На сьогоднішньому пленарному засіданні міської ради депутати зобов'язали виконавчий комітет розглянути питання про зміну режиму роботи підприємств, установ та організацій. Ідеться про невідповідність офіційного обчислення часу із географічним часом в нашому регіоні й запропоновано розглянути можливість розпочинати роботу установ на годину пізніше.
Ініціював розгляд цього питання Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов. Адже рішення Верховної Ради про зміну обчислення часу має особливі наслідки для Ужгорода – найзахіднішого обласного центру, якому відповідає інший географічний час, ніж той, що діятиме в Україні за рішенням народних депутатів, які відмінили перехід на час зимовий.
Мер пропонує рекомендувати освітнім закладам, установам і підприємствам починати роботу на годину пізніше. "Ужгороду відповідає інший реальний час і порушення біологічного режиму шкодитиме, передовсім, дітям, що відвідують школи та дитсадки – вони муситимуть прокидатися вдосвіта", - акцентував Віктор Погорєлов.
Свою думку з цього приводу висловили й депутати. Освітянин Михайло Мегеш підкреслив, що до нього та колег вже звертаються батьки, які висловлюють занепокоєння тим, що відміна зимового часу утруднить життя дітей. Директор Ужгородської лінгвістичної гімназії також зазначив, що слід розглянути можливість не лише коригування часу роботи навчально-виховних закладів, але й інших установ, адже з часом роботи садочків і шкіл пов'язані і графіки батьків. Головний лікар міської дитячої поліклініки Єлизавета Лях своєю чергою підтвердила, що відміна зимового часу шкодитиме здоров'ю малечі – вони переживатимуть стрес. Натомість зміна графіку роботи закладів, коли до навчання і праці городяни ставатимуть на годину пізніше, допоможе ужгородцям пережити сезон комфортніше.
Як коментує керуюча справами Ужгородського виконкому Даніелла Геворкян, перед розглядом рішення про зміну графіку роботи установ міська влада ретельно вивчить питання, зокрема, думку медиків та освітян. Водночас, наголошує фахівець, коли у підпорядкованих місту установах графік роботи можна буде пересунути на годину пізніше за рішенням виконкому, то решті підприємств таке хіба рекомендуватимуть.
Найімовірніше, про зміну часу роботи в місті йтиметься вже на найближчому засіданні виконкому - наступного тижня. Якщо виконком затвердить таке рішення, то графік роботи установ і організацій змінять з 1 листопада, - інформує прес-служба міської ради.
Керуюча справами виконкому не виключає й можливості, що Верховна Рада все ж перегляне своє рішення про зміну обчислення часу – тоді, звісно, місто не вживатиме заходів. У кожному разі, рішення про коригування графіку роботи установ в Ужгороді буде аргументованим і зваженим та прийматиметься в інтересах городян, - акцентує Даніелла Геворкян.
Тим часом прес-служба міської ради спростовує поширену в деяких ЗМІ інформацію про те, що в Ужгороді з понеділка запроваджують "новий час". Про рішення, прийняті в місті з приводу обчислення часу та графіків роботи закладів, установ і організацій, громадськість буде проінформована.