Свято відбулося у оригінальній споруді візит-центру Національного природного парку "Синевир".
Вже зранку гості оглядали роботи фотографів з усієї України, які зроблені у Карпатах. Відвідувачі вели дискусії і навіть суперечки щодо кращих стендів, однак, як кажуть росіяни, "на вкус и цвет товарища нет".
"Краса природи – важливий мотиваційний аспект, який спонукає людей бережливо ставитися до природи, любити її і охороняти. А це один з перших етапів у справі утвердження екологічної культури та природоохоронного світогляду, чому намагаємось приділяти особливу увагу, – каже директор Національного природного парку "Синевир" Микола Дербак.
Зробити сходження на гори можуть собі дозволити не всі через різні причини, а от візуально подорожувати, споглядаючи фотографії – реально для будь-кого. Тим паче, що кожен стенд на фестивалі був обладнаний ще й картою з позначенням місця, де було зроблено те чи інше фото. Ну, а хто може собі дозволити здійснювати сходження на вершини, той на цьому фесті неодмінно визначився з подорожами на майбутнє.
"Мені дуже сподобались фотографії, зроблені на горі Кам'янці, – ділиться враженнями Ростислав Попов з Києва, – влітку з дружиною неодмінно піднімемось на цю вершину".
Фестиваль екологічної фотографії "Карпатам назустріч" відвідали учні місцевих шкіл. Вони відкрили для себе нові горизонти неповторної краси гір, тим паче, що вони також не байдужі до подорожей. Крім того, молодь активно бере участь у юннатівському русі.
"У школярів склалися найкращі враження від фестивалю. Подібні заходи дуже корисні і пізнавальні. Вони сприяють екологічній обізнаності молоді і вселяють у серця юні дух добра і романтики", – вважає завідуючий сектором екологічної просвіти і краєзнавства відділу освіти Міжгірщини Василь Худинець.
У рамках Фестивалю екологічної фотографії "Карпатам назустріч" відбувся "Форум природолюбів", на якому обговорювалися екологічні проблеми Карпат та роль фотомистецтва у пропаганді екологічних ідей. Проведено також презентації ілюстрованих книг "Дивовижний край легенд" і "Путівник по Національному природному парку "Синевир", виставку картин відомих в Україні художників, написаних в Карпатах 2011 року, засідання дискусійного клубу фотографів.
Організатори фесту частували гостей чаєм з трав, зібраних у горах, а також розважали музикою і фільмами про унікальні куточки Карпат.
Юрій Бабічин, начальник відділу еколого-освітньої роботи НПП "Синевир"