Ближче до початку свята на площі Театральній звучала музика у виконанні оркестру народних інструментів, що додавало гарного настрою винуватцям торжества та запрошеним. Парадові працівниці, здебільшого у костюмах власного виробництва, з квітами в руках зустрічали поважних гостей. Серед них – Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович, начальник державної податкової інспекції у м. Ужгороді Марія Бадида, голова Рада Закарпатського ТВ АППУ Марта Волощук, голова Закарпатського обкому профспілки працівників текстильної та легкої промисловості Магдалина Глушеня, директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк, відомий адвокат краю Ольга Машкаринець та багато інших. Усі щиро вітали іменинників і бажали їм процвітання.
Почесні місця зайняли колишні керівники фабрики, ветерани праці, передові фахівці.
Розпочалось свято показом фільму про історію фабрики, її здобутки, перспективи, про шлях, який пройшли виробничники від пошиття фуфайок і робочих халатів до стильного європейського брендового одягу "Парада", що став серед торгових вітчизняних марок відомим і затребуваним. Показ нової колекції парадного одягу для ділової жінки, що, до слова, було родзинкою свята, – відмінне підтвердження тому. Вразило. Більшість із того захотілося невідкладно придбати.
Відтак Мирослава Михайлівна, яка, власне вела святкову програму, коротко розповіла про те, що ЗАТ "Ужгородська швейна фабрика" розпочала свою діяльність у 1946 році як невелика артіль. З того часу й донині фабрика пройшла нелегкий шлях. Та важливо, що підприємство вистояло, збереглося, колектив став одним цілим, який в усі часи діяв, дивився вперед і працював на перспективу.
Сьогодні це — високотехнологічний, європейського зразка виробник, який диктує моду в галузі. І не тільки в Україні. Підприємство успішно продає свої вироби вже понад 10 років і на європейському ринку швейної промисловості. Основні ринки збуту – в Англії, Франції, Італії, Німеччині та Голландії. Шиє жіночий та чоловічий одяг також для провідних європейських компаній відомих торгових марок, серед яких: Next, Antonelle, MARK JACOBS, MOLOKO, MAJE, Blacky Dress, Jean Paul, Rabe, Hobb's, Lener Cordier, Moschino, Alberta Ferretti, Daniel Hechter, SYM. Не без гордості працівники наголошували на тому факті, що уже третій рік поспіль їхні вироби успішно продаються в Сполучених Штатах Америки.
У вітальному слові, яке за дорученням голови облради Івана Балоги, виголосив Михайло Попович, відмічалось, що багато потужних підприємств нашого міста розвалилося, сотні людей втратили роботу, а Ужгородська швейна фабрика не просто вистояла, а й утвердилася та зміцнила свої позиції на ринку, має що запропонувати не тільки пересічним покупцям, а й вибагливішим клієнтам. І в цьому, – наголосив Михайло Андрійович, – чимала заслуга її керівника – Мирослави Каламуняк. Затим Михайло Андрійович щиро побажав колективу хороших партнерів, щедрих замовлень, гідних прибутків, достатку і благополуччя в сім'ях та виконав почесну місію – вручив багатьом присутнім працівникам відзнаки обласної ради. Від імені голови обласної ради Івана Балоги їм також вручили цінні подарунки – годинники.
Теплим було привітання й інших гостей, які також прийшли на свято з подарунками, квітами, добрими словами віншування.
Та найбільше привітань лунало на адресу Мирослави Каламуняк, про яку говорили як про успішного керівника, працьовитої вдачі, творчої енергії, чистих помислів і душі, щирого серця і світлих намірів.
Усе святкове дійство було пересипане запальними народними піснями, танцями у виконанні професійних митців краю. Зокрема, окрасою торжества були виступи Закарпатського народного хору, де керівник – заслужений працівник культури України Наталія Петій-Потапчук, зразкового дитячого ансамблю народного танцю "Джерельця Карпат", який очолює заслужений працівник культури України Михайло Сачко. Зачарувала своїм потужним сопрано лауреатка крайової премії ім. братів Шерегіїв, співачка Юстина Дідик, яка подарувала незабутні романси, серенади з опер світознаних композиторів. На "ура" сприйнявся виступ фабричного хору, який продемонстрував свій пісенний хист і доказав, що досвідчені швейники вміють не тільки виробляти парадний одяг, а й дарувати співучу насолоду, - повідомили з прес-служби Закарпатської облради.