Чехи відкрили дитсадок у закарпатській Стужиці (ФОТО)

У четвер, 3 листопада, відбулося офіційне відкриття дитсадка у селі Стужиця Великоберезнянського району Закарпатської області.

Чехи відкрили дитсадок у закарпатській Стужиці (ФОТО)

На захід завітали гості з Чеської Республуки – Зденек Кадлец, керівник адміністрації краю Височіна, Йозеф Недвєд, член благодійного фонду "ViZa", Василь Самандрула, координатор благодійного фонду "ViZa", Катержіна Недвєдова, керівник канцелярії гетьмана краю Височина.

Саме завдяки допомозі  краю Височина  нарешті  здійснилася давня  мрія мешканців
Стужиці –  тут запрацював   дитячий  садок. Цей  проект розпочато минулого року, тоді було вирішено реконструювати  недобудований  житловий двоповерховий  будинок під дошкільний  заклад.  Тепер його не впізнати – він став справжньою окрасою  села. У вересні садочок оглянув гетьман Височини Їржі Бєгоунек. Відтоді тут завершено роботи з благоустрою  території, закуплено меблі, підібрано персонал – і на початку листопада дитсадок прийняв  60 маленьких  вихованців. Реконструкцію  профінансовано спільно: край Височина та Закарпаття виділили на об'єкт трохи більше півтора мільйона гривень.

Стужицький голова Юрій Шоляк відзначив, що тут зможуть гармонійно розвиватися і готуватися до шкільного життя малеча села. Радітимуть цьому родини гірського села, а також жителі, котрі отримають тут місце постійної роботи.

Зденк Кадлец у свою чергу констатував:  для чеської сторони відповідально і приємно брати участь у таких заходах. "Ми в першу чергу акцентуємо свою увагу на допомозі гірським населеним пунктам. За часів першої Чехословацької Республіки у 20-тих роках минулого століття тут було зведено школу. Нині ж долучилися до відкриття дитсадочка. Нас пов'язує історія, впевнений, що буде пов'язувати й спільне європейське майбутнє. Такі проекти є прикладом ефективного регіонального співробітництва, і впевнений, що в наступні роки завдяки нашим дружнім стосункам  із Закарпаттям будуть відкриті ще не один соціальний заклад", – резюмував керівник адміністрації краю Височина.

Прес-служба Закарпатської облради
 

04 листопада 2011р.

Теги: дитсадок, Стужиця, Височіна

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини