Отже, з ініціативи Лопухівського сільського голови М. Фіцая та Лопухівської сільської ради у Лопухові мірялись силами команди з Усть-Чорнянської, Лопухівської ЗОШ І-ІІІ ст., Руськомокрянської та Комсомольської ЗОШ І-ІІ ст. Урочисте відкриття змагань відбулося на площі перед сільським будинком культури. Після того, як запрошений на турнір ветеран Великої Вітчизняної війни 90-річний Іван Менджул з Руської Мокрої та кращий учень Лопухівської ЗОШ І-ІІІ ст. Мирослав Фіцай підняли державний Прапор України, зі словами вітань учасникам виступили Лопухівський сільський голова, а також його колеги з Усть-Чорної – Петро Костяк та Руської Мокрої – Анатолій Барна.
На знак пошанування героїв тих днів школярі розгорнули синьо-жовтий стяг площею 20 на 6 метрів, а Михайло Фіцай та Петро Костяк поклали квіти до Обеліска Слави, Анатолій Барна і депутат Тячівської районної ради Олег Руснак – до пам'ятника Тарасу Шевченку, а найдостойніші школярі 7-Б класу – до пам'ятного знака на могилі Сергія Калініна на цвинтарі біля сільської церкви, за якою доглядають.
Відтак слово було надане сільському голові Лопухового Михайлові Фіцаю. Він нагадав усім присутнім про історичні події, котрі відбувались у Брустурах 1944 року.
– Через наші гірські села проходила оборонна лінія Арпада, залишки якої ще й сьогодні можна побачити. Вони мали б зупинити відступ німецько-угорських військ, – розповів сільський голова. – Однак розвідка радянської армії зуміла дізнатися про стратегічні плани ворога, і наступ військ було зроблено в обхід оборонних споруд. Завдяки цьому 18 жовтня було швидко і без втрат звільнено Лопухів, Усть-Чорну, Комсомольськ і Руську Мокру. Юне покоління добре пам'ятає імена визволителів, котрі викарбовано на обелісках слави в кожному селі.
Виступили й інші голови сіл, а також учні, котрі згадали про трагічні сторінки історії рідного села. Адже Брустури – єдине в Закарпатті село, котре було повністю спалене фашистами, і його мешканці мали його відбудовувати заново. Пісні на військову тематику звучали у виконанні оркестру Усть-Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст. та художнього керівника Лопухівського будинку культури Еміла Ломпея.
Врешті змаганням дано старт. Найперше, школярі змагались у забігу на 1 км. Тут призові місця розподілились так: перше посів Юрій Бурса, друге – Михайло Шпілка з Лопухівської школи, а "бронзу" отримав Микола Менджул з Усть-Чорної.
Затим учасники зібрались на подвір'ї сільської школи, де команди розіграли кубок з міні-футболу. Ігри проходили за чесного суддівства вчителів фізкультури шкіл-учасниць Ганни Куліш, Василя Вінда, Івана Меклеша, Івана Ляшка та Василя Беци. У підсумку перемогу здобули усть-чорнянці. Другу і третю сходинку посіли відповідно руськомокрянські футболісти та господарі турніру.
Однак жоден учасник не поїхав додому з пустими руками. Сільські голови та депутати районної ради Олег Руснак та Василь Золотар презентували усім футбольні м'ячі. Переможці ж отримали Кубок, а всі, хто брав участь та був причетний до організації змагань, – грамоти Лопухівської сільської ради.
Зі слів М. Фіцая, турнір стане традиційним і буде проводитись почергово в усіх селах Усть-Чорнянського куща.
Наталія Маджара