У Чинадіївському замку можна буде перевірити своє кохання на міцність (ФОТО)

Сент Міклош або Замок Кохання -- так ще називають невеличку двоповерхову фортецю у селі Чинадієво, що за 12 км на схід від Мукачева.

У Чинадіївському замку можна буде перевірити своє кохання на міцність (ФОТО)

Побудований у 1450 р. у стилі пізнього ренесансу  бароном Імре Перені, замок був центром Чинадіївської  домінії. Будівля  з двома кутовими триярусними вежами має форму неправильного чотирикутника, витягнутого з півночі на південь. На першому поверсі палацу знаходиться  шість кімнат, кухня і просторий передпокій. Другий поверх, до якого ведуть сходи посеред будинку, по своєму плануванню до певної міри повторює перший – там теж шістьох кімнат, менших розмірами, і великий зал. З  1670  р. фортеця стає власністю сім'ї Ракоці. Саме з легендарною Ілоною Зріні, дружиною  князя Ференца І Ракоці, пов'язують найщасливіші миті в історії замку. Саме тут легендарна захисниця Мукачівського замку від австрійських військ  вперше зустріла і закохалася у свого другого чоловіка угорського графа, ватажка антигабсбурзького руху куруців Імре Текелі. І хоча красень був на 13 років молодший, серце єдиної у світі серед жінок власниці  турецької  нагороди - грамоти-атнаме за хоробрість не встояло. Заради нього найбагатша жінка краю зреклася титулів і маєтків і була вислана разом з чоловіком з країни.

Мукачівський художник Йожеф Бартош, який орендує замок, хоче відновити спальню хорватської   красуні, адже саме у цій кімнаті відбулася перша зустріч 39-річної графині  із палким Текелі. Тут вони таємно зустрічалися та провели першу шлюбну ніч. На даний час проводяться реставраційні роботи, адже будівля дісталася митцю у край занедбаному стані. За допомогою Угорського Державного Управління захисту пам'яток мистецтва та Фонду Ласло Телекі оновлено покрівлю. Відновлено кімнати на першому поверсі, де розмістився музей із археологічними знахідками кельтського та скіфського періоду. Тут діє мистецький центр і проводяться пленери, виставки та концерти. У 2010 р. єпископ римо-католицького єпископату Антал Майнек освятив відновлену в одній із башт замкову каплицю Святого Миколая.  Коли спальня красуні-графині на другому поверсі буде відреставрована, молодята, які обвінчаються у каплиці, зможуть залишитися у цій кімнаті на ніч  і перевірити на міцність своє кохання.

27 серпня 2011р.

Теги: замок, Сент-Міклош, Чинадієво, Бартош

НОВИНИ: Соціо

16:37
На війні з РФ поліг захисник із Виноградова Сергій Калмиков
15:37
На Закарпатті за тиждень зафіксували 646 випадків перевищення швидкості
13:23
У Мукачеві розподілили понад 3,5 млн грн на допомогу військовим, родинам та хворим
12:17
В Ужгороді завтра попрощаються із захисником Дмитром Павличем Фото новина
16:51
/ 2
ВККС внесла до ВРП рекомендації про призначення 10 переможців конкурсу на посади в Закарпатському апеляційному суді
14:58
/ 1
У Мукачеві засудили підлітків, які жорстоко напали й зґвалтували жінку Фото новина
12:20
/ 1
Туристи принесли Закарпаттю понад 30 млн грн за рік Фото новина
11:24
У Рахові підтвердили загибель 26‑річного захисника Мирослава Гощука Фото новина
09:07
Прогнозований графік погодинних відключень електроенергії на Закарпатті 9 грудня
16:09
/ 2
Відомому співаку Степану Гізі ампутували ногу
13:46
/ 2
Прикордонник "Матадор": "Я не міг загинути, коли мене чекала така дівчина" Фото новина
12:41
В Ужгороді попрощаються з Героєм з Херсону Дмитром Баніним Фото новина
10:14
В Ужгороді вкотре провели акцію підтримки полонених та зниклих безвісти Фото новина
09:02
Графік відключень електроенергії на Закарпатті на 8 грудня
16:34
Підтвердили загибель 33-річного військового із Дешковиці на Хустщині Василя Мікеша Фото новина
12:33
/ 1
У Буштині відкрили стели на честь воїнів Мукачівського прикордонного загону Фото новина
08:47
На Закарпатті оприлюднили графік вимкнень електроенергії на 7 грудня
18:57
/ 3
На Закарпатті запустили процес забудови вітряками гори Гострої - частини Смарагдової мережі
15:27
Військові, ветерани та волонтери отримали державні нагороди до Дня ЗСУ Фото новина
13:26
/ 4
В Ужгороді патрульний надав домедичну допомогу чоловікові після бійки
09:15
Нічний удар по залізниці спричинив масові затримки поїздів на Закарпаття
18:14
До Мукачева прибув черговий евакуаційний поїзд із Дніпропетровщини Фото новина
17:23
У Мукачеві проведуть в останню путь полеглого захисника Володимира Луканинця Фото новина
12:03
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Виноградова Андрій Кириченко
11:11
У Чехії розшукують 22-річну закарпатку Фото новина
» Всі новини