Свій день народження владика Мілан відзначив сьогодні в Маріяповчі (ФОТО)

Глава греко-католиків Закарпаття єпископ Мілан Шашік свій 59-ий день народження відзначив у відомому відпустовому місті Маріяповч в Угорщині (Гайдудорозька греко-католицька єпархія), де відслужив Архієрейську Службу Божу з нагоди єпархіального паломництва до чудотворної Ікони Пресвятої Богородиці.

Свій день народження владика Мілан відзначив сьогодні в Маріяповчі (ФОТО)

До 1912 р. це невеличке містечко, що знаходиться за 85 км від Ужгорода,  входило до складу Мукачівської греко-католицької єпархії. У  1696 року Маріяповч (тоді ще село Повч) стало відоме на всю Європу завдяки плачучій іконі Пресвятої Богородиці, яку намалював закарпатський іконописець. На основі висновків церковних і світських комісій було офіційно визнано Маріяповчанську ікону Пресвятої Богородиці чудотворною.

У 1697 році ікону  за наказом австрійського цісаря Леопольда І було перенесено до Відня, де вона була поміщена в кафедральному соборі св. Стефана і донині там зберігається. А до церкви в селі Повч, яке через численні чудеа за посередництвом Матері Божої назвали Маріяповч, передали копію ікони. Під час Божественної Літургії у 1715 року копія чудотворної ікони також заплакала. 25 серпня 1715 року грамотою єпископа А. Арделі копію Маріяповчанської ікони Матері Божої було проголошено чудотворною, а Папа Пій VI наділив Марієповчанську церкву повним відпустом. Тепер Маріяповч – відоме місце паломництва всіх греко-католиків.

Владика Мілан відвідав також маріяповчанський монастир ЧСВВ та поставив квіти до могили єпископа Мукачівського Михаїла Мануїла Ольшавського  (1700 – 1767), який заснував монастир і при якому було завершено будівництво Маріяповчанської церкви.

Довідка:

Преосвященний владика Мілан народився 17 вересня 1952 року в Леготі (Словаччина). 31 липня 1971 року вступив до Місійної Конґрегації Отців Лазаристів. 27 вересня 1973 року склав вічні обіти. 6 червня 1976 року був рукоположений у сан священика.

З 1990 по 1992 рік навчався у Папському Інституті Духовності "Терезіанум" у Римі. З 5 жовтня 1992 року по 7 липня 1998 року працював в Апостольській Нунціатурі України. Впродовж одного року був директором новіціату Місійної Конґрегації у Словаччині. В серпні 2000 року повернувся в Україну і став парохом у смт Перечин на Закарпатті.

12 листопада 2002 року іменований Апостольським адміністратором Мукачівської єпархії та титулярним єпископом Бононійським. Архієрейську хіротонію отримав з рук Святійшого Отця Івана Павла ІІ 6 січня 2003 року в Римі в базиліці св. Петра. Уряд Апостольського адміністратора прийняв 25 січня 2003 року. 17 березня 2010 року було оприлюднено номінування правлячим єпископом, а 24 квітня 2010 року відбулася урочиста інтронізація владики Мілана на кафедру Мукачівських єпископів у Хрестовоздвиженському кафедральному соборі м. Ужгорода.

Закарпаття онлайн приєднується до всіх вітань на адресу владики Мілана - "На многая і благая літа!"

17 вересня 2011р.

Теги: владика Мілан, Шашік, Маріяповч

Коментарі

вуйко 2011-09-19 / 22:22:00
браття і сестри не влаштовуйте чвари возлюбіть ближнього свого як самого себе не думайте багато хто адміструє церковні справи, але майте Бога в серці. Хай Бог вас благословить.Амінь

Hungi 2011-09-19 / 11:13:00
Віктор, 18.09.2011 23:13

" ... з"єднувались з Римською Церквою. З Православ"я!"

"З Православ"я" - тобто з Грецької церкви ...

Кожен вільний вибирати собі кому "підкорятися" ... Риму чи Греції ... А взагалі, віра не поділяє людей на національності ... Це глибока помилка людей, що якщо ти руський, то ти маєш бути греко-східної віри чи римо-західної ...

Віктор 2011-09-18 / 23:13:00
Цікаво, що в 17 ст. на Закарпатті було декілька плачучих ікон. Серед них і Повчанська. Плакала Метір Божа за щойновведену унію. Ікони ставали чорні, як би їх не отирали.
Хоч би там Мілан зрозумів прадідівську віру, звідки його ппредки з"єднувались з Римською Церквою. З Православ"я!

Володимир 2011-09-18 / 21:45:00
Здоров"я,плідноі роботи на Вашій ниві.Незвертайте ніяких на якісь не порозуміння деяких псевдо коментаторів.Нехай у Ваших задумах буде мудрість,у серці добре,і сонячно від людськоі вдячності.Нехай Ваш шлях буде наповнений досягненнями,а все добро вертаеться сторицею Хай Бог благословляе усе Ваше подальше життя!!!

До Русина 2011-09-18 / 20:52:00
і його місце займе наш брат - русин з усіма витікаючими звідси обовязковими речами: міжусобицями, клановством, поділам і т.д. і т.п

Маргітич, Семедій були русинами, нашими людьми, то тоді були чвари? Напийся студеної води, то стане ти легше

Русин 2011-09-18 / 18:14:00
Здаєся мені честоване панство, що для відродження єпархії кращого єпископа ніж Екселенція Мілан і бути неможе. Хто знайомий з його роботою той знає.
Але є ще одна важлива річ.
Кожну свою зустріч з Єпископом я починаю з подяки йому за те, що саме він очолив єпархію і покладв енергію кращих своїх літ на відродження і на нас продажних і поганих русинів. І кожного разу також відзначаю, що з жахом очікую того дня коли Екселенцію відкличуть до Риму або він покине нас і його місце займе наш брат - русин з усіма витікаючими звідси обовязковими речами: міжусобицями, клановством, поділам і т.д. і т.п. А те, що серед русинів, та й українців загалом порядок зможе настати лише тоді, коли отримають в дупу польським, угорським, російським або німецьким чоботом, факт загальноприйнятий і широковідомий.
Кланяюся.

Адмін 2011-09-18 / 15:20:00
Ми видаляли достатньо "правди" про вас. Тобто, тепер ви вже не проти того, щоби ми залишали все, що кажуть про вас?

Rusyn Val 2011-09-18 / 14:24:00
Я і обурювався?Адмін - не видавайте бажане за здійснене.
Я нікого не провокую - правда ще ніколи не називалась провокацією.Провокацією є ксенофобія деяких особ.
Правда про минуле монсеньйор Шашіка давно на поверхні.Паства має знати "ху ен ху".

Обізнаний 2011-09-18 / 13:53:00
Владика Мілан мав там богослуження. Оскільки ще сто років цей монастир знаходився в Мукачівській єпархії. А день народження просто припало на цей день. Владика його ніколи особливо й не відзначає. Займається справами, як і в будь-який інший день

риторичне запитання 2011-09-18 / 13:43:00
Що, на закарпатті не було достойного чоловіка, аби очолити мукачівську греко-католицьку єпархію? Треба було словака римо-католицького? Шашік перехрестився чи зрікся своєї віри?!

Rusyn Val 2011-09-18 / 13:33:00

Ви, здається, вчора обурювалися з приводу того, що було вказано на ваші національність і залежність від спецслужб? Для чого знову провокуєте співрозмовників? Коментар видалено. Адмін

читач 2011-09-18 / 08:52:00
А Федака всюди встигає

дурочка 2011-09-18 / 02:24:00
А, почему? А, потому что, он чужинець.

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 3
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 20
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
» Всі новини