На Закарпатті засудили трьох італійців, що спеціалізувалися на контрабанді крадених іномарок

Майже два роки закарпатські працівники СБУ відслідковували діяльність злочинного угруповання, яке спеціалізувалося на викраденні в Італії престижних іномарок з їх подальшим ввезенням на територію України

Конфісковані в цій справі іномарки
Конфісковані в цій справі іномарки
Троє італійців працювали за наступною схемою. В обов’язки одного з членів угруповання входило придбання на території Італії викрадених автомобілів і доставка їх до м. Дебрецен (Угорщина) у заздалегідь обумовлене місце, вже із пакетом підроблених документів. Двоє інших відповідали за безперешкодне переміщення автомобілів з Угорщини через митний кордон України та забезпечували їх реалізацію. Причому, ці двоє були одружені на громадянках України, а прикриттям їх діяльності слугував невеличкий сироварний заводик на околиці Вінниці.

Цей злочинний синдикат з липня 2004 року по травень 2005 року ввіз нелегально на територію України 13 автомобілів (БМВ Х5, Даймлер-Крайслер, Мерседеси та інші престижні іномарки) на загальну суму близько 2 мільйонів гривень. Як встановили співробітники СБУ, допомогу у поставках та транспортуванні крадених автомобілів надавали албанські бойовики. А українські ДПС-ники ставили фальшиві відмітки у відповідних транспортних документах, за що гарнізонною прокуратурою Вінницької області проти певних посадових осіб порушені кримінальні справи.

“Погоріли” ж італійці на тому, що митники спільно з працівниками СБУ звернули увагу на дивну трійцю, яка переганяла одразу три іномарки за довіренностями. Причому всі три довіренності були посвідчені у одного італійського нотаріуса. Як незабаром з’ясувалося – такого нотаріуса взагалі не існує в природі. Всі папери були підробними, а номери на кузовах та двигунах автомобілів перебиті насільки, що неможливо встановити попереднього власника.

Днями Апеляційних суд Закарпатської області поставив остаточну крапку в цій справі і всіх трьох італійців засудив до ув’язнення. Організатора та натхненника Аньєло Руссо – до 7, а двох його подільників -- Мауріціо Перкуоко та Івано Сеттані -- до 5 років позбавлення волі, з конфіскацією контарбандно ввезених легкових автомобілів.

Щодо долі самих автівок, то згідно з діючим законодавством, їх повинні розібрати на запчастини. Проте начальник управління СБУ в Закарпатській області Володимир Рокитський налаштований звернутись з клопотанням та підтримкою до керівництва області, а відтак -- і країни, щоб ці потужні іномарки не були понівечені, а просто передані на баланс правохоронним структурам. “Щоб опери не доганяли потужні іномарки на стареньких “шістках” – резонно аргументував свою позицію головний “безпекар” області.

Загалом же протягом 2005-2006 років Управління СБУ в Закарпаській області розслідує понад 55 кримінальних справ, пов’язаних з незаконною легалізацією автотранспорту в Україні, за якими проходить близько 150 транспортних засобів на суму понад 18 мільйонів гривень.
Закарпаття online
16 травня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

16:07
/ 1
В Ужгороді жінку підозрюють у торгівлі метамфетаміном Фото новина
11:02
Суд виніс вирок жителю Тячівщини, який під час застілля вдарив сусіда ножем Фото новина
09:07
/ 12
Посадовцям Ужгородського РТЦК оголосили підозри через незаконне утримання людей Фото новина
17:25
На Закарпатті судитимуть чоловіка за спробу вивезти до Угорщини деталь до військового літака Фото новина
14:35
В Ужгороді жінку засудили до трьох років ув’язнення за збут наркотиків Фото новина
11:36
/ 1
На Закарпатті викрили канал переправлення чоловіків до Словаччини Фото новина
09:41
/ 6
СБУ викрила розкрадання понад 100 млн грн під час будівництва захисту для електропідстанції на Закарпатті Фото новина
08:40
/ 4
СБУ затримала агента рф, який шпигував за оборонними підприємствами на Закарпатті Фото новина
16:59
/ 1
На Хустщині чоловіка засудили до 9 років за смертельне побиття знайомого Фото новина
14:30
/ 2
На Закарпатті ліквідували канал збуту боєприпасів під виглядом повидла Фото новина
11:27
/ 1
На Закарпатті викрили ще три схеми переправлення ухилянтів через кордон Фото новина
10:16
/ 1
Поліція Рахівщини розслідує ДТП за участі п’яного мотоцикліста Фото новина
14:34
/ 2
В Ужгороді чоловік під час сварки вдарив ножем колишню дружину Фото новина
13:20
/ 1
На Закарпатті засудили виробника амфетаміну Фото новина
15:06
/ 5
На Рахівщині майстра лісозаготівель підозрюють у розтраті деревини на понад 660 тисяч гривень Фото новина
11:11
/ 1
У Міжгір’ї засудили чоловіка, який до смерті побив знайомого граблями Фото новина
12:16
На Берегівщині жінка поранила ножем чоловіка під час сімейної сварки Фото новина
11:22
/ 1
На Мукачівщині чоловік підпалив будинок через конфлікт Фото новина
14:51
/ 1
На Берегівщині затримали переправника військовозобов’язаних за 100 метрів від кордону з Румунією Фото новина
12:42
/ 3
Адвокатка із Закарпаття обіцяла «вирішити» ВЛК за $11 тисяч Фото новина
10:56
/ 3
У Тячеві затримали водія, який збив поліцейського під час перевірки документів Фото новина
13:43
/ 3
В Ужгороді засудили 30-річного водія, який спричинив ДТП з двома загиблими Фото новина
12:18
/ 1
На Берегівщині затримали уродженця рф за побиття та пограбування чоловіка Фото новина
10:26
/ 1
На Закарпатті ув’язнений організував канал незаконного переправлення чоловіків до Угорщини Фото новина
18:00
На Тячівщині затримали переправницю та її “клієнта” Фото новина
» Всі новини