Проблема звалища є однією з найважливіших у місті. Торік восени Ужгород ледь не опинився на межі "сміттєвого колапсу" – полігон стало майже неможливо використовувати, адже сміття не складували належно, поставивши під питання не лише подальшу експлуатацію, а й екологічну ситуацію в районі. Відтоді міська влада опікувалася не лише місцями захоронення відходів (що дозволяє продовжити термін експлуатації звалища), але й дорогою на полігон.
"Торік у цей же час ми б не змогли сюди потрапити – коли ми прийшли восени, сміттям були завалені усі підходи до звалища й навіть спеціальні транспортні засоби сюди би не доїхали. З того часу виконано чимало роботи, а саме рекультивація двох карт (ділянок) полігону – другої і третьої, підготовка першої карти до захоронення твердих побутових відходів та земельні роботи на четвертій карті. Це дасть змогу іще півтора-два роки експлуатувати полігон", - просто поруч із новим котлованом розповідає Віталій Семаль, заступник Ужгородського міського голови з питань житлово-комунального господарства. Він поінформував, що виконано і дуже важливу роботу з відведення біогазу з товщі сміття – завдяки цьому, наголошує, вдалося пережити літо без загорянь, що раніше на звалищі були ледь не постійними.
Заступник мера також розповів, що до кінця року в Ужгороді має стартувати запровадження нової системи поводження з побутовими відходами. "Звісно, ми не вповні задоволені тим, що в Ужгороді коїться зі сміттям, і саме тому 5 жовтня на засіданні виконавчого комітету було прийняте рішення оголосити конкурс на збирання та вивезення твердих побутових відходів. За умовами конкурсу до кінця цього року визначать підприємство-переможця, яке відтак займатиметься цим в Ужгороді. Ми розуміємо, що ця послуга для городян має надаватися більш якісно", - наголосив Віталій Семаль.
Щодня на полігон у Барвінку (обслуговує він Ужгород та частково Ужгородський район) звозять близько 800 кубометрів твердих побутових відходів, повідомили Закарпаття онлайн прес-служба Ужгородської міської ради.
Олег 2011-11-03 / 18:19:00
Таким питаням потрібно приділяти суттєву увагу, а власне кажучи в майбутньому слід задуматись над тим щоб зробити в Ужгороді сміттєпереробний завод, тоді питання відходів зникне з порядку денного + є велика ефективність від використання таких фабрик. хороший приклад показує Швейцарія, яка відходами забезпечує себе теплом.