Закарпатське КРУ виявило порушення в роботі Відділу охорони здоров’я Іршавської РДА

Платні послуги – за рахунок бюджету, інтерни – без оплати, зайві витрати на зарплату. Такі та інші факти виявили працівники контрольно-ревізійного управління в Закарпатській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу охорони здоров’я Іршавської РДА.

Закарпатське КРУ виявило порушення в роботі Відділу охорони здоров’я Іршавської РДА

Відповідно плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в Закарпатській області на третій квартал 2011 року, контрольно-ревізійним управліням в Закарпатській області, проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Відділу охорони здоров'я Іршавської РДА за період з липня 2009 року по липень 2011-го. Проведеною ревізією виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів на загальну суму 148 тис. грн.

Серед основних порушень, виявлених працівниками КРУ, це неправильне нарахування зарплат, допомог при тимчасовій втраті працездатності, неналежний контроль за збереженням товарно-матеріальних цінностей тощо.

Так, проведеною ревізією встановлено випадки нарахування та виплати заробітної плати працівникам установа за фактично невідпрацьований час, а також випадки нарахування доплат без підтвердження відповідної категорії, чим порушено вимоги чинного законодавства України (зокрема ст. 2 Закону України "Про оплату праці"). Це, у свою чергу, призвело до зайвого витрачання бюджетних коштів на виплату заробітної плати фактично упродовж двох років на загальну суму 7,9 тис. грн. До того ж, внаслідок вказаних порушень зайво відраховано до Державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату в сумі 2,9 тис. грн.

Або ж інші факти щодо виплат. Так, ревізією дотримання законодавства при нарахуванні та здійсненні виплат заробітної плати працівникам за час відпустки встановлено випадки, коли працівників було відізвано з чергової відпустки в зв'язку з виробничою необхідністю з послідуючим наданням останньої, але без проведення перерахунків зарплати, що призвело до зайвого нарахування відпускних в сумі 11,3 тис. грн., що є порушенням п. 2 "Порядку обчислення середньої заробітної плати", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України. У результаті вказаних переплат заробітної плати зайво проведено відрахувань до держфондів на суму 4,1 тис. грн.
Крім того, працівники КРУ виявили факти неправильного визначення середньоденної заробітної плати при нарахуванні та виплаті працівникам допомог по тимчасовій непрацездатності, в результаті чого було зайво нараховано та виплачено допомоги по тимчасовій непрацездатності на загальну суму 3,8 тис. грн.

Ще один неприємний факт, який встановили ревізори, це списання коштів на харчування хворих, яких фактично на той момент в лікарнях не було. Такі факти виявлені в Іршавській лікарні та дільничих лікарнях с.Довге, с. Білки, с. Ільниця, с. Кушниця. Це також призвело до зайвого витрачання бюджетних коштів.

Також ревізори встановили факти надання платних послуг медичними працівниками, яке фактично здійснювалося у межах основного робочого часу, хоча це є порушенням законодавства. На оплату такого робочого часу витрачено 41 тис.грн., і це також суперечить постановам КМУ. Так само виявилося, що за рахунок коштів загального фонду на надання платних медичних послуг були використані медикаменти та вироби медичного призначення на загальну суму 7,2 тис.грн. та покрито видатки за надані комунальні послуги та енергоносії на суму 22,2 тис.грн., що суперечить вимогам низки урядових постанов у частині витрачання власних надходженнь бюджетних установ на покриття витрат, пов'язаних з організацією та наданням зазначених послуг, а не навпаки. Загалом вийшло так, що за рахунок коштів загального фонду кошторису установи покрито видатки, пов'язані з наданням платних медичних послуг, які необхідно було здійснювати за рахунок коштів спеціального фонду на загальну суму понад 70 тис. грн.

Ревізією повноти надходження спеціальних коштів за проходження інтернатури встановлено випадки стажування 6 інтернів без відповідної оплати, тоді як у відповідності до п. 30 "Переліку платних послуг, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров'я і інших медичних навчальних закладах та науково-дослідних установах", стажування інтернів, які закінчили вищі медичні заклади освіти на контрактій основі здійснюється на платній основі.
Отже, в ході проведення ревізії ВОЗ Іршавської РДА обраховано витрати на проходження інтернатури інтернів в результаті чого встановлено, що за 2009-2010 роки внаслідок надання безоплатно послуг по проходженню інтернатури установою недоотримано доходів на загальну суму 13,2 тис. грн.

Проведеною ревізією видатків на капітальне будівництво, реконструкцію та ремонт працівниками КРУ встановлено завищення вартості виконаних ремонто-будівельних робіт, чим установі завдано матеріальної шкоди на суму 33,9 тис. грн.
Необхідно зазначити, що заходами вжитими в ході проведення ревізії забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат ресурсів в повному обсязі на загальну суму 147 тис. 879 грн.
За результатами проведеної ревізії складено 4 протоколи про адміністративне правопорушення за ст.164-2 КУпАП "Порушення законодавства з фінансових питань". Начальнику відділу направлено обов'язкові вимоги з метою попередження порушень та недопущень їх виникнення в майбутньому. За порушення вимог бюджетного законодавства перед Фінансовим управлінням Іршавської РДА ініційовано застосування фінансової санкції до Відділу охорони здоров'я Іршавської РДА - призупинення бюджетних асигнувань. Матеріали ревізії передано на адресу УБОЗ УМВС України в Закарпатській області.

Прес-служба КРУ в Закарпатській області

26 жовтня 2011р.

Теги: КРУ, медичний, бюджет

Коментарі

Фітькош 2011-10-27 / 09:14:00
А що робиться в інших лікарнях області,на яких авто їздять главдохтори! КРУ перевіряє їх раз у три роки,щоб більше накрали,а самі пропіарились

Фотькаш 2011-10-26 / 20:54:00
А що, Феєр уже ходить у білому халаті?

555 2011-10-26 / 20:37:00
Цікаво, як цей випадок прокоментує сайт Ратушняка. де одні хвалебні оди на адресу голови Іршавської РДА. Да і газетка "Трибуна" в тій же колії - шануймосі пане Гаврилів!

Макс 2011-10-26 / 20:11:00
Аж смішно, скільки порушень. А хто прес-служба КРУ? Чи не чарівна Наталка? Наскільки відомо, такої штатної одиниці як прес-служба КРУ немає. Невже, ті хто первіряє, самі ж незаконно "дерибанять" бюджетні кошти?

НОВИНИ: Кримінал

17:41
/ 4
Заступнику керівника Перечинського відділення поліції, затриманому на хабарі, затверджено обвинувальний акт
17:37
/ 3
За "дипломатичну контрабанду" консула Ігнатка на Закарпатті порушено два кримінальні провадження
13:52
/ 5
На Закарпатті затримали "водолазів" у мокрих гідрокостюмах, що переправляли Тисою сигарети до Румунії
13:10
/ 1
На Іршавщині ще троє членів ДКВ визнали свою вину у незаконній видачі бюлетенів для голосування
13:06
/ 15
На Закарпатті затримали оперуповноваженого контррозвідки СБУ за вимагання хабара за безперешкодний перетин кордону
10:59
На Рахівщині "п'яний" Fоrd з'їхав у кювет, а зупинений у Берегові водій під наркотиками чинив опір поліції
09:56
/ 4
На Закарпатті у вантажному поїзді, що прямував до Угорщини, відкопали з-під руди 2 тис пачок сигарет
00:16
/ 7
Прикордонники офіційно повідомили про виявлення сигаретної контрабанди в авто почесного консула Ігнатка
23:26
/ 71
На закарпатській митниці затримали на контрабанді сигарет скандального дипломата Ігнатка
16:42
/ 1
У Виноградові 79-річний чоловік під час п'яної сварки до смерті побив 83-річного товариша по чарці
16:33
/ 1
В Ужгороді пошкодили монумент жертвам Голодомору
16:05
/ 5
На Закарпатті затримали прикордонника, що вимагав і отримав хабар за "дозвіл" на контрабанду сигарет
15:16
/ 1
В Ужгороді зареєстровано провадження за фактом перевищення повноважень патрульними
12:06
/ 3
В Ужгороді та Хусті викрили склади з алкоголем сумнівного походження, який збували по всьому Закарпаттю
10:29
/ 1
У Міжгір'ї нетвереза 62-річна жінка під час сварки порізала свого чоловіка
03:19
/ 11
Держінспектора митного поста "Тиса" Пловайка відсторонили за "візуальний" хабар в 200 євро - Нефьодов (ВIДЕО)
02:41
/ 1
В Ужгороді оперативно затримали "щипачку"
01:30
/ 1
У ПП "Косино" через сигаретну контрабанду в чоловіка вилучили "Тойоту Авенсіс"
01:26
У ПП "Тиса" в буковинця через контрабандні сигарети вилучили мікроавтобус
21:34
/ 3
Ужгородська міськрада назвала "штучним нагнітанням" реакцію журналістів на "запізнення" свого представника на суд по "Короні"
18:18
На Міжгірщині розірвано договір з недобросовісним орендарем комунальної землі
18:09
За смерть 1-річної дівчинки в ліжечку від запаленої свічки на Перечинщині відповідатиме її батько
15:17
/ 5
Ужгородська міськрада не прийшла на суд за своїм же позовом по "Короні"
14:46
/ 1
ВРП відсторонила суддю Рахівського райсуду Тулика від здійснення правосуддя
12:25
/ 2
На березі Тиси на Закарпатті затримали "водолаза", що, вийшовши з річки, кинувся навтіки від прикордонників
» Всі новини