У Хусті освятили новий храм (ФОТО)

У неділю, 18 серпня, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії преосвященний владика Мілан освятив новий храм в Хусті – храм Преображення Господнього. На святкову літургію прийшло чимало святих отців, тисячі вірників. На запрошення Хустського міського голови Володимира Кащука та громади міста на святковий захід завітав і голова обласної ради Іван Балога.

У Хусті освятили новий храм (ФОТО)

Нині в місті є чимало християнських конфесій і всі вони мирно співіснують і славлять Бога. Про це свідчить і будівництво нових церковних споруд. Настоятель храму отець Володимир розповів, що землю під храм Преображення Господнього виділили ще у 1993-ому році, а будівництво розпочалося п'ять років тому – тоді заклали перший камінь та освятили хрест. Ще й сьогодні залишилося завершити зовнішні роботи, провести благоустрій території, але вірники разом із протоієреєм Володимиром, безмежно радіють з того, що дочекалися своєї нової церкви. Гроші для спорудження церкви збирали всією громадою. Особливу вдячність у побудові нового храму святі отці адресували міському голові Хуста Володимиру Кащуку.

Владика Мілан відзначив, що освячення церкви – особлива подія.  "Цей храм стане сакральним приміщенням, місцем, де збиратиметься спільнота вірників, щоби стати одним серцем, однією душею. Це завершення благородної справи, розпочатої п'ять років тому. Люди жертвували для будівництва нового храму, так що я з великою радістю освятив храм Преображення Господнього".
Голова обласної ради Іван Балога зауважив, що будівництвом храмів на  Закарпатті ми доводимо – це край, де поважають релігію, плекають традиції. "В одному з мікрорайонів Хуста з'явилося місце, де будуть проповідувати Слово Боже, де  проводитимуть служби, хреститимуть діток. На це храмове свято приїхали представники різних конфесій. Такі події об'єднують наш край, об'єднують нас на вирішення складних питань. Взаємодопомога та духовність – це ті речі, які допомагають нам у складні часи. Церква продовжує розвиватися,  і свідченням того є факт, що  нашому краї практично нема релігійних конфліктів", - констатував Іван Балога.

Міський голова Володимир Кащук радіє з того, що храм відвідує молодь разом з старшим поколінням. "Як міський голова ставлюся з підтримкою та повагою до всіх релігійних конфесій. Сьогодні храм став ще одним духовним місцем для громади Хуста.  Цей мікрорайон віддалений від центра міста, від кафедрального собору і громада хотіла тут звести храм. Чимало благодійників долучилися до сьогоднішнього свята. Значний вклад вніс і міністр МНС Віктор Іванович Балога. Громада Хуста вдячна всім благодійникам за пожертву".

Настоятель храму, протоієрей Володимир, з благословення владики Мілана відзначив всіх тих, хто долучався до будівництва архієрейськими грамотами та церковними відзнаками. Серед інших архієрейською  грамотою нагородили Віктора Балогу, а орденом Андрея Бачинського III ступеню – Володимира Кащука, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.
 

19 вересня 2011р.

Теги: храм, освячення, пожертва

НОВИНИ: Соціо

11:28
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
» Всі новини