В Ужгороді площу Народну таки забудують Нацбанком (ФОТО)

В Ужгороді на площі Народній планують побудувати нову будівлю, в котрій розміститься, зокрема, обласне управління Нацбанку. Про це, як повідомили Закарпаття онлайн в прес-центрі Закарпатської ОДА, говорили у четвер, 10 листопада, очільник Закарпаття Олександр Ледида та керівник управління Національного Банку України в області Валерій Коляско.

В Ужгороді площу Народну таки забудують Нацбанком (ФОТО)

Про необхідність зведення нової будівлі на площі Народній йдеться вже давно. Таким бачили повний архітектурний ансамбль території поблизу облдержадміністрації ще перші її проектувальники – чехословацькі архітектори у 1938 році закладали у генплан площі будинок у сквері позаду сучасного пам'ятника Т. Шевченку. Також, головний банкір області Валерій Коляско повідомив: існує реальна можливість будівництва за державний кошт:

– Вважаю, що нова забудова суттєво прикрасить місто. У цьому зацікавлені і працівники обласного управління Нацбанку. Адже ті приміщення, які ми займаємо сьогодні, вже занадто старі, є майже не придатними для роботи.

Наразі з ідеєю та проектом має погодитись міська влада. Адже для початку робіт необхідно виділити землю.

– Переконаний, це буде дуже вигідно місту. Адже без вкладення грошей ужгородці отримають чудову, архітектурно довершену, площу. Тут буде вся необхідна інфраструктура. До того ж, будівля займе тільки частину скверу, зелений куточок площі нікуди не подінеться, - зазначив керівник області Олександр Ледида.

10 листопада 2011р.

Теги: площа Народна, Нацбанк

Коментарі

vova 2011-12-11 / 16:12:26
звертаюсь до нашого діючого мера щоб не допустив забудови пл.народної раніше Ратушняк дуже хотів продати цю зелену зону а також на пл.Б.Хмельницького під торговий центр йому замало було грошей своїх, жаднюга на грошах вже помішався.Треба навпаки розширювати площі і вулиці більше зелених зон а не забудовувати, місто ж розширюється

Patriotka 2011-12-10 / 20:35:25
Shanovnuj,Fahivez Volodumur.
Nazbanky ranishe treba bylo dymatu.Moglu kyputu bank bilia himfaky.Hiba na narodnij dostatno misza i dla parkyvanna mashun chunovnukiv?chu mowe pobydyjyt pidzemnuj garaw na 2-3 poverhu?Symnivajys.i wo todi byde z miskum trafikom?I hto zatverdwye stul bydovu?Hiba nam ne dosut ywe stawnoi "Plazu"v centri na Koriatovucha,abo chervonogo "Fokstroty"i sklanoi budovu porych?nevwe VAM VONU PODOBAJYTSA?Znaete,"centr mista"poniatta dosut shuroke i na plowi Narodnij svit klunom ne zijwovsa.dosut ywe psyvatu istoruchnuj vugliad Uzhgoroda,ywe i tak zipsovanyj.

Фахівець Володимир 2011-11-30 / 15:44:05
З щирого зацікавленого обговорення даного питання випливає, що ужгородці хотять бачити тільки гарну сучасну будівлю Нацбанку, якісно вирішену і комфортно облаштовану площу Народну, гарні гуманні співмасштабні людині пам'ятники і обов'язково вирішену проблему автостоянок і парковки для автомобілів. Цілком зрозуміла потреба і бажання ужгородців, котрі спеціалісти - долучені до вирішення цих проблем - повинні вирішити професійно і якісно.
Хочеться вірити і сподіваюсь, що так і буде.
Стосовно пропозиції розміщення будівлі Нацбанку десь на бувших територіях військових частин вважаю не серйозною і професійно абсурдною. Будівля Нацбанку за своїм СТАТУСОМ повинна знаходитись у самому центрі адміністративно-ділового центру міста. А це саме площа Народна. Що стосується пам'ятника Шевченку - то його слід шляхетно і професійно, з виправленням усіх наявних недоліків (і самої скульптури, і розміщення) - кінцево встановити на відповідне достойне образу Кобзаря місце.
Нацбанк повинен взяти фінансування вирішення цього питання на себе - якщо претендує на місце, де встановлений пам'ятник Шевченку. Отож ужгородці мають цілком реальний шанс отримати оновлену площу, будівлю - шедевр сучасної архітектури, культурно і гармонійно вписаний у історичне архітектурне середовище та вирішення проблеми автостоянок службовців та відвідувачів адміністративно-ділового центру. Як фахівець бачу, що ВСІ ЦІ ПРОБЛЕМИ АБСОЛЮТНО РЕАЛЬНО КУЛЬТУРНО і ПРОФЕСІЙНО ВИРІШИТИ.
Щоб так сталося до ВИРІШЕННЯ цієї НЕПРОСТОЇ справи ПОВИННІ бути залучені ВИКЛЮЧНО ФАХІВЦІ відповідної КВАЛІФІКАЦІЇ!

2011-11-13 / 15:38:00
2 сорри, 13.11.2011 13:55

Вийдемо дещо за рамки теми.

Духнович дійсно вийшов також дуже і дуже невдалим,
але Петефі виконаний у природну величину, за своє життя він не відрізнявся дужою статурою і це загально відомо.

Впевнений, що - поставити вас рядом із памятником Петефі, то і ви не будете схожі на такого собі моторного Енея, хлопця козака .

Це перший памятник Унгвару пострадянського періоду, який позбавлений гігантоманії. І цей позитивний приклад наслідували і інші митці. Другий позитивний приклад - дует Ерделі та Бокшая, теж виконаний в природну величину.

Якщо наша думка про мягко кажучі невдалі монументи Шевченка та Волошина в Унгварі дещо пошкодила ваші "рожеві окуляри патріота" , сорри, тоді прийміть наше сорри.

сорри 2011-11-13 / 13:55:00
Вже і цю тему спаскудили своїм втручанням україноненависники... :( Чим, скажіть, будь ласка. ужгородські шевченко і Волошин гірші за непропорційного Духновича і рахітичного Петефі?..

А площу добудовувати можна. Інша річ, хто і як це робитиме...

2011-11-13 / 12:22:00
2 ужгородець, 11.11.2011 19:46

"не розумію - в чому бачать невдоволені коментатори-аноніми довершеність площі у нинішньому вигляді? " (с)

1. про довершеність площі тут ніхто і словом не згадував

"І де, в якому европейському місті ви бачили, щоб так бездарно, неграмотно ставили й такі недолугі пам'ятники - що Шевченку, що Волошину - одного поля дебілізм." (с)

2. на рахунок "памятників" цілком і повністю із вами погоджуюсь , то скоріше пародія, а не памятники, це скоріше памятники совкового рабського світогляду та психології їх замовників, та виконавців.


"Ледида - мудрий губернатор і хоче щось добре зробити і для краю, і для міста, і вирішити всі проблеми площі одразу. Та ще й за рахунок Нацбанку. Це мудро. Бог йому - в поміч!" (с)

3. Поки-що можна сказати, що мудрий, але кидь дасть себе втянути в цю авантюру, то буде справжній лох та ще із Києва бамбулей отримає.

- "вирішити всі проблеми площі одразу" - щось ні у вашого коменту , ні у матеріалі цієї статейки навіть жодним напівнатяком не згадується одна
з головних І КОМПЛЕКСНИХ ПРОБЛЕМ ЦЄЇ ПЛОЩІ - ПИТАННЯ П А Р К У В А Н Н Я !!!

А АВТОМОБІЛЬНИЙ ПАРК НАШИХ ЧИНОВНИКІВ ТА БАНКІРІВ І НЕ ТІЛЬКИ ЇХ ЗРОСТАЄ З ДНЯ НА ДЕНЬ !!!

ЯКИМ ЧИНОМ ПРОБЛЕМУ ПАРКУВАННЯ МОЖНА ВИРІШИТИ ЗАБУДУВАВШИ 1/3 ПЛОЩІ НОВОЮ АДМІН БУДІВЛЕЮ, ЯКА ДАСТЬ ДОДАТКОВЕ ТРАНСПОРТНЕ НАВАНТАЖЕННЯ НА ПЛОЩУ МІНІМУМ ПО 100 АВТІВОК ЩОДНЯ !?!?

ЩО, "головний банкір області Валерій Коляско" ДАВ ПИСЬМОВЕ ЗОБОВЯЗАННЯ ЗА СЕБЕ ТА СВОЇХ ІНШИХ ПІДЛЕГЛИХ - БАНКІРІВ В ПОДАЛЬШОМУ ЇЗДИТИ НА РОБОТУ ТІЛЬКИ НА ВЕЛОСИПЕДІ АБО ПІШКИ ХОДИТИ !?!?


КОМПЛЕКСНУ ПРОБЛЕМУ СЛІД І КОМПЛЕКСНО ВИРІШУВАТИ !!!
А ЦЕ ПОТРЕБУЄ ГРОШЕЙ , ЯКИХ ІТАК НЕМАЄ , А НАВІТЬ ЗА ГІПОТЕТИЧНОЇ УМОВИ ЇХ ПОЯВИ , - ВІДМОВИ ВІД ЇХ РОЗКРАДАННЯ !!!

ЯКЩО ВЖЕ ВИ І ЗГАДАЛИ ЖИТЕЛІВ ПІДЛЕГЛИХ БУДИНКІВ, А ВЛАСНЕ ЇХ ХТОСЬ ЗАПИТАВ !?

ВЕЛИЧЕЗНА ТЕРИТОРІЯ ПУСТУЄ ВЖЕ ДЕСЯТИЛІТТЯ ЗА 19 ПТУ ТА Ж/Д ВОКЗАЛОМ - КОЛИШНІ ВІЙСЬКОВІ ЧАСТИНИ ТА ЇХ ПРИЛЕГЛА ГОСПОДАРСЬКА ТЕРИТОРІЯ !!!
ЦЕ - ВЕЛИЧЕЗНІ ЗАХАРАЩЕНІ ХАЩІ !!! ГЕКТАРИ !!!

ЧОМУ НЕ ДАТИ НАЦБАНКУ РОЗВЕРНУТИСЯ ТАМ !?!?

І МІСТА ВДОСТАЛЬ І ВІД ЦЕНТРУ МІСТА НЕ ТАК ВЖЕ І ДАЛЕКО !!
НЕХАЙ ПРИВЕДУТЬ ТЕРИТОРІЮ В ПОРЯДОК !!! НЕХАЙ ВІДРЕСТАВРУЮТЬ КОЛИШНІ ЦІСАРСЬКІ КАСАРНІ , ЯК НЕОДМІННУ ЧАСТИНУ САМОБУТНЬОЇ ІСТОРІЇ МІСТА НАД УНГОМ !!!
ТАМ НЕ ТЕ ЩО ОФІСНУ БУДІВЛЮ, ТАМ "АЕРОДРОМ" ПОБУДУВАТИ МОЖНА !!!

ЧОМУ ЦЕЙ ВАРІАНТ НЕ РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ "МУДРИМИ" !?!?
МОЖЕ ТОМУ, ЩО ХТОСЬ НАГРІВ ВЖЕ І ХОЧЕ В МАЙБУТНЬОМУ НАГРІТИ СОБІ РУКИ НА ЦІЙ ХИМЕРНІЙ ІДЕЇ ЗАБУДОВИ РОЗАРІЮ НА ПЛ. НАРОДНІЙ !?!?




ужгородець 2011-11-11 / 20:16:00
Юрію, Шевченко уже там стоїть як кошмар і жебрак.

ужгородець 2011-11-11 / 19:46:00
Най роблять уже щось нормальне в центрі, бо місцевий рагулізм уже заграв!!!...не розумію - в чому бачать невдоволені коментатори-аноніми довершеність площі у нинішньому вигляді? У пасовиську, на якому вигулюють псів жителі прилеглих будинків, чи у недолугому непропорційно-довгорукому і падаючому пам'ятнику?? Хіба такі пам'ятники мають бути в областному центрі? І де, в якому европейському місті ви бачили, щоб так бездарно, неграмотно ставили й такі недолугі пам'ятники - що Шевченку, що Волошину - одного поля дебілізм. Ледида - мудрий губернатор і хоче щось добре зробити і для краю, і для міста, і вирішити всі проблеми площі одразу. Та ще й за рахунок Нацбанку. Це мудро. Бог йому - в поміч!

п. Тамара 2011-11-11 / 10:54:00
В начале 70-х на площади было построено здание Политпросвета / оно так же было необходимо Ужгороду, как сейчас здание Нацбанка/. Это сооружение является полным диссонансом по отношению к существующей архитектуре. Не такую площадь хотел видеть Крупка.
Да, участок был зарезервирован чешскими архитекторами для дальнейшей застройки и завершению ансамбля площади. Но, видя пример, как испортили исторический центр города ,построив на месте старой мельницы тоже банк, стоит задуматься.

2011-11-10 / 23:29:00
Придурки! Фігу їм, а не площу Народну!

анонім 2011-11-10 / 23:28:00
ну звичайно, треба придумати причину, щоб зперти ще бюджетних грошей! А поки добудують може і нацбанк збанкрутує! :0

2011-11-10 / 22:39:00
а про брудне місто туристи випадково не питають !?

Ярослав Шевчук 2011-11-10 / 22:35:00
Я дуже радий, що на тому місті щось побудують, давно пора було там щось побудувати, а тому коли там проходять туристи питають: а чому у Вас тут така яма?!


Головне, щоб нова Будівля не зіпсувала будівельного ансамблю!

2011-11-10 / 22:28:00
головний банкір області Валерій Коляско НЕХАЙ П...ЗДУЄ ДО СЕБЕ НА РОДІНУ ЗВІДКИ ДО НАС ПРИПЕРСЯ ТА НЕХАЙ ПЛЮНДРУЄ СВОЄ РІДНЕ МІСТО ЧИ-ТО СЕЛО В ЯКОМУ УРОДИВСЯ такий "талант" зайда .

Немає нацбанку де землю виділити під будівництво !? Так під Баранинцями її повно, там незхай і будують собі офіс "за державний кошт" на горі золотій у гаю затишному.

Місто щодня захлинається в час пік від того , що 2-х полосні транспортні мости не справляються із автопотоком, їх конче потрібно розширяти на сучасні 4 полоси !!
На вирішення цієї проблеми державний кошт не знайдеться в Украстині (від слова украсти) !?!?
Тільки знайдуть казенне фінансування для нового офісу банкірського !?!?! Найшли актуальну "проблему" у місті !?!?

2011-11-10 / 22:14:00
Д Е Б І Л І З М ! ! !

До додаткового обєкту додасться щодня мінімум 100 паркуючих авто співробітників офісу + щоденний підїзд інкасаторського КАМАЗУ = щоденний суцільний хаос

Неборак Ледида подумав, як буде в таких умовах наступного разу Віктора Федоровича приймати у білому домі чи скажімо Миколу Яновича !?

Віктор Федорович, гадаю, не похвалить Ледиду за таку "спритність", ой не похвалить, як дізнається і на власні очі побачить це неподобство.

Юрій 2011-11-10 / 18:34:00
Тоді Шевченко вже точно буде там стояти, як жебрак... Кошмар!

Антон 2011-11-10 / 18:14:00
Якщо є зацікавленість в такому будівництві на рівні нацбанку - нікого не будуть питати і побудують так, як захочуть. Але говорити, що "це буде дуже вигідно місту" - ліцемірство.
А ще вражає жахливий захаращений стан двох скверів біля ОДА.

2011-11-10 / 17:09:00
Ніхто не помітив, що в Ужгороді немає ні простру, ні повітря? Довершена площа... Хто надав право "довершувати" її за Крупкою.? Коли він її проектував, було стільки авто? Побудують нацбанк, депутати облради паркуватимуться на спортамайданчику третоьої школи чи довершать площу автостоянкою перед ОДА?
"До того ж, будівля займе тільки частину скверу, зелений куточок площі нікуди не подінеться" - вже і церква стоїть, обіцяна попереднім губернаотром... Залишіть як є, будб-ласка! Не накликуйте на себе проклять, яких і так на вас достатньо від людей, які одним хлібом живуть.

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 5
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні