Закарпатські аграрії зібрали найбільший за останні 20 років урожай

16 листопада у с. В. Лучки Мукачівського району відбулися урочистості з нагоди відзначення професійного свята – Дня працівників сільського господарства.

Закарпатські аграрії зібрали найбільший за останні 20 років урожай

Про це Закарпаття онлайн повідомили з прес-служби Закарпатської облради.

У АПК Закарпатської області зайнято близько 5,6 тис. осіб. У структурі  економіки краю сільське господарство виробляє 20 відс. валової доданої вартості.  На сьогодні  комплекс осінніх польових робіт практично завершено. Нинішній рік був для закарпатських товаровиробників добрим на урожай практично для всіх сільгоспкультур, обсяги валових зборів яких були одними з найвищих за останні 20 років, - зазначив начальник головного управління агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Іван Федорович. Зокрема, валовий збір зернових у порівнянні з минулим роком збільшено на 27%, картоплі – 19,4 %, овочів – на 6,1 %, плодів і ягід – на 4,2 %. Урожайність одного гектара зернового клину, включаючи кукурудзу, збільшено на 5,3 ц. У тваринництві основним виробником молока і м'яса є особисті селянські господарства, які виробляють їх відповідно понад 98 та 96 відсотків, - На сьогодні в сільськогосподарських підприємствах області проводиться догляд за посівами озимих зернових, ведеться підготовка насіння ярих зернових до посівних кондицій.

Нагадаємо, 25 лютого ц.р. депутати  обласної ради внесли зміни до Програми розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва області на 2010- 2015 роки. Цим документом  передбачено фінансову підтримку тваринництва з місцевих бюджетів за 13-ма напрямками і створення інфраструктури із заготівлі та переробки молока і м'яса. Враховуючи, що 86 відс. сільськогосподарських угідь знаходяться у користуванні населення, а решта 14 відс. – у користуванні сільськогосподарських підприємств та фермерів, а також гірські умови, Програмою передбачено доведення обсягів виробництва у 2015 році: м'яса -до 115 тис. тонн у живій вазі, молока – до 420 тис. тонн, що дозволить довести споживання на душу населення: молока – до 320 кг, м'яса – до 60 кг.

Вже в цьому році виділено 1800 тис. грн., з яких 1363 тис. грн. – уже сплачено фізичним і юридичним особам. Приміром, лише на розвиток молочного скотарства передбачається направити із обласного бюджету у 2011 р. – 970 тис. грн; у 2012 р. – 1579 тис. грн; а вже у 2015 році – 2185 тис. грн. Отже, лише спільна плідна праця всього депутатського корпусу, виконавчої влади та трудівників села на місцях дозволить досягнути бажаних результатів.

17 листопада 2011р.

Теги: аграрії, тваринництво, сільське господарство

НОВИНИ: Соціо

16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
11:12
/ 2
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Готрою Фото новина
15:07
У ПП "Чоп", "Ужгород" і "Дякове" тиждень перевірятимуться автомобільні ваги, тому можливі затримки
11:15
/ 2
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Чобо Даковим Фото новина
03:06
Перші маршрути поїздів євроколією з Ужгорода будуть до Будапешта, Відня та Кошиць Відео новина
00:03
/ 3
На Сумщині поліг Іван Скоблей з Греблі на Хустщині Фото новина
15:38
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Чинадієм Фото новина
11:07
/ 1
На Харківщині поліг Михайло Попович з Текова Королівської громади Фото новина
15:26
/ 1
На Сумщині поліг Михайло Іваньо з Виноградова Фото новина
12:35
Поки 73-річна власниця пішла за покупками, в Ужгороді горів її будинок Фото новина
04:11
14 квітня на Закарпатті оголошене Днем жалоби за жертвами російських ракетних ударів по Сумах
02:58
На війні з росією поліг Василь Богаш з Черни Королівської громади Фото новина
03:03
Попри будівництво євроколії на дільниці Чоп – Ужгород, пасажири з Одеси, Полтави та Кременчука зможуть дістатися Ужгорода
16:12
/ 16
В Ужгороді відкрили 23-й в Україні з початку повномасштабного вторгнення McDonald's Фото новина
05:33
/ 7
Селищний голова Дубівської ОТГ Каганець втік від громади, яка вимагала зупинити незаконне будівництво ГЕС Фото новинаВідео новина
04:57
/ 1
На Донеччині поліг Петро Бойко з Білок Хустського району Фото новина
02:01
/ 2
У Вільшинках на Ужгородщині попрощаються з Іваном Ганичем, який 3 роки захищав Україну Фото новина
17:20
Петиція про створення парку "Чорні озера" в Ужгороді достроково назбирала необхідну кількість за 5 днів
03:05
З початку року мукачівський замок "Паланок" відвідали майже 22 тисячі туристів
19:51
/ 3
Львівський експрокурор Ільницький, що влаштував гучне весілля і переховувався у тещі на горищі, прилаштувався у ТЦК на Закарпатті
18:18
/ 1
На війні з росією поліг Андрій Слищенко з Горбка Мукачівської громади Фото новина
11:37
/ 2
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Мирославом Лукачем Фото новина
03:31
/ 6
Автодорогу для "Вітропарків" у пралісах "Ужлісу" будуватиме компанія, пов’язана із родиною мера Ужгорода Андріїва Фото новина
» Всі новини