Протягом п'яти днів українські, угорські, словацькі та румунські військовослужбовці із застосуванням комп'ютерного моделювання на полігонах Сентеша та Гоудмезеувашаргея відпрацьовували питання спільної взаємодії в умовах ліквідації наслідків повені, що може настати у будь-який момент в регіоні міжнародної ріки Тиса. Вперше за всю історію функціонування багатонаціонального батальйону "Тиса" спільні військові сили у динаміці продемонстрували весь процес пошуково-рятувальних робіт в імовірній критичній ситуації. Було відтворено, зокрема, повеневу ситуацію, коли з допомогою гелікоптерів, бронетранспортерів та інших спецзасобів із затопленої території евакуйовуються люди, майно і техніка.
За оцінкою заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил Угорщини Золтана Ороса, об'єднані підрозділи національних складових батальйону "Тиса" продемонстрували зразкову підготовку і міцні фахові знання. Вони успішно виконали основне завдання - показати у взаємодії ефективну функціональність, набути командному складу вміння виконувати завдання із захисту, планування, організації та керування рятувальними роботами, а також здатність взаємодії національних підрозділів. "Учасники навчання із захисту від повеневої катастрофи підтвердили високу фахову здатність та готовність до дієвого співробітництва", - підсумував Золтан Орос.
Міжнародні командно-штабні навчання "Світла лавина" спільного українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону "Тиса" відбуваються, починаючи з 2003 року, почергово щороку на території однієї із сусідніх країн. Торік вони пройшли в Україні, а у 2012 році відбудуться в Румунії.
Завданням створеного у 2002 році відповідною міжурядовою угодою багатонаціонального батальйону "Тиса" є оперативне реагування військових сусідніх держав на можливі повені, а також професійна боротьба з наслідками стихійних лих, які постійно загрожують країнам Карпатського регіону.
Степан Ваш, УКРІНФОРМ