Понад двадцять робіт, виконаних аквареллю і змішаною технікою, були представлені на суд журі. За твердженням начальника МДПІ Ганни Лендєл, оцінювати доробки — справа не з легких, оскільки кожен малюнок настільки індивідуальний, оригінальний, відрізняється від решти власним баченням і вирішенням тем, вдалою, цікавою гамою барв, що віддавати перевагу котромусь із представлених здавалося невдячною справою. Щоб не бути надто суворими у своїх оцінках, не травмувати психіку маленьких художників, члени журі дійшли висновку — розширити діапазон призових місць, збільшивши їх удвічі.
І це цілком справедливо, бо майже кожна робота не могла бути належно оціненою з урахуванням кількості докладеного старання, зусиль, якщо хочете, майстерності автора. Ось бджоли, відомі своєю надзвичайною працездатністю, наповнюють квітковим пилком соти. Їхня праця, за задумом Ольги Куштан з Плосківської ЗОШ, чимось схожа на роботу податківців. Дівчина назвала свою акварель "Оподаткування веде до процвітання". А Артур Легеза, шестикласник із Поляни, дав назву своєму доробку "Податок сплатити — людям у доброті жити". Ці малюночки за ідеєю, майстерністю виконання членам журі здалися як такі, що найяскравіше, найпереконливіше відображають ідею, закладену ініціаторами конкурсу, а тому одержали найвищу оцінку, а з нею перші місця. Цікавими були картини також Тетян-ки Чурило з присілку Яківське, Світланки Лізанець з Родникової Гути. Їм віддали два другі місця. Призером стала і вихованка Свалявської дитячої школи мистецтв одинадцятирічна Олеся Когут. З-поміж відзначених була й робота третьокласниці Свалявської ДШМ Тетянки Ребриш "Формування бюджету", виконана змішаною технікою. Як наголосили члени журі, кожен малюнок заслуговував належної уваги та відзнаки.
Підбито підсумки і серед творчих доробків "Податки очима дітей", написаних школярами. Тут переможцем одностайно визнано четвертокласника з гімназії Олександра Калініна за твір "Без плати податку — немає достатку".
Два другі місця присуджені дев'ятикласниці Олександрі Ковач з Дусинської ЗОШ І-ІІІ ступенів та її ровеснику з Тибави Михайлу Ливчу. Третьою нагородою відзначені твори Антоніни Суп-лінчак з Керецьок і Дмитра Ливча зі загальноосвітньої школи І-III ступенів №3 м.Свалява.
Відібрані кращі з кращих малюнки і твори будуть представлені на обласному конкурсі, який проводить обласна державна податкова адміністрація.
Борис ІВАНЧОВ, "Вісті Свалявщини", 12.05.07
12 травня 2007р.
Теги: