Закарпатська облрада прийняла Звернення до ВР з приводу "правильного" часу

За Звернення до Верховної Ради України щодо відміни Постанови Верховної Ради України від 20 вересня 2011 року № 3755-VI «Про зміну порядку обчислення часу на території України» проголосували 94 із 96 депутатів, присутніх у сесійній залі Закарпатської обласної ради

Фото прес-служби Закарпатської облради
Фото прес-служби Закарпатської облради

Голосування відбулося на позачерговій 6-й сесії Закарпатської обласної ради, яка відбулася сьогодні, в понеділок, 10 жовтня.

Усі виступаючі наголошували на непродуманості постанови, прийнятої Верховною Радою України.

Подаємо текст Звернення:

Верховній Раді України

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Закарпатської обласної ради, стурбовані прийняттям Верховною Радою України постанови від 20 вересня 2011 року № 3755-VI "Про зміну порядку обчислення часу на території України", якою скасовано перехід на "зимовий" час.

Прийняттям цієї постанови фактично здійснено перехід в часовий пояс GMT+3, тобто одночасно запроваджено дві зміни:

- скасовано щорічний перехід на літній час;
- здійснено перехід із часового поясу GMT+2 у GMT+3.

Понад 90 відсотків території України розміщено у другому часовому поясі. Закарпаття як найзахідніший регіон Української держави знаходиться на межі часових поясів GMT+1 (середньоєвропейський час) та GMT+2. Перехід у третій часовий пояс для нашої області, яка протягом багатьох віків жила за середньоєвропейським часом, і географічно, і економічно є невиправданим. У разі збереження новоустановленого порядку світлий час доби у нашому регіоні в зимовий період наступатиме близько 10 години ранку.

Прийняття Верховною Радою України зазначеної постанови не відповідає міжнародним правилам обчислення часу і фактично затверджує на території України неприродний для її населення час іншого часового поясу, що викличе зокрема незручності у спілкуванні на західних прикордонних територіях, різниця якими тепер становитиме одну-дві години в залежності від пори року. Це особливо актуально для Закарпатської області, територією якої пролягає Державний кордон України з чотирма країнами Євросоюзу.

Згідно зі ст. 132 Конституції України "територіальний устрій України ґрунтується на засадах...збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій". Тому, враховуючи численні звернення громадян, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, Закарпатська обласна рада, як виразник інтересів територіальних громад, просить Верховну Раду України переглянути зазначену постанову, здійснивши перехід на стандартний ("зимовий") час другого часового поясу.

Звернення прийнято на позачерговій шостій сесії Закарпатської обласної ради
10 жовтня 2011 року

10 жовтня 2011р.

Теги: звернення, ВР, сесія

Коментарі

Hungi 2011-10-13 / 19:49:00
анонім, 13.10.2011 14:54
(ц) "Говорите, что "будут начинать работать на два часа позже", и.... Тут же говорите о смене графика работы! "

Ну да, - будут начинать работать на 2 часа позже, если мы останемся на "летнем" времени ( пока-что 1 час с ними разница ) + они ещё перейдут на зимнее время ( уже 2 часа разницы ). Т.е. если мы прийдём на работу ( по-украинскому времени ) на 9.00 - они ( в Захони или Вышнем Немецком ) в это время ещё спать будут сладким сном. Зато, если мне по телефону переговорить надо будет с ними ( по среднеевропейскому времени ) в 18.00 - мне надо будет досидеть на работе ( по-нашему времени ) до 20.00.

В общем, хотелось бы, как белым людям, - вставать утром, хотя бы вместе с солнцем, а не ночью ...

2011-10-13 / 15:02:00
Еще парочка нюансов.

1) Астрономическое время, и график работы - разные вещи.

2) Ближе всех к "центру" московского часового пояса - именно Киев. А Москва - существенно правее от "поясного центра".

3) Организм не привязан к стрелкам вообще! Он "не знает", вообще, что такое стрелки! Ему важен биоритм!

2011-10-13 / 14:54:00
Hungi, 12.10.2011 19:00
Говорите, что "будут начинать работать на два часа позже", и.... Тут же говорите о смене графика работы!

Hungi 2011-10-12 / 19:00:00
(ц)"Тогда вопрос. А зачем? Никому не нужная морока. Во-вторых. Такое решение принималось, "для синхронизации" с Россией - мы от неё очень зависим. ...Допустим, с Европой, это не беда, а вот, с Россией - ..."

Боже, как всё глупо ... Во-первых, с Европой -это БЕДА (!), потому, что они и так на 1 (асторономический ) час позже приходят на работу, чем мы, а перейдут они на зимнее время, а мы останимся на "летнем" - они на 2 часа позже будут работать, чем мы. Это означает, что когда мы в 18.00 часов будем домой уходить - у них только 16.00 - разгар работы... И кто предоставляет услуги на экспорт - знает, что придётся, как минимум перерабатывать нашему человеку, чтоб бизнес шёл. Во-вторых, в России все шли на работу, в школу и т.д. на 9.00 ( уже был яркий день ), в то время, как у нас в эту же минуту было только 7.00 ( но мы, тем не менее, шли на работу, в школу - сонные, невыспавшиеся, нервные ... с проклятиями ... ), что очень было не здорово.

У нас не время надо переводить по-своему ( по-среднеевропейски ), а принять месное решение о том, что на работу, в школу, в садик и т.д. луди будут ходить не на 8.00 или 9.00, а на 10.00 -11.00. - и тогда мы также выспимся как Киевлянин или Донецкий.

2011-10-12 / 16:00:00
Istvan, 11.10.2011 08:23
Обратный вопрос: если так вам все равно, то не все равно перейти обратно на зимнее время?

Тогда вопрос. А зачем? Никому не нужная морока. Во-вторых. Такое решение принималось, "для синхронизации" с Россией - мы от неё очень зависим. То же расписание поездов, к примеру. Что прикажете с ним делать? Допустим, с Европой, это не беда, а вот, с Россией - теперь ж.д. расписание, по всей Украине, будет менятся два раза в год! Вот так...

2011-10-12 / 15:41:00
Istvan, 11.10.2011 08:23
Какой-то бред! Чтобы в Москве, день начинался с 7.00? Ничего об этом не слышал. У всех, день начинался стандартно.

Istvan 2011-10-11 / 08:23:00
Да, было московское время, но на работу ходили по местному времени. В Москве рабочий день началась в 7:00, а у нас в 9:00 московского.
Некоторые тут спрашивают: а не все равно, что часы показывают? Обратный вопрос: если так вам все равно, то не все равно перейти обратно на зимнее время?

Владимир 2011-10-10 / 23:22:00
Хорошо. Вопрос ко всем. Было московское время. И на Закарпатье темнело раньше! Ну, вы все - жили! И никто не имел претензий. А тут, видите ли, проблема! Да нет, никакой проблемы!

А тут, видите ли, раздули, понимаешь... Смешно.

Владимир 2011-10-10 / 23:17:00
Что за проблема? Вот, в древние времена, вообще часов не было! Ну, было же чудесно! Жили все, не тужили, и не знали, что такое стрелки, и как они должны стоять, или ходить. И всё было отлично!

Istvan 2011-10-10 / 22:13:00
Украина: "Эвропейцы! Я хочу к вам! Во первых без визы!!!"
Европа: "Хорошо, приходите в 15:30"
Украина: "Блин... Опоздал."

Istvan 2011-10-10 / 22:10:00
Украина очередной раз отгораживалась от Европы.
В то время в словах соединяться хочет. В словах...

трезвомыслящий 2011-10-10 / 20:37:00
Да мы уже это проходили - думали, вот переведём часы на местное время, и сразу заживём по-европейски!
А два раза в год переводить часы - это вообще дурость!

прохожий 2011-10-10 / 19:08:00
Дурка та й годі! Навіть у полеміці використання часу видно пику російськи орієнтованого совка.

E. Z. 2011-10-10 / 18:05:00
А мой папа будучи в Харькове, даже там жил по средне-европейскому:)

Ember Zoltán 2011-10-10 / 18:01:00
Rusyn Val, 10.10.2011 16:14
Моя теща тоже не переводит: полгода живет по средне-европейскому, полгода по восточно-европейскому:)

Rusyn Val 2011-10-10 / 16:14:00
Хто про Чехію говорив?Мав на увазі наш край.Взагалі - окрім великих варуських(україзованих)мешканців ,решта жителів краю живе по містному.Моя мама навіть ніколи не переводила на "літнє-зимнє".

сорри 2011-10-10 / 16:06:00
Rusyn Val, 10.10.2011 15:45
Анонім помилився - на одній довготі з Москвою знаходиться Донецьк.Полегшало? :-))(с)
Звичайно. Бо вже було подумав, що поки я тут з вами собачився, Київ перенесли... :)

А от нам жодний час не буде добрий...(с)
Ну хто б сумнівався... :)

Особито я живу по містному - середньоєвропейському.(с)
Було би дуже дивно, якби ви в чехії жили за якимсь іншим... :)

Камуфляжник:) 2011-10-10 / 15:46:00
Со страшилкой по поводу возможности введения регионального времени Иван Иванович поторопился - вряд ли это ему кто-либо позволит. В своё время Конституционный Суд уже отменил введение московского времени в Крыму...

Rusyn Val 2011-10-10 / 15:45:00
/// ... Відколи?.. :)) ... ///

Анонім помилився - на одній довготі з Москвою знаходиться Донецьк.Полегшало? :-))
А от нам жодний час не буде добрий - ми на гриниці часових поясів.Особито я живу по містному - середньоєвропейському.І мені абсолютно це не мішає.Навпаки - при перетину кордону не мушу поправляти годинник.

сорри 2011-10-10 / 14:10:00
анонім, 10.10.2011 13:30
...Киев находится на одной долготе с Москвой. (с)

Відколи?.. :))

НОВИНИ: Соціо

11:12
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 18
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
» Всі новини