Закарпатська влада радилася, як доправити ялинку до Ватикана (ФОТО)

У понеділок, 14 листопада, під головуванням голови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди відбулась нарада, головною темою якої стало обговорення технічної сторони зрізання і транспортування ялинки з Закарпаття до Ватикану.

Закарпатська влада радилася, як доправити ялинку до Ватикана (ФОТО)

Для України такий досвід новий – держава вперше дарує до Різдва католицькому світу зелену красуню. Дерево вже обрали – це 30-метрова ялинка, з діаметром стовбура понад півметра та вагою майже у 4 тонни. Саме гігантські розміри дерева і ускладнюють його зрізання і транспортування. До того ж, зелена красуня росте у високогірній Рахівщині, до дерева відсутній прямий під'їзд – навіть фахівцям, які зрізатимуть ялинку, кількасот метрів до місця робіт доведеться йти пішки.

Попри труднощі, багато чого вже зроблено. Зокрема, вже визначились із перевізником – роботи з доставки дерева з Рахівщини до Риму виконуватиме словенський перевізник. Фірма вже має досвід такої роботи – у 2009 році вона транспортувала зелене дерево схожих розмірів з Бельгії до Ватикану. Попередня вартість робіт експедитора становитиме  близько 30 тис. євро.

Найскладнішим етапом залишається зрізання і пакування ялинки. За технологією спочатку обрізають нижні гілки (їх, до речі, також везтимуть до Риму), гілки ялинки обв'язують спеціальним тросом – аби зменшити дерево у діаметрі хоча б до трьох метрів. Потім стовбур чіпляє вертоліт, і тільки у такому, "підвішеному" стані, ялинку починають рубати. Потім, вертоліт транспортує дерево до автопоїзда, який чекатиме на завантаження біля дороги. Гвинтокрил кладе обв'язане дерево на вантажівку, де його накривають спеціальним захисним тентом.

Для того, аби не робити помилок під час самого процесу, вже завтра на Рахівщину поїде спеціальна комісія. До її складу ввійдуть представники обласної адміністрації, компанії-перевізника, рятувальники, лісівники.

– Нам випала велика честь долучитись до організації "Українського Різдва у Ватикані". Водночас, це дуже непросте завдання – жоден регіон нашої країни не має подібного досвіду. Але терміни досить стислі, тому моделювати ситуацію та приймати рішення треба самотужки. До того ж, область має цілковиту підтримку керівництва держави, - резюмував голова обласної адміністрації Олександр Ледида.   

Оскільки дорога від Закарпаття до Ватикану негабаритним автопоїздом займе майже тиждень, роботи зі зрізання та завантаження ялинки планують розпочати вже наступного вівторка, повідомили Закарпаття онлайн в прес-центрі Закарпатської ОДА.

14 листопада 2011р.

Теги: ялинка, Ватикан, Різдво

Коментарі

Istvan 15.11.2011 / 11:26:00
Характерно для Украины... А прежде всего никто не думал о том, как доставить?

перехожий 15.11.2011 / 11:16:00
мда, купа дядьків в дорогих костюмах та з обличчями, що демонструють напруження розумової діяльності радяться як зрізати одне дерево. Словенський перевізник хоче 30 000 євро за перевезення, тобто більше 300 000 гривень. Думаю, сам Папа порадив би потратити ці гроші на благодійні цілі, тут на Закарпатті.

Католичка 14.11.2011 / 19:58:00
Я чекала цього моменту майже все своє життя, коли у Ватикані буде красуватися УКРАЇНСЬКА ялиночка. Хоча це і потребує великих зусиль, але я рада, що державна влада взялася за виконання цього складного завдання.

НОВИНИ: Соціо

18:12
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні прикордонником Ігорем Томіленком Фото новина
16:16
На Рахівщині рятувальники допомогли туристу, який травмувався під час сходження на Близницю Фото новина
12:35
У Мукачеві поліцейські розшукали двох дітей, які самостійно пішли з дому
09:23
Ужгородка зареєструвала петицію з вимогою переглянути прожитковий мінімум в Україні
09:02
У Румунії врятували чотирьох українців, які заблукали в горах Фото новина
18:14
На Закарпатті дружині загиблого офіцера Армена Петросяна вручили посмертні нагороди Фото новина
13:12
З Говерли евакуювали туристку, яка травмувалася під час спуску Фото новина
11:55
/ 1
На Чорногорі розпочалося цвітіння рододендрона Фото новина
10:01
На Мукачівщині малолітня дитина випала з вікна разом із москітною сіткою
18:22
/ 1
На кордоні з Румунією митники викрили схему ввезення брендового одягу на понад 5 млн грн Фото новина
17:15
/ 1
На Хустщині 13-річний хлопець травмував голову під час пірнання в басейн
15:01
Закарпатські митники знайшли понад тисячу пачок сигарет у тайниках мікроавтобуса Фото новина
13:00
На війні з рф загинув військовий із Вишкова на Хустщині Іван Масловський Фото новина
18:16
/ 2
В Ужгороді родинам шести полеглих воїнів передали державні нагороди Фото новина
16:44
/ 1
Ужгород попрощався з лікарем-хірургом і морським піхотинцем Олегом Наконечним Фото новина
15:42
/ 12
Суд арештував понад 339 тисяч євро та 154 тисячі доларів у справі закарпатського митника Фото новина
14:24
Біля Нижнього Коропця на Мукачівщині оселилася родина лелек Фото новина
12:26
Патрульні виявили нетверезого водія під час перевірки в Мукачеві Фото новина
10:52
Підтверджено загибель воїна з Берегова Сергія Цопіна, який понад три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
10:43
/ 6
Компанія, афілійована з Максимом Єфімовим, придбала землю і недобуд під румунським кордоном на Хустщині
08:55
/ 1
Біля Перечина сталася ДТП за участю автокрана Фото новина
16:24
/ 1
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
» Всі новини