Відключені ужгородські котельні виставляють на аукціон

В Ужгороді відбувається засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради. Першою темою, порушеною на зібранні, був стан готовності до опалювального сезону і пов'язані з цим проблемні питання.

Відключені ужгородські котельні виставляють на аукціон

 Почали, звісно, зі столиці Закарпаття, адже місто є, так би мовити, "пілотним" – обласний центр першим в Україні прощається з централізованим теплопостачанням. Про те, як входить в зиму обласний центр Закарпаття, який, як відомо, цьогоріч повністю "автономізується", доповів Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов.

"Ужгород увійшов в опалювальний період. Ми почали з медичних установ – теплопостачання там включили ще у четвер. Щодо установ освіти, то включено опалення 33 закладів, а кілька шкіл і садочків, де тривають роботи з встановлення автономних котелень, будуть ввімкнені протягом 10 днів", - зазначив мер.

У 2006-2007 році "Ужгородтеплокомуненерго" виробляло 170 тисяч гігакалорій тепла, минулого року – близько 22 тисяч, зараз же в місті вироблятимуть 10 гігакалорій. "Що це означає? Відокремлення від постачання газу з НАК "Нафтогаз". Це - серйозна економія для кожної галузі і – серйозне випробування для влади. І за сезон ми від 5 до 10 мільйонів кубометрів газу зекономимо за сезон", - наголосив Віктор Погорєлов.

Що ж до великих районних і квартальних котелень, які відімкнули, то їх виставляють на аукціон і за рахунок коштів від продажу місто буде розраховуватися за проблемними питаннями. Сьогодні Ужгород боргує НАК "Нафтогаз" близько 8,5 млн, також треба розраховуватися за програмою, за якою місто взяло котельні в лізинг.

Як зауважив Ужгородський міський голова, сьогодні кожна автономна котельня передана на баланс закладу, який обігріває, а її обслуговує підприємство, котре має відповідну ліцензію. Там, де встановлення котелень не завершено, опалення забезпечується за рахунок електробігріву – так місто переживає цей перехідний період.

Віктор Погорєлов наголосив: Ужгород – "пілотне" місто, яке першим в Україні повністю відмовилося від централізованого теплопостачання, цей період є складним для міської влади, утім, після завершення реформи місто матиме нову систему опалення житла та закладів.

18 жовтня 2011р.

Теги: Ужгород, теплопостачання, котельня, автономне опалення

НОВИНИ: Соціо

11:28
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
» Всі новини