Проти ужгородської кредитної спілки порушено кримінальну справу за невиплату зарплат

Ще на початку року в Ужгороді заборгованість з виплати заробітної плати становила 1,6 млн.гривень. До списку боржників увійшло майже 20 організацій та підприємств.

Проти ужгородської кредитної спілки порушено кримінальну справу за невиплату зарплат

Аби виправити таку ситуацію, на координаційній нараді керівників правоохоронних органів під головуванням прокурора міста Ужгород Івана Матвійовича Штефанюка, що відбулася наприкінці січня цього року, були намічені шляхи подобання цієї проблеми. Перш за все – це жорсткий нагляд за питанням несвоєчасної виплати заробітної плати, відтак – миттєве реагування. Як результат, заборгованість з виплати заробітної плати на сьогодні зменшилася до 1 млн. гривень. 

Слід відмітити, що більшість роботодавців стали порушниками не зі своєї вини. Вдається в знаки, чого гріха таїти, недостатнє фінансування. Втім трапляються випадки, коли службові особи навмисно порушують норми чинного законодавства. А якщо є порушення – повинно бути і покарання. 

...Ще рік тому до суду один за одним стали звертатися вкладники однієї з ужгородських кредитних спілок, керівники якої відмовлялися повертати по закінченню терміну угоди не тільки їхні депозитні вклади, але й відсотки по них. Оскільки установа має свої філії в багатьох містах, від нерадивих компаньйонів постраждали не тільки ужгородці, але й іршавчани, ба, навіть жителі Львова та Луцька. Зрозуміло, за кожним фактом суд виніс рішення на користь позивачів, зобов'язавши керівників кредитної спілки повернути вкладникам їхні кошти. Однак ті з виплатами не поспішили. Тож у справу довелося втрутитися державній виконавчій службі Головного управління юстиції в Закарпатській області, аби змусити керівників кредитної спілки виконати дане судове рішення. Ще й арешт був накладений на їхні розрахункові рахунки. 

Втім перипетії навколо цієї справи керівників кредитної спілки нічого не навчили. Більше того, вони вдалися ще й до криміналу. Як з'ясували оперативники державної служби боротьби з економічними злочинами Ужгородського МУ УМВС, кредитна спілка, ігноруючи не тільки законні вимоги клієнтів, але й рішення суду, стала використовувати для своїх господарських потреб уже обігові кошти (бо рахунки, як то кажуть, були "заморожені"). Більше того, маючи в касі майже дев'ять мільйонів гривень, керівники установи не придумали нічого кращого, як позбавити на півроку заробітної плати ще й своїх працівників. Від нерадивих роботодавців постраждало не мало-не багато, а 19 співробітників спілки.

Оскільки в діях службових осіб кредитної спілки вбачаються ознаки злочину, передбачених ч.1 статтею 175 та ч.3 статтею 382 Кримінального кодексу України, рішення прокурора міста стало таким: за фактом безпідставної невиплати службовими особами кредитної спілки заробітної плати працівникам установи та невиконання судових рішень, що заподіяло істотну шкоду інтересам стягувачів, порушити кримінальну справу. 

До речі, відповідно до ч.1 ст. 175 ККУ, безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам карається не тільки штрафом до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, але й позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 А ч.3. ст. 382 ККУ гласить: умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, або постанови суду, що набрала законної сили, карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років, - повідомив Закарпаття онлайн заступник прокурора м.Ужгород, молодший радник юстиції 
Мирослава Меренич.

28 вересня 2011р.

Теги: кредитна спілка, кримінал, прокуратура

НОВИНИ: Кримінал

16:30
/ 1
Винуватиця карколомної ДТП на Закарпатті, в якій загинув прикордонник, постане перед судом Фото новина
13:34
Неповнолітній підозрюваний у вбивстві на Тячівщині залишиться під вартою Фото новина
11:26
/ 4
Мобілізація Белецького: Офіс омбудсмана вимагає розслідування від поліції та ВСП
02:32
/ 14
Національна асоціація адвокатів вимагає від Генпрокурора внести до ЄРДР інформацію по незаконному затриманню, мобілізації та побиттю адвоката експоліцейського Белецького Цебрика
00:54
/ 25
В Ужгороді невідомі в масках викрали і "закинули" в ТЦК експоліцейського Белецького Фото новина
17:59
На Міжгірщині 59-річний чоловік отримав 7 років за вбивство сина Фото новина
13:14
На Хустщині засудили чоловіка до 12 років за умисне вбивство односельця Фото новина
21:52
/ 19
САП зареєструвала кримінальне провадження щодо керівника Закарпатської прокуратури Пацкана Відео новина
11:02
На Закарпатті підозрюваного у крадіжці понад 33 тис. доларів взято під варту
09:52
/ 2
На Закарпатті експравоохоронець отримав 7 років за наркоторгівлю Фото новина
03:29
/ 7
В Ужгороді суддя Бисага не допустив до зали суду ветеранів війни і представницю калинчан у справі будівництва міні ГЕС на річці Тересва
12:01
/ 2
Апеляційний суд знову розглядає справу про гучне зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті
21:12
/ 11
НАЗК виявило у декларації ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика порушення на 15 млн грн
18:26
Поліція розслідує умисне вбивство жінки на Рахівщині
16:00
/ 1
Смерть мобілізованого етнічного угорця на Закарпатті розслідує ДБР
17:39
/ 1
Міжгірець уник покарання за жорстоке поводження з сусідським собакою
16:40
/ 13
Ексначальник Закарпатської ДАБІ Лалакулич відбувся "умовним" роком за вимагання понад пів мільйона гривень
10:37
На Закарпатті викрили шахрайський кол-центр, який обкрадав іноземців Фото новина
23:32
/ 3
Судді Бисага, Фазикош, Феєр: апеляційний суд розгляне, чи скасувати "ГЕСівській" арешт в Калинах
15:42
/ 4
Суд встановив заставу 10 млн для голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
16:56
/ 1
На Хустщині чоловік до смерті побив односельця Фото новина
15:56
/ 3
На Закарпатті посадовця ДСНС підозрюють у махінаціях на мільйон гривень Фото новина
09:28
/ 1
Керівник Свидовецького лісництва "допустив" вирубування дерев в заповіднику на 4,5 млн Фото новина
07:51
До справи про крадіжку 5,5 млн грн на будівництві шкільного спорткомплексу в Поляні на Мукачівщині додано 5 нових епізодів Фото новина
23:22
/ 3
Ужгородський чиновник "закупив" фіктивного коагулянту на понад 700 тис. грн Фото новина
» Всі новини