Урочистий вечір розпочався з благословення єпископа Ужгородського та Закарпатського УПЦ КП Кирила. Після цього відзначення, захід відкрив голова Закарпатського обласного об'єднання ВУТ "Просвіта" ім. Т. Шевченка Володимир Піпаш, який наголосив "на абсурдності міфічного свята 23 лютого і запевнив, що офіційне рішення про перенесення Дня захисника вітчизни на 14 жовтня позитивно вплинуло б на об'єднання українського суспільства".
Про визнання героїзму, безкорисливої відданості повстанців Україні, також, продовжувався виступ дослідженнями краєзнавця та заступника голови об'єднання ВУТ "Просвіта" ім. Т. Шевченка Лящука Ростислава, який розповів про діяльність УПА на Волині та про життя свого далекого родича, родом з Перечинщини, командира УПА Івана Кидюлича. Особливо зацікавило присутніх дослідження Михайла Могорити про діяльність УПА на Закарпатті та збройного підпілля з детальним викладом дій вояків, їхнім тодішнім повсякденним життям та турботами, і вказаними псевдо прізвищами.
Окрім цього, на літературно-мистецькому вечорі, свої думки та побажання висловлювали: краєзнавець Володимир Шелепець, голова Товариства "Лемківщина" Василь Мулеса, поет Іван Тегза з віршованими рядками про повстанців, заступник голови Закарпатської обласної організації УНП Микола Нечитайло.
Відтак, під час свого виступу заступник голови Закарпатської обласної організації УНП Микола Нечитайло озвучив заяву, в якій УНП закликає Президента України "оголосити 14 жовтня, велике релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці, також офіційним "Днем захисника вітчизни", як свято всього українського воїнства".
"На свято Покрови в українських церквах вже давно моляться за українських козаків та все українське воїнство, всіх загиблих за волю та незалежність України, незалежно від того, під якими прапорам вони воювали. Адже Богоматір завжди вважалася захисницею і покровителькою захисників рідної землі – княжих дружин, українського козацтва, воїнів армії Української народної республіки, Українських січових стрільців, бійців Української повстанської армії та українців, які воювали у складі Радянської армії", - йшлося у заяві.
На завершення урочистостей, учасники заходу, разом з хором Ужгородського кафедрального Собору ім. А. Волошина виконали повстанські пісні. І насамкінець, присутні дійшли висновку: "про необхідність консолідації сил задля досягнення соціальної справедливості, захисту культурних та духовних надбань, а також визнання УПА, впровадження в сучасній Україні принципів козацького самоврядування, створення загонів муніципальної міліції, виховання молоді у патріотичному козацькому дусі".