В Україні найактивніше проти грипу вакцинуються закарпатці

В країні вакциновано від грипу трохи менше 1,5 тисячі українців, з них 472 дитини. Найактивніше залучаються до цього виду профілактики жителі Закарпаття. Про це розповів начальник Відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Держсанепідслужби України Віктор Ляшко.

В Україні найактивніше проти грипу вакцинуються закарпатці

- У нас лише 1% населення погоджується на щеплення від грипу, що аж ніяк не забезпечує необхідного рівня колективного імунітету. Для порівняння, у Росії на цей рік заплановано вакцинувати до 30 мільйонів осіб. На жаль, в Україні поки що населення негативно ставиться до вакцинації проти грипу, - зазначив фахівець.

Як пояснив В.Ляшко, щеплення від грипу не входить до календаря обов'язкових щеплень, а є просто рекомендованим. Тому держава не закуповує протигрипозну вакцину централізовано і може тільки на рівні міністерства визначити групи медичного і професійного ризику.

Водночас, начальник відділу Держсанепідслужби закликав українців не боятися робити щеплення, бо це найефективніший засіб профілактики грипу.

Ціна вакцинації коливається від 100 до 300 гривень для однієї людини. На сьогодні в Україні зареєстровано 6 вакцин, вироблених в Росії, Нідерландах, Франції та Німеччині. Всі вони захистять від трьох штамів грипу, які циркулюють на території України.

Нагадаємо, за попередніми прогнозами МОЗ осінньої епідемії грипу не буде.

УКРІНФОРМ

20 жовтня 2011р.

Теги: грип, вакцина, профілактика

НОВИНИ: Соціо

18:12
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні прикордонником Ігорем Томіленком Фото новина
16:16
На Рахівщині рятувальники допомогли туристу, який травмувався під час сходження на Близницю Фото новина
12:35
У Мукачеві поліцейські розшукали двох дітей, які самостійно пішли з дому
09:23
Ужгородка зареєструвала петицію з вимогою переглянути прожитковий мінімум в Україні
09:02
У Румунії врятували чотирьох українців, які заблукали в горах Фото новина
18:14
На Закарпатті дружині загиблого офіцера Армена Петросяна вручили посмертні нагороди Фото новина
13:12
З Говерли евакуювали туристку, яка травмувалася під час спуску Фото новина
11:55
/ 1
На Чорногорі розпочалося цвітіння рододендрона Фото новина
10:01
На Мукачівщині малолітня дитина випала з вікна разом із москітною сіткою
18:22
/ 1
На кордоні з Румунією митники викрили схему ввезення брендового одягу на понад 5 млн грн Фото новина
17:15
/ 1
На Хустщині 13-річний хлопець травмував голову під час пірнання в басейн
15:01
Закарпатські митники знайшли понад тисячу пачок сигарет у тайниках мікроавтобуса Фото новина
13:00
На війні з рф загинув військовий із Вишкова на Хустщині Іван Масловський Фото новина
18:16
/ 2
В Ужгороді родинам шести полеглих воїнів передали державні нагороди Фото новина
16:44
/ 1
Ужгород попрощався з лікарем-хірургом і морським піхотинцем Олегом Наконечним Фото новина
15:42
/ 12
Суд арештував понад 339 тисяч євро та 154 тисячі доларів у справі закарпатського митника Фото новина
14:24
Біля Нижнього Коропця на Мукачівщині оселилася родина лелек Фото новина
12:26
Патрульні виявили нетверезого водія під час перевірки в Мукачеві Фото новина
10:52
Підтверджено загибель воїна з Берегова Сергія Цопіна, який понад три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
10:43
/ 6
Компанія, афілійована з Максимом Єфімовим, придбала землю і недобуд під румунським кордоном на Хустщині
08:55
/ 1
Біля Перечина сталася ДТП за участю автокрана Фото новина
16:24
/ 1
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
» Всі новини