Європейський Союз також підтвердив просування переговорів до завершення. Як заявив у четвер, 22 вересня, торговельний представник Єврокомісії Філіп Куїсон, Брюссель сподівається підписати угоду з Києвом вже до кінця року, незважаючи на застереження щодо енергетичної політики, сільськогосподарської продукції та корупції.
ЄС пропонує Україні створення глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі, яка повинна стимулювати українсько-європейську торгівлю, що, за даними інформаційного агентства Reuters, вже сягає 30 мільйонів доларів на рік.
За словами Куісона, "дуже позитивною" була зустріч єврокомісара з питань торгівлі Карела де Ґухта з першим віце-прем'єр-міністром України Андрієм Клюєвим. Водночас, як додав Куісон, "єврокомісар дав зрозуміти, що ми не можемо укладати угоду з Україною, доки не буде домовленості в енергетичному питанні". Йдеться про спеціальні розділи угоди щодо забезпечення надійного транзиту російського газу через Україну до ЄС, а також питання сільськогосподарського комплексу.
Між ЄС та Росією
Перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв на зустрічі з представниками Європейського парламенту висловив сподівання, що переговори щодо зони вільної торгівлі будуть завершені до кінця року. Він сказав, що Україна має взяти приклад з реформ у країнах колишнього соцтабору, які нині є членами ЄС.
Водночас в суботу український президент Віктор Янукович проведе переговори у Москві з президентом РФ Дмитром Медеведєвим, де однією з основних тем будуть співпраця в газовій сфері та Митний союз на теренах СНД. Росія наполегливо запрошує Україну приєднатись до цього союзу, тоді як у ЄС стверджують, що цей крок суперечив би входженню до зони вільної торгівлі з ЄС.
Німецька хвиля