Як прокоментував Михайло Мельник – т.в.о. начальника митного поста «Тиса» Чопської митниці, у пункті пропуску «Тиса», що на українсько-угорському кордоні, завдяки своєчасній підготовці, дуже швидко проведено митне оформлення великогабаритної ялинки. Митні процедури відбулися в найкоротші терміни завдяки злагодженій співпраці з екологічною та фіто-санітарною службами, а також Торгово-промисловою палатою, які надали до митного оформлення всі необхідні дозвільні документи на вивезення зеленої красуні за кордон.
Найгарнішу ялинку для католицької столиці знайшли у Закарпатській області у високогір’ї Рахівщини. Встановлять лісову красуню, висотою 30 метрів та вагою 5 тонн, у центрі Ватикану 5 грудня.
60-річна ялинка надзвичайно пухнаста – від самого кореня і до верхівки закарпатські лісівники нарахували 720 гілок.
Два дні рятувальники прив'язували міцним тросом усі її гілки до стовбура. Потім гігантську красуню зрізали і за допомогою гелікоптера перенесли повітрям з важкодоступного високогір''я до селища Великий Бичків.
До слова, Україна вперше має таку почесну місію прикрасити Ватикан своєю ялинкою до різдвяних та новорічних свят. Тож до Різдва у центрі Ватикану усі бажаючі зможуть намилуватися не лише зеленою красунею, яку прикрасять за українськими традиціями, а й почути колядки та щедрівки народних колективів з України.
Довідка
Традиція встановлювати різдвяну ялинку на площі Святого Петра у Ватикані з''явилася на початку 80-х років минулого століття під час понтифікату Івана Павла II.
Нинішній Папа Римський Бенедикт XVI продовжив традицію, згідно з якою дерево-символ свята щорічно везуть до Ватикану з різних країн.
Прес-служба Чопської митниці