В Ужгороді відбулося останнє цьогорічне вуглеходіння (ФОТО)

У суботнє надвечір'я, 29 жовтня, в Боздоському парку Ужгорода знову зібралося кілька десятків людей, аби відчути ні з чим незрівнянні емоції, що супроводжують процес проходження босоніж кількаметровою стежкою розпеченого вугілля.

Вуглехідці не ходять "протоптаними" стежками :)
Вуглехідці не ходять "протоптаними" стежками :)

Утім, справа аж ніяк не виключно в емоціях, бо і ті, хто приходить на вуглеходіння, і його організатори ставку роблять на значно тонші духовні матерії, які дають учасникам сеансів можливість краще відчути самих себе і налагодити (чи, швидше, відновити втрачений) органічний зв'язок з оточуючим світом і поколіннями предків..

Саме тому медитативна частина таких заходів розпочинається з налагодження контакту з вогнем як одним із проявів Божественної Суті, проходить, по можливості, у вишиванках, супроводжується мелодією гуцульського "Аркану" і ритмічним скандуванням  гасла "Я сильний Духом!" , а завершується висловленням вдячності Богові, духам рідної землі і душам предків, чия допомога в налаштуванні на правильну ментально-медитативну "хвилю" – неоціненна.

Як повідомив засновник української методики вуглеходіння, голова Закарпатської обласної Асоціації здорового способу життя "Закарпатський морж" Богдан Дикий, у світі існує багато автентичних методик ходіння по розпеченому вугіллю, але українська (власне, закарпатська) не має аналогів і зараз перебуває в процесі патентування. А проте, на Закарпатті останнім часом вже появилося кілька осіб, які, нахапавшись поверхневих вражень в якості учнів пана Богдана, роблять спроби перевести вуглеходіння в русло комерції. Зокрема, областю поширюються рекламні оголошення, в яких "практикуючий психолог, спеціаліст школи Причинності, космоенергет" пропонує за гроші досвід вуглеходіння, один до одного скопійований з методики Богдана Дикого, однак без врахування багатьох його основоположних, визначальних  моментів. Через це чимало тих, хто щиро бажав відчути та віднайти себе в процесі долання природнього стаху перед вогнем, вже мали проблеми за наслідками отих комерційних шоу, влаштованих, зокрема, в Чинадіївському замку "Сент-Міклош" – хто з опіками, хто з додатковими психологічними проблемами, набутими під час нефахових вуглеходжень. Згодом, порівнявши той свій негативний досвід з практикою вуглеходіння під час сеансів Богдана Дикого, всі вонив один голос твердять, що атмосфера і енергетика тих дійств – неспіввідносні.

Шарлатани були, є і будуть, і завдання кожного – не втрапити в їх тенета, усвідомлюючи, що духовність і гроші – речі несумісні, і щось добре на вкраденому заснувати не можливо.

Ось і цього разу ті, хто прийшов на вуглеходіння на традиційне місце в Боздоському парку, не були обмануті в своїх очікуваннях і сподіваннях. У таких випадках завжди особливо цікаво спостерігати враження неофітів вуглеходіння, які щойно здолали свій страх перед кількаметровою доріжкою жевріючої грані. Досвідчені ж вуглехідці засвідчують цінність відчутого і пережитого тим, що щоразу використовують найменшу можливість очистити духовні канали, здобути новий досвід, користуючись безкорисливою ініціативністю пана Богдана, котрий власним коштом і витрачаючи власні час і зусилля подорожує останнім часом Закарпаттям, безкорисливо ділячись набутими знаннями з усіма, хто цього потребує.

Некорисливе добро повертається і самому організаторові новою якістю пізнання, що дозволяє поступово підкориговувати методологію практичних занять, щоразу її вдосконалюючи. От і цього разу у вуглеходінні взяли участь кілька діточок, а досвідчені вуглехідці освоювали практику парного і зустрічного проходження вогняною доріжкою, танці на вугіллі і баторазове безперервене – туди-назад – проходження. Останнім рекордом стало безперервне 6-разове проходження по 6-метровій доріжці (для початківців ця доріжка була коротшою), тобто, як не важко порахувати – безперервні 36 метрів, подолані босоніж по розпеченій грані (яким, завважмо, передували багаторазові ходіння в межах цього ж сеансу). Схоже, і цей рекорд не буде останнім...

Наступного тижня Богдан Дикий організовує вуглеходіння в Мукачеві. Далі, каже, зарядять листопадові дощі і "розганяти хмари" нема смислу і потреби. Адже надходить сезон "моржування" і чимало хто з закарпатських прихильників нетрадиційних, але перевірених способів оздоровлення вже відкрив його в холодних осінніх водах Ужа та Латориці.

А вуглехідці, спраглі за зиму за старими-новими відчуттями, зберуться знову навесні.

Може, тоді серед них вже будете й ви?..

30 жовтня 2011р.

Теги: вуглеходіння, розпечене вугілля, Богдан Дикий, морж

Коментарі

Олег Диба 31.10.2011 / 21:24:00
Пані Ольго, дуже радий вас тут читати... ))

І дякую на доброму слові. Колись, коли буде трохи більше часу, напишу краще...)

Ольга 31.10.2011 / 20:26:00
Браво, Олеже
Нарешті хтось відкрито написав про вуглеходіння Це не тільки перемога над своїми страхами ( хоч це також), а повернення до своіх витоків, до своїж найглибших коренів, де шанували предків і поклонялися їх духам,а не чужинським богам, де є тільки гріх і страх
Справжня українська дохристиянська релігія була світлою, радісною, де молодь навчалася шанувати укр звичаі і обряди, де було єднання із Матірю Землею, Сонцем, усім живим Де людина була Єдиною із навкіллям, а не ''завоєвателем і покорітелем ''
Слава Україні

Словянин 31.10.2011 / 20:17:00
KK, 31.10.2011 06:53
Пане ОД: було б цікаво прочитати щось більше про світогляду п.Дикого. Напевно він знанна людина, але не всім...помогло б більше познайомитись зі філософією прихильників цього руху, щоби глибше було б зрозуміти смисл статті...(але ваша коротка відповідь в низу уже трохи помогло, дякую).
На жаль, прочитати щось самодостатнього із світогляду Дикого Вам не вдастся, при всій повазі до пана Богдана. Протягом століття ураїнців занадто сильно пошматували. Тим не менше, окремі мислителі від окремих західноєвропейських народів, а також руського народу розвивали філософську думку, яка Вас хвилює. При нагоді представлю цілий список самостійно мислячих людей.

Горянка 31.10.2011 / 19:36:00
Дуже шкодую, що ні цього разу ні на Покрова не мала можливості пробігтися іще раз тією вогняною доріжкою. Богдан молодчага.

Словянин 31.10.2011 / 19:29:00
Пан Дикий свідомо чи не свідомо продовжує гарну українську словянську традицію

О.Д. 31.10.2011 / 11:26:00
Пане КК, в планах - створення блогу громадської організації "Закарпатський морж" на сайті Закарпаття онлайн. Там, сподіваюся, все буде розказано детальніше.

KK 31.10.2011 / 06:53:00
Пане ОД: було б цікаво прочитати щось більше про світогляду п.Дикого. Напевно він знанна людина, але не всім...помогло б більше познайомитись зі філософією прихильників цього руху, щоби глибше було б зрозуміти смисл статті...(але ваша коротка відповідь в низу уже трохи помогло, дякую).

О.Д. 31.10.2011 / 00:01:00

Пане КК, традицій вуглеходіння на Закарпатті як таких не було, їх освоїв в руслі своїх оздоровчих практик пан Богдан Дикий. Але, що суттєво, він розвинув їх на акценті єднання з рідною землею, культурою, відчуттям зв'язку з предками. І це повертає в наше життя цілий пласт дохристиянської українськості - багатий, кольоровий, органічний у своїму світобаченні та світовідчутті. І це надзвичайно добре...

О.Д. 30.10.2011 / 23:57:00
Demon Killer, 30.10.2011 16:09
Я не сприймаю філософії "контакту з вогнем як одним із проявів Божественної Суті")..., але факт залишається: люди ХОДЯТЬ БОСОНІЖ по гарячому вугіллі
----------------------------------------------------------------------
У кожного своя дорога до Бога...))

А за добрі слова - вдячність. Ці люди справді на це заслужили.

Зрештою, вуглеходіння може стати справжньою (навідміну від багатьох несправжніх, роздутих) туристичною родзинкою Закарпаття. Якщо об'єднати вуглеходіння з фаєр-шоу і ще якимись атракціями, то, в цілому, це може бути гарний "вогняний" фестиваль.

Зрештою, це чудово було видно на фестивалі "Купальська містерія", коли до вуглеходіння доєднали пускання зі схилу в річку палаючого колеса і свічки на воді.

Дух, духовність, долання страху і методологі я оздоровлення - окрема велика тема...

Досвід 30.10.2011 / 19:44:00
Молодці!
Все наше життя складається із маленьких перемог над собою. Іноді треба докласти більше зусиль щоб перебороти внутрішній страх перед невідомим. Вуглеходіння прекрасна методика духовного і фізичного вдосконалення.

LTZ 30.10.2011 / 18:43:00
Яка різниця хто що сповідує, гоовне люди вчатся контролювати своє тіло та свій дух.

KK 30.10.2011 / 16:26:00
Чи ж цей процес (вуглеходіння) 'важливе' чи 'успішне' для когось, це питання особливості. Але я не бачу ніякої причини приховувати коріння і історії цього соціального (релігійного?) руху на закарпатті?

Звідки воно взялося, коли воно почалося, чи є
якась організація яка займається цим всім, і чи вона пропагує ще якісь 'альтернативні' духовні ціності??



Demon Killer 30.10.2011 / 16:09:00
Я не сприймаю філософії "контакту з вогнем як одним із проявів Божественної Суті" та інших подібних речей, які проповідують такі нетрадиційні групи (це ж стосується і Болгарії, Індії тощо), але факт залишається: люди ХОДЯТЬ БОСОНІЖ по гарячому вугіллі. Це , без сумніву, досягнення. І, думаю, не так важливо, чи має це вуглеходіння підгрунтя на Закарпатті, чи прийшло до нас невідомо звідки. Навіть якщо пан Дикий його придумав сам, це у будь-якому разі успіх.

KK 30.10.2011 / 15:46:00
П. Олеже - Але ж чи справді 'вуглеходіння' має якесь культурне/історичне підґрунтя на закарпатті? Цікаво, коли і як це 'суспільне явище' появилося на закарпатті, чи це якесь 'соціальне' позичення з іншого культурного світу??....

Іван до аноніма 30.10.2011 / 15:43:00
Всіх не знаю, Але Дикий і Яхвак. Люди сильні і порядні.

30.10.2011 / 14:36:00

Невдаха це той, хто з-під тишка, гадісно, під ніком пробує обгадити те, на що сам не здатен за недолугістю...))

Р 30.10.2011 / 14:17:00
Зборище невдах

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини