Згідно із повідомленням міністерства національного розвитку Угорщини, російська та угорська сторони домовилися про залучення угорських підприємств до робіт, пов'язаних із стратегічним співробітництвом у спорудженні газопроводу "Південний потік". Вони також підтвердили свої зобов'язання щодо будівництва угорської дільниці "Південного потоку" та фактичної реалізації проекту, що має розпочатися найближчим часом.
Томаш Феллегі підкреслив, що угорський уряд послідовно виступає за диверсифікацію постачання газу, чому послужить спорудження "Південного потоку", який суттєво зміцнить становище Угорщини і угорських підприємств-учасників проекту на регіональному газовому ринку і призведе до зростання стабільності у забезпеченні Угорщини газом, зазначається у повідомленні угорського міністерства.
Міжурядову угоду щодо проекту "Південного потоку" Угорщина і Росія підписали 28 лютого 2008 року. Для реалізації проекту на території Угорщини "Газпромом" та Всеугорським банком розвитку створено спільне підприємство South Stream Hungary Zrt. Вчора російський газовий концерн "Газпром", а також італійська Eni, французька EDF і німецька Wintershall підписали акціонерну угоду за проектом будівництва газопроводу "Південний потік".
Передбачається, що через угорську дільницю газопроводу "Південний потік" прокачуватиметься щорічно 10 млрд кубічних метрів газу.
"Південний потік", покликаний понизити залежність російської сторони від транзиту палива по території України, буде прокладено по дну Чорного моря з Росії у Болгарію, а потім розділено на дві гілки. Одна з них пройде через Грецію на південь Італії, а друга - через Сербію й Угорщину в Австрію.
Першу нитку газопроводу потужністю близько 16 млрд кубометрів на рік планується ввести в експлуатацію наприкінці 2015 року. До 2018 року, як очікується, "Південний потік" вийде на максимальну потужність у 63 млрд кубометрів газу.
Степан Ваш, УКРІНФОРМ
УКРІНФОРМ