Ужгорода та Мукачева
01:43
/ 4
За онлайн-трансляцію порно суд покарав пару з Міжгір'я "умовним" роком і конфіскував ноутбук
03:07
В Ужгороді презентували книжку "Августин Волошин: біографія президента Карпатської України" Фото новина
16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
» Всі новини