Дмитро Копинець видав дві книжки про найкращих людей Буштина

Декілька днів тому в м. Тячів сталася подія, яка залишить помітний слід у історії району. У холі районної ради, біля входу до зали засідань, було відкрито Портретну галерею заслужених та відомих людей Тячівщини, назва якої – «Нашого світу по всьому світу».

Дмитро Копинець видав дві книжки про найкращих людей Буштина

Галерея містить портрети тих вихідців із Тячівського району, які своїми здобутками внесли вагомий внесок у державотворення, економіку, науку, культуру і мистецтво, прославивши рідний край далеко за його межами.

Після урочистого відкриття Портретної галереї я познайомилася із письменником Дмитром  Копинцем, який є автором 5 книг і який надалі продовжує засівати культурну ниву Закарпаття добірним золотим зерном нашої історії.

Того дня Дмитро Михайлович подарував мені дві нові книги, які вийшли у світ до читача : "Від Буштина до вершини їхньої слави" та " Тернистий шлях буштинських патріотів".

На сторінках книги  "Від Буштина до вершини їхньої слави" вміщено дев'ять біографічних нарисів про життя та діяльність видатних буштинців, які працювали і працюють в різних галузях науки, медицини, спорту та освіти. І хоча деякі з них й не народились в Буштині, але за  своєю працею залишили великий духовний вклад не тільки у життя односельців, а й у світову науки.
А це такі відомі не тільки на Закарпатті, але й за його межами, діячі науки, техніки, медицини, освіти, культури, як Петро Гаврилко - член президії Всеукраїнської асоціації "Освіта на Україні", делегат з'їзду працівників освіти (1995), член президії асоціації вищих учбових закладів готельного господарства і туризму, заступник голови ради директорів вищих навчальних закладів Закарпатської області; Микола Грицак - доцент кафедри української мови Ужгородського університету, видатний український лексикограф, автор найбільшої української лексикографічної праці - рукописного "Словника українських говорів Закарпатської області"; Василь Комендар - доктор біологічних наук, професор, науковий керівник, зав. лабораторією МНДЛ ОПЕ; Іван Коршинський - заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент, депутат Верховної Ради України другого скликання, громадський діяч; Василь Марко - доктор філологічних наук, професор Кірогвоградського державного педагогічного університету імені Володимира Вінниченка, почесний професор Балтійскої Вищої Гуманістичної школи в Кошаліні (Польща); Олександр Орос - кандидат економічних наук; Михайло Повч - кандидат фізико-математичних наук, доцент УжНУ; Василь Соломонко -заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, професор, кандидат педагогічних наук, відмінник педагогічних наук України; Ярослав Чонка - кандидат медичних наук, перший віце-президент Європейської комісії по спелеотерапії при ЮНЕСКО.

Автор цієї книги  не ставив перед собою завдання дати оцінку героями цього біографічного нарису — постатям зі світовими іменами, кожен з яких має неабиякі здобутки і звання в тій чи іншій галузі науки і суспільного життя. Перед Дмитром Копинцем, стояло скромніше завдання — ознайомити пересічного буштинця, закарпатця-земляка з життєвим шляхом цих людей, поповнити відомості про Буштино і його мешканців та на прикладах діяльності цих видатних людей  виховати молоде покоління, яке буде в майбутньому гордістю нашої України.

Друга книга Д. Копинця " Тернистий шлях буштинських патріотів" була видана з нагоди 80-річчя з дня народження автора. У цьому виданні, читач знайде переконливі докази того, що нашу землю у всі часи намагались загарбати  близькі сусіди і навіть наші "радянські брати". Окупанти та їхні прихвосні завжди вдавались до найжорстокіших засобів поневолення. У цьому ви переконаєтесь, коли читатимете про події на Красному полі, про втікачів до " радянських братів", про буштинців – "ковнерівців" та оунівців. Про насильницьке об'єднання з російською православною церквою, про репресії проти буштинців угорської та німецької національностей тощо.
Звичайно у своїй книзі пан Дмитро не описав про усі біди, злочини, які в минулому були скоєні проти буштинців за часів нашої минулої історії і тому є неабияка надія на те, що ця болюча та гостра тема знайде найближчим часом своє істинне відображення у нових виданнях, які вийдуть у світ до читача у новітніх, цікавих книгах інших авторів, які не є байдужими до історії Закарпаття та до подій тих минулих, важких та "чорних часів" у яких жили  наші краяни.

Тетяна Горянка, для Закарпаття онлайн

30 серпня 2011р.

Теги: галерея, Копинець, Буштино

НОВИНИ: Соціо

14:22
Суд в Ужгороді відклав розгляд апеляції щодо площі перед драмтеатром
14:20
Торік за рахунок обласної програми видано 17 книг закарпатських авторів
12:41
/ 2
В Ужгороді вшанували подвиг учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні
12:37
Ужгород – одне з кращих міст України у рейтингу індексу інтеграції переселенців
12:05
В Ужгороді затримали трьох імовірних грабіжників
11:57
В Ужгороді презентували стенд "Загиблі воїни Закарпаття"
10:47
Понад півтори сотні закарпатців з інвалідністю мають офіційний статус безробітних
10:42
Відомий український журналіст Сергій Тихий презентував у Мукачеві свою книгу "Перемагають лише переможці"
10:38
У Нижньому Бистрому, на Хустщині відновлюють 200-літню кам’яну церкву
10:33
На Ужгородщині у державну власність повернули майже 1 га земель, незаконно переданих у приватні руки
09:49
/ 1
"Укрзалізниця" обіцяє у червні запустити потяг Мукачево-Кошиці
09:12
На Закарпатті щороку стається близько 3 тисяч інсультів
03:45
Пільговий період розмитнення автомобілів закінчиться цієї п’ятниці
19:58
/ 2
В Ужгороді тестуватимуть "щільніший" графік руху автобуса №20 (РОЗКЛАД)
18:01
/ 1
Ямковий ремонт на Шумній в Ужгороді мають зробити до кінця тижня
17:49
Суд в Ужгороді розгляне апеляцію забудовників по зеленій зоні перед облмуздрамтеатром
16:34
/ 1
У Тячеві дітей без відповідних щеплень не зараховуватимуть до шкіл і дитсадків
15:24
/ 1
Понад 4 мільйони дерев цьогоріч буде посаджено у лісфонді Закарпаття
14:58
Індекс прозорості бюджету Ужгорода обговорили за "круглим столом"
12:37
/ 31
Родина закарпатського екс-прокурора витрачає на "ювелірку" та елітні курорти в рази більше задекларованого
10:18
У ході деклараційної кампанії про свої статки заявили 33 мільйонери
10:15
У Мукачеві оголосили тендер на реконструкцію дитячо-юнацької спортивної школи
09:56
Заборону невакцинованим дітям відвідувати навчальні заклади Мукачева відтермінували до 1 квітня
09:34
Реєстрація учасників на фестиваль "Варишська палачінта-2019" у Мукачеві триває
09:17
/ 1
У Мукачеві позапланово вакцинували 99% дітей віком від 7 років
» Всі новини