Реклама B3

В Ужгороді відновили фонтан – з дівчиною, але без голуба (ФОТО)

Відновлений біля економічного факультету УжНУ водограй тепер має кольорову підсвітку.

Фонтан прикрашає скульптура авторства Михайла Михайлюка, яка називається "Дівчина з голубом", утім, птаха з руки вже давно поцупили
Фонтан прикрашає скульптура авторства Михайла Михайлюка, яка називається "Дівчина з голубом", утім, птаха з руки вже давно поцупили

Відновлення фонтану, котрий "пересох" вже більше десяти років тому, відбулося силами мецената та міського Водоканалу. Як розповів головний інженер Водоканалу Михайло Брежнєв, для відродження фонтану не просто встановлено сучасний імпортний насос та виконано надійну гідроізоляцію басейну, але й облаштовано новий водогін.

Нині триває остаточне налагодження – фахівці визначають оптимальний напір води для висоти і форми струменів. Увечері фонтан особливо "нарядний", адже влаштовано кольорову підсвітку. Що ж до скульптури, яка прикрашає фонтан, то вона називається "Дівчина з голубом", утім, птаха, якого бронзова красуня свого часу тримала на руці, вже давненько поцупили. До речі, моделлю скульптора Михайла Михайлюка більше 20 років тому була ужгородська студентка; нині художниця Мар'яна Фантич живе у Лондоні і її ужгородські знайомі мають намір повідомити екс-ужгородці про відродження фонтану.

Нагадуємо: ще торік міський голова Віктор Погорєлов заявляв про намір відновити в Ужгороді три фонтани, що стояли сухими протягом років. Було обіцяно відродити водограї до Дня міста, утім, два фонтани працюють вже зараз: у скверику на Довженка та відтепер - біля економічного факультету УжНУ, а третій – водограй в альпінарії – вже мав успішний пробний запуск.

Щоправда, фонтан в сквері близь мерії та СБУ, систему якого відновили ще восени, неодноразово потерпав від вандалів – доводилося замінювати обладнання, і час від часу його зупиняють для очистки фільтрів, які забиваються через сміття, яке неохайні городяни кидають в чашу. Що ж до водограю в альпінарії, то міським Водоканалом там облаштовано нову – замкнену, або ж оборотну - систему постачання води, для чого було збудовано спеціальну насосну станцію. Цього тижня триває остаточна гідроізоляції озерця, аби мінімізувати втрати. Відтак на часі – облаштування території навколо.

Відновлення фонтанів в Ужгороді відбувається з якомога меншим залученням бюджетних коштів, завдяки небайдужим ужгородцям – меценатам. Тож День міста, який цьогоріч відзначатимуть вельми цікаво (основні заходи відбудуться 17 і 18 вересня, про що в деталях дещо згодом), Ужгород зустрічатиме з подарунками-водограями. Тривають перемовини і про можливість побудови наступного року в Ужгороді нового фонтану, повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі Ужгородської міської ради.

У понеділок міський голова Віктор Погорєлов та головний інженер Водоканалу Михайло Брежнєв оглядають фонтан, майже готовий до запуску

У фонтані встановлено сучасний насос з кольоровою підсвіткою струменів

У середу фонтан уже працює, триває налагодження тиску води

Фото Анастасії Лесів, "Ужгород"

17 серпня 2011р.

Теги: фонтан, водограй

Реклама B4

Коментарі

Андрей 17.08.2011 / 16:45:00
http://s58.radikal.ru/i160/1108/00/5fbcde90b9a9.jpg

Каролина 17.08.2011 / 16:38:00
Диалог на втором фото:
- Обрежете между бетоном и металлом,а завтра я пришлю за женщиной машину,поставим ее вместо медведя на Почтовой.
- А сюда привезем медведя?

Моє Місто 17.08.2011 / 16:33:00
Фонтан цей я пам'ятаю з дитинства, ходила повз нього зі школи.Ностальгія. Добре, що відновили, молодці. Але хто придумав його пофарбувати в голубий? Маю надію, що це тимчасово. Він був нормального природного кольору. Ця "емаль для каструль" перетворила його на басейн з радянського дитсадка.

Джек-Потрошитель 17.08.2011 / 14:27:00
Ну так НЕМА ГОЛУБА НА РУЦІ???

І ШО ТРЕБА ЗРОБИТИ ?? А ПОГОРЕЛОВ ??

ТРЕБА СКАЗАТИ КОЛОДКОВІ, ЩОБ ЗРОБИВ ГОЛУБА І ВОНИ ЙОГО ТУДИ "ПРИПАЯЛИ"...ГОЛУБ - ЦЕ Ж НЕВЕЛИКА СКУЛЬПТУРКА, ЯКРАЗ В СТИЛІ КОЛОДКА :)

Реклама B12

НОВИНИ: Соціо

15:07
/ 6
В Ужгороді висохло головне Чорне озеро Фото новина
09:20
/ 1
БЕБ на Закарпатті перевіряє 190 міжнародних перевізників
13:51
45 екзотичних дерев Ужгорода зібрали в одній книзі Фото новина
09:24
/ 1
У Неліпині на Мукачівщині попрощалися із полеглим на війні захисником Михайлом Бабієм Фото новина
20:17
Недоголосоване рішення про забудову Ботанічної набережної в Ужгороді перенесли на 25 серпня Відео новина
17:08
На Закарпатті рятувальники евакуювали з гір 15-річну туристку зі Львова Фото новина
15:26
/ 1
В Ужгороді до Дня Незалежності презентували книжку про захисників та їхні родини "Герої Закарпаття" Фото новина
13:35
На Закарпатті мережа аптек відшкодувала державі понад 4,6 млн грн несплачених податків
11:53
/ 2
Керівник першого відділу Ужгородського РТЦК та СП у Перечині Плиска, що "засвітився" п'яним на службі, написав рапорт на звільнення
10:45
24-річна закарпатка на колісному кріслі піднялася на Говерлу Фото новина
10:16
В Ужгороді сьогодні можливе тимчасове зниження тиску води
14:28
Підтвердили загибель захисника із Богданської громади на Рахівщині Миколи Биндака Фото новина
11:52
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Вадимом Балогом Фото новина
11:30
Полеглого мукачівського прикордонника посмертно нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни» Фото новина
11:08
/ 1
Під тиском громадськості депутати не підтримали забудову Ботанічної набережної в Ужгороді
10:04
Рівень води в Синевирі знизився на кілька метрів Фото новина
09:12
У Чопі попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Мар’яном Стричинцем Фото новина
22:17
До Дня Незалежності в Ужгороді презентують книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття: Ужгород та Ужгородський район"
17:16
На Берегівщині підтвердили загибель військовослужбовця Віктора Телешева Фото новина
15:16
/ 3
Мотоцикли та скутери з надмірним шумом заборонили в Міжгірській громаді
13:49
/ 6
Троє закарпатських військових повернулися з російського полону Фото новина
13:15
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з полеглим військовим Віталієм Лукечею Фото новина
11:30
На Закарпатті оштрафують перевізника з Чехії за порушення правил міжнародних перевезень Фото новина
09:03
На Закарпатті запрацюють чотири нові камери автофіксації
23:17
У Червоному Чопської громади попрощалися з Василем Диковцем, що вважався зниклим безвісти Фото новина
» Всі новини