День угорського добросусідства в Ужгороді стане традиційним (ДОПОВНЕНО)

У неділю, 28 серпня, в Ужгороді був "угорський день". Свято розпочалося на вулиці Волошина, звідки хода людей, які прикрасили себе стрічками в національних кольорах України та Угорщини, вирушила до пам’ятників Президентові Карпатської України Августинові Волошину та видатному угорському поетові Шандору Петефі.

День угорського добросусідства в Ужгороді стане традиційним (ДОПОВНЕНО)

Після покладань квітів основне дійство тривало на площі Духновича. Гостей привітали міський голова Віктор Погорєлов, віце-консул Угорщини в Ужгороді Ендре Саліпскі, керівники національно-культурних товариств. Дійство продовжилося частуванням токайським вином та концертом.

Як зазначив у своєму коментарі Віктор Погорєлов, нині Ужгород відроджує побратимські взаємини з містами-партнерами – для того, аби здійснювати спільні проекти на користь громад. Усього обласний центр має 17 побратимів; минулого тижня була підписана угода про дружбу з Шарошпотоком – це місто стало третім представником Угорщини серед побратимів Ужгорода поруч із Ніредьгазою та Бекешчабою. Віктор Володимирович наголосив, що побратимські взаємини з угорцями особливо важливі, адже всі ми пам'ятаємо про спільну історію, про те, що свого часу Ужгород носив ім'я Унгвар, а угорці завжди були і є поважною частиною міської громади. Загалом же Ужгород пишається тим, що є багатонаціональним містом з толерантним характером, й представники різних національних меншин живуть в злагоді та зберігають свою самобутність в спільній міській родині, - акцентував мер.

Нещодавно в обласному центрі відбувся день чеського побратима, коли зустрічати гостей з міста Іглава. День угорського добросусідства також має стати традиційним, - повідомив організатор дійства, депутат міської ради Павло Чучка. У планах депутатської комісії з питань розвитку туризму і міжнародного співробітництва Ужгородської міської ради провести також такі свята на честь словаків і румун, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Ужгородської міськради.

29 серпня 2011р.

Теги: добросусідство, угорський, Саліпскі

Коментарі

Румун 29.08.2011 / 23:45:00
Свято циган обовязково ы свято нымцыв теж

Ром 29.08.2011 / 20:44:00
А свято циган???

РУмун 29.08.2011 / 18:35:00
Я підтримую наших братів русинів!Супер якщо буде свято і русинів і угорців !І ми також організуємо свято румунів!

Русини 29.08.2011 / 18:32:00
Молодець мер наш!свято боло чудо!Незабаром організуємо свято русинів!

Козак 29.08.2011 / 18:30:00
Дякуємо пану ЧУчці!гарно свято організували!

Василиндра 29.08.2011 / 18:27:00
Гарно було!Нам дуже сподобалось!Гурт Roka-h чудово виступив і гурт з Угорщини також!молодці хлопці!

29.08.2011 / 17:27:00
Свято було пусте. Ужгородці на нього не відгукнулись.

Фе 29.08.2011 / 16:59:00
А посередині сатанинська пентаграма, якраз в стилі Чучки

глядач 29.08.2011 / 13:31:00
Дружити з угорцями, без питань, потрібно, і про толерантність Ужгорода - слушно! Але щось Чучка і компанія слабенько то свято організували - і місцевих малувато прийшло, і з Угорщини негусто... Коли вже беруться - нехай роблять серйозно!

редактору 29.08.2011 / 12:45:00

виправте технічну помилку в тексті "28 вересня" на 28 серпня.


Дякуємо. Виправили. Адмін

НОВИНИ: Соціо

09:04
Прикордонники Чопського загону затримали турка за спробу незаконного переходу кордону Фото новина
17:21
У Мукачеві 15 березня відбудеться Хресна дорога
15:25
/ 1
На Берегівщині поліцейські повернули господарям загубленого пса, який допомагає у реабілітації дітей Фото новина
12:23
На 105-му році життя померла вчителька з Іршави Ганна Фечка Фото новина
18:31
/ 1
У Мукачеві зупинили водійку з перевищенням алкоголю у 7 разів Фото новина
17:17
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Ляхом Фото новина
11:25
/ 1
У Нижній Воротах на Мукачівщині попрощалися з Героєм Олександром Власовим Фото новина
10:33
У Мукачеві пройде щорічний племінний огляд собак Фото новина
10:02
/ 1
На Тячівщині рятувальники спіймали порушницю, яка палила сухостій біля будинків Фото новина
08:59
/ 1
В Ужгороді неповнолітній катався містом із арсеналом зброї в авто Фото новина
17:08
/ 6
В Ужгороді патрульні допомогли літньому чоловікові, який загубився в місті Фото новина
16:16
У Мукачеві розквітла знаменита «шалена» сакура Фото новина
14:51
/ 1
На Закарпатті від початку року «швидка» 500 разів виїжджала до пацієнтів із проблемами нирок Фото новина
13:16
У Мукачеві 14 березня проведуть еко-пікнік на набережній
12:26
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із військовим Володимиром Мащенком Фото новина
10:05
У Довгому на Хустщині попрощалися з 25-річним захисником Василем Бабинцем Фото новина
17:49
В Ужгороді попрощалися із 56-річним офіцером Олександром Сахнюком Фото новина
17:12
Підтвердили загибель на війні захисника із Біласовиці на Мукачівщині Олександра Власова Фото новина
12:42
/ 1
У поїзді з Будапешта до Чопа виявили психотропні препарати Фото новина
09:12
В Ужгороді попрощалися з полеглим солдатом Михайлом Швандою Фото новина
20:49
В обласній бібліотеці імені Федора Потушняка презентують книжки про Карпатську Україну
17:42
/ 1
У Довгому прощатимуться з 25-річним Героєм Василем Бабинцем, який півтора року був зниклим безвісти Фото новина
15:54
Підтвердили загибель 30-річного захисника із Оленьова на Мукачівщині Едуарда Фейси Фото новина
13:15
У Мукачеві медики пішки через ліс діставалися до травмованого підлітка Фото новина
12:21
/ 10
Уряд погодив створення нового університету на Закарпатті
» Всі новини