Головний міліціонер Закарпаття розповів про криміногенну ситуацію в області (ФОТО)

Чергова прес-конференція очільника закарпатської міліції генерал-майора Віктора Русина була присвячена підсумкам роботи правоохоронців краю за 9 місяців. Головний міліціонер Закарпаття проаналізував стан криміногенної ситуації в області та результати боротьби зі злочинністю. Журналісти також одержали вичерпні відповіді на всі запитання, що їх цікавили.

Головний міліціонер Закарпаття розповів про криміногенну ситуацію в області (ФОТО)

Як розповів генерал-майор, з початку року в міліцію надійшло майже 28 тисяч заяв та повідомлень громадян про скоєні на території Закарпатської області злочини та пригоди. Це майже на рівні минулого року. З них по 5069 було порушено кримінальні справи. Загалом криміногенна ситуація в області станом за 9 місяців 2011 року характеризується 5700 (проти 5396 за аналогічний період минулого року) зареєстрованими злочинами, у тому числі тяжких та особливо тяжких – 2068. Органами внутрішніх справ області розкрито 4016 злочинів, у тому числі 1307 - тяжких та особливо тяжких. Серед розкритих: 19 вбивств, 49 тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі 12 - зі смертельними наслідками, 9 зґвалтувань, 21 розбійних нападів, 119 грабежів, 168 шахрайств, 6 вимагань, 1379 крадіжок, в тому числі 290 – з квартир та будинків, 40 незаконних заволодінь транспортними засобами, в т.ч. 32 - автомобілями, 36 ДТП зі смертельними наслідками, 129 хуліганств, 2 злочини, пов'язані з торгівлею людьми тощо. Найбільше турбує міліцію збільшення в області крадіжок: 2487 проти 2109 торік. Побільшало й викрадень автотранспорту: 49 проти 36, хоча й крадуть здебільшого не "круті" іномарки, а старенькі "Жигулі" на запчастини та на металобрухт. Щодо останнього, то міліція виявила цьогоріч уже 4 пункти прийому, куди здавалися розукомплектовані автівки.

Неповнолітніми закарпатцями скоєно 318 злочинів, зареєстровано 55 злочинів щодо втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, за що 6 осіб заарештовано. Викрито 224 злочини, пов'язані з незаконним поводженням зі зброєю. Всього із незаконного обігу вилучено: 21 обріз, 14 карабінів, 60 рушниць, 15 гвинтівок, 22 пістолети, 4800 гр. тротилу, 1869 гр. мисливського пороху, 6 гранат, 1 міну, 4032 набої, 3 вибухові пристрої, 4 електродетонатори, 221 одиницю холодної зброї.

Викрито 388 злочинів, пов'язаних із незаконним обігом наркотиків. Ліквідовано 27 наркопритонів, 2 підпільні нарколабораторії. Виявлено та ліквідовано 20 міжнародних каналів постачання наркозасобів. З незаконного обігу вилучено близько 85 кг наркотичних засобів, психотропних речовин та 400 кг прекурсорів. Серед наркоділків на Закарпатті попався навіть один співробітник прикордонної поліції сусідньої Угорщини!

В частині протидії організованій злочинності до суду направлено 10 кримінальних справ відносно 31 учасника ОЗГ. Припинено розкрадання бюджетних коштів по 207 злочинах. Загалом заподіяні зловмисниками збитки по виявлених економічних злочинах сягнули понад 80 мільйонів гривень. Міліція робить все для того, аби ці збитки державі були відшкодовані.

Посилила міліція боротьбу з хабарництвом. За матеріалами ОВС обласна прокуратура порушила вже 35 кримінальних справ цієї категорії. Серед викритих хабарників—начальник автоінспекції, декан одного з факультетів університету, інші посадові особи.

З найрезонансніших злочинів, викритих цьогоріч закарпатською міліцією, Віктор Русин назвав виноградівське вбивство з подальшим розчленуванням тіла вбитої пенсіонерки її донькою та внуком, розстріл двох громадян Вірменії, працівників ресторану в с.Баранинці Ужгородського району. Останній злочин, як з'ясувалося, тісно пов'язаний з резонансним розстрілом працівників міліції в Одесі. Кілер, який розстріляв міліціонерів, скоїв і баранинське подвійне вбивство. До речі, першими викрили цю потужну кілерську групу, на совісті якої не одне замовне вбивство, саме працівники управління карного розшуку Закарпаття.

Очищає закарпатська міліція й власні ряди від людей випадкових та злочинців у погонах. На жаль, трапляються і в нас такі псевдо-правоохоронці, котрі й наркотиками приторговують, і фальсифікують кримінальні справи, й рукоприкладством займаються тощо. Таким у міліції не місце, через них позбуваються посад і їхні керівники, запевнив генерал.

Нещодавно при УМВС створено Громадську раду, в яку увійшли відомі в краї правозахисники, науковці, підприємці, юристи, ветерани ОВС, журналісти тощо. Очолив її депутат обласної ради Василь Ігнатко. Завдання цієї громадської організації—сприяти міліції в участі у громадському житті регіону, в дотриманні прав і свобод громадян, запобігати можливим неправомірним діям з боку працівників ОВС тощо.

На завершення прес-конференції начальник УМВС відповів на численні запитання журналістів. Останніх, зокрема, цікавили деталі розкриття згаданого подвійного вбивства в с.Баранинці, жахливої виноградівської кримінальної історії з розчленуванням літньої жінки, питання додаткової оплати громадянами за одержання паспортів, питання протидії міліцією незаконному гральному бізнесу тощо. Не обминули мас-медійники й хустську резонансну справу: побиття суддів та міліціонерів президентом тамтешнього футбольного клубу. Винуватця цієї справи заарештовано, його тепер перевіряють на причетність до скоєння інших злочинів. "Я нікому не дозволю безнаказанно піднімати руку на працівників міліції", - запевнив очільник УМВС краю.

Володимир Павлюх, СЗГ УМВС України в Закарпатській області

11 жовтня 2011р.

Теги: Віктор Русин, міліція

Коментарі

Михайло 11.10.2011 / 20:26:00
Він про здобутки, про виконання планових показників (протоколів), а у них прямо під носом обікрали і спаклюжили монумент на пагорбі справи

НОВИНИ: Кримінал

17:11
/ 2
На Закарпатті військовослужбовицю за шахрайство з вигаданою вагітністю засудили до умовного терміну
16:14
23-річну закарпатку затримали за вербування українок для сексуальної експлуатації за кордоном Фото новинаВідео новина
15:44
НАБУ затримало розшукуваного ужгородського адвоката Есенова, підозрюваного в підбурюванні до хабаря голові Перечинського райсуду
15:10
27-річна ужгородка торгувала наркотиками вдома і з "доставкою" Фото новина
17:31
/ 2
"Залиті кров'ю підлога та двері": "Вітропарки" почали залякувати захисників унікального високогір'я на Закарпатті Відео новина
01:17
У Мукачеві водія, позбавленого права керування, з підробленим посвідченням водія та "під кайфом" оштрафували на 90 тис. грн Фото новина
00:23
/ 2
На Ужгородщині "безправного" і наркоп'яного водія ВАЗа оштрафували на 92 тис. грн Фото новина
00:13
/ 1
ВРП подала на звільнення підозрюваного у п'яній їзді суддю Монича з Мукачева
22:40
/ 3
"Військовослужбовця ЗСУ" Коржова, який "з мотивів ревнощів" напав на підприємця Жолтані, взяли під варту без застави Фото новинаВідео новина
14:22
На Берегівщині чоловік 2 роки не з'являвся за "бойовою" повісткою, бо "переплутав дату"
13:48
23-річного мешканця Колодного на Тячівщині затримали з $13 тис. за невдалу спробу переправити до Румунії "ухилянта" зі Львова Фото новина
22:29
/ 2
34-річного жителя Мукачівщини та 21-річного мешканця Тячівщини затримали на переправленні "ухилянтів" до угорщини Фото новина
22:11
/ 2
Поліція розшукала 23-річну мешканку Пийтерфолво на Берегівщині, яка до смерті знущалася над собакою
18:11
/ 2
На Рахівщині затримали молодика з Запоріжжя, який заподіяв 77 ножових поранень співмешканці та намагався втекти з України
15:31
/ 14
Підприємець, якого важко поранили ножем у Сторожниці – Жолтані, нападник – Коржов Фото новинаВідео новина
11:21
/ 5
Увечері середи житель приужгородської Сторожниці під час сварки завдав численних ножових поранень місцевому підприємцю та втік Фото новина
02:48
/ 2
Воловецький суд ув’язнив чоловіка за систематичне домашнє насильство над дружиною
02:26
Під виглядом вживаних запчастин генеральний менеджер угорської компанії намагався вивезти у вантажівці нові автодеталі з росії, Білорусі та Китаю Фото новина
17:56
На Закарпатті за контрабанду героїну турка ув'язнили на 9 років Фото новина
14:41
/ 1
44-річного уродженця Рахівщини затримали на спробі переправлення "ухилянта" до Румунії Фото новина
14:35
У Мукачеві "безправного" водія "під кайфом" оштрафували на 75 тис. грн Фото новина
14:27
В Ужгороді п'яного водія, вже позбавленого права керування, оштрафували на 54 тис. грн Фото новина
05:57
На Берегівщині пострілами затримали 6-х "ухилянтів", що намагалися потрапити до угорщини Фото новина
05:48
На околиці Ужгорода з пострілами затримали трьох бажаючих нелегально потрапити до Словаччини Фото новина
02:24
/ 4
На Хустщині також викрили корупційну схему у міграційній службі за прискорене виготовлення закордонних паспортів
» Всі новини