На Закарпатті відзначили День археолога

День археолога відзначають сьогодні в Україні. На Закарпатті за традицією цього дня присягу археологів складають учасники експедиції з порятунку Невицького замку. 20 новачків виснажливою працею на розкопках фортеці довели - вони справжні фахівці з археології.

На Закарпатті відзначили День археолога

Слова присяги Невицькому замку народилися у його стінах майже двадцять років тому. Добра традиція прижилася. Відтоді - щороку напередодні дня археолога підлітки, які вперше приїздять до табору, проходять ритуал посвячення.

Владислав Соловйов, учасник археологічної експедиції, м. Київ: "Ну це, якби, для мене означає солодкість якихось знахідок і гіркоту праці. Це теж не дуже легко працювати: копати, всі ці камні возити".

Киянин Владислав чесно відпрацював свою зміну і здав два головні іспити: пройшов кілька кроків на штик-лопатах і провіз тачку з камінням. А ще - разом із друзями посмакував археологічного зілля з лопати.

Алла Світлинець, учасниця археологічної експедиції "Невицький замок": "Назви немає, ми ще не придумали - ну там просто кетчуп, майонез, багато-багато перцю, солі, різні такі приправи. Ми не розкажемо усього секрету - ну, потім буде не цікаво".

Ритуалу посвячення в археологи передує велика праця. Протягом тижня підлітки живуть у наметовому містечку та працюють на розкопах підніжжя замку.

Олексій Ворона, учасник археологічної експедиції, м. Київ: "Ми хотіли щось знайти, шукали, викопували, ми коли прийшли сюди перший день, ми побачили тільки велику гору піска, а тепер її майже немає".

Олександр Дзембас, керівник археологічної експедиції "Невицький замок": "У нас не стоит задача из каждого из них сделать археологом или такое вот, но стоит иная задача - каждый из них должен быть патриотом памятников, патриотом Украины, патриотом памятников замковой архитектуры Закарпатья. Вот это бы хотелось бы".

Лише за приблизними підрахунками, через археологічний табір порятунку Невицького замку за час його роботи пройшло більше 4-х тисяч юнаків та дівчат. Саме їхня волонтерська праця, кажуть археологи, утримує пам'ятку фортифікаційної архітектури від руйнації.

Світлана Максимова, Микола Скунць, 5 канал

15 серпня 2011р.

Теги: археолог, замок, Дзембас

Коментарі

KK 2011-08-16 / 07:22:00
' Але найбільш відомий археолог-закарпатець - це Василь Бідзіля з Виноградівщини, який у 1969 (?) р. розкопав скіфський курган "Гайманова могила" - одне з самих видатних розкопок в СРСР у минулому столітті, про що згадується в "Большой советской энциклопедии", а ті часи широко висвітлювались у виданнях ЮНЕСКО...'

Цікава новина для мене. Часто наші 'чисто кровні' русини з Виноградова пробують понижувати українців більше з середини і півдня держави, що вони якось спадкоємємцями 'азійського скифського'
впливу. А то виходить що їхній 'ґенетичний код' також мабуть замішаним цим самим впливом! :-)

Faust 2011-08-16 / 00:11:00
Вітаю закарпатців з гарною традицією - відмічати День археолога і складати присягу археолога у славнозвісному Невицькому замку. Для Закарпаття археолоія знана наука. Я не вивчав цю галузь, але мені відомі імена широко знаних закарпатців-археологів, таких як Легоцький (розкопки біля Мукачева на горі Галіч-Ловачка ?), потім професор Ф.Потушняк, професор Е.Балагурі(й)... Але найбільш відомий археолог-закарпатець - це Василь Бідзіля з Виноградівщини, який у 1969 (?) р. розкопав скіфський курган "Гайманова могила" - одне з самих видатних розкопок в СРСР у минулому столітті, про що згадується в "Большой советской энциклопедии", а ті часи широко висвітлювались у виданнях ЮНЕСКО...

НОВИНИ: Соціо

17:13
На війні з росією поліг Сергій Донов з Виноградова
14:34
Голос волаючого в пустелі
11:55
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим прикордонником Дмитром Цацурою
00:27
На війні з росією поліг Юрій Дерцені з Виноградова
11:07
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Робертом Папом
00:55
/ 3
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 13
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 10
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
» Всі новини