Дочірня структура НАК “Нафтогаз” пропонує ужгородцям рецепт, як не платити дорожче після подорожчання газу

Генеральний директор ДП “Газ Тепло” НАК “Нафтогаз” Дмитро Бублик презентував в області програму “Рідний дім”, яка передбачає переобладнання бюджетних установ, будинків та окремих квартир для енергозбереження

Дочірня структура НАК “Нафтогаз” пропонує ужгородцям рецепт, як не платити дорожче після подорожчання газуСпоживачам встановлюватимуть економні двоконтурні газові котли для індивідуального опалення та гарячого водопостачання, перероблятимуть під них внутрішню мережу труб, а також утеплюватимуть вікна, що дасть змогу зберігати до 30% тепла. Як сказав Дмитро Бублик, практика показує, що ніде одразу усі мешканці багатоповерхівок не приймали рішення проводити у себе вдома переобладнання, але, побачивши що і як робиться в одній квартирі, долучалися й інші. Якщо ж хтось не погодиться або квартира пустує, то її легко можна оминути і робити для всіх інших.

Таке переобладнання дасть змогу тим, хто платив, приміром, 200 гривень за опалення та гаряче водопостачання, сплачувати приблизно стільки ж, але вже за гарантовано якісну послугу навіть після подорожчання газу, ціна якого навіть з 1 липня цього року може сягнути 130 доларів. Кошти на обладнання та за проведені роботи компанія пропонує громадянам брати у безвідсотковий кредит у них же, з виплатою протягом 60 місяців. Для мазозабезпечених діятимуть окремі пільги. За словами Дмитра Бублика, у кожній квартирі чи будинку вартість переобладнання буде індивідуальною, залежно від площі, необхідності міняти також і стояки тощо, але в середньому однокімнатна квартира обійдеться в 7 тисяч гривень, двокімнатна – 8-9, трикімнатна 9-9,5 чотирикімнатна – 11 тисяч гривен.

Проект, як повідомив київський гість, працює вже трохи більше півроку в багатьох областях України. Міська влада Ужгорода теж вирішила взяти у ньому участь, презентують його й усім керівникам районів та міст обласного підпорядкування.

В Ужгороді проект сподіваються втілити протягом 3-4 років, вже створено спеціальну комісію, яка визначає першочергові завдання та об'єкти. Так, насамперед планують перевести на автономне опалення 23 об'єкти бюджетної сфери, 20 об'єктів акціонерних структур та близько 50 тисяч квадратних метрів індивідуального житла. Ще у цьому році планують зробити будинки в районі вулиць Електрозаводської -Довженка, які досі були за котельнею, що виходить з експлуатації, також об'єкти в цьому районі планують підключити до трьох нових міні-котелень. Відтак – кризові будинки, тобто ті, які взагалі не опалюються, або опалюються дуже погано. Ще одна категорія, яка запланована на цей рік – 44 будинки, де вже більше 50% квартир мають індивідуальне опалення.

Міський голова Ужгорода Сергій Ратушняк повідомив журналістам, що він не особливо райдужно дивиться на цей проект, але “не йти цим шляхом не можна”. Першу ідеологему він з іронією сформулював так, що, мовляв, якщо вся Україна перейде на європейське споживання енергоносіїв, то держава буде позбавлена необхідності споживання російського газу, бо вистачить того, що добувається в Україні. Наголосив, що фірма не акцентує на тому, що крім оплати за комунальні послуги людям доведеться сплачувати і суму повернення кредиту, незалежно від жодних обставин. Також нагадав про комерційну зацікавленість НАК, тобто її дочірньої структури, адже ті, кому буде зроблено таке переобладнання, стануть споживачами енергоносіїв цієї структури, а встановлене обладнання буде обслуговуватись саме цією фірмою, по суті, монополістом. Також таким чином НАК отримає борги, які лише в Ужгороді становлять 65 мільйонів гривень і які інакше йому годі буде коли-небудь собі повернути. Пан Бублик у відповідь заспокоїв, що за борги платитимуть лише ті, хто їх має, до того ж – реструктуризовано, при тому, що ті, хто встановлює індивідуальне опалення самостійно, не отримають дозвіл це робити, поки не сплатять усі борги.

Міський голова Ужгорода та його в.о. першого заступника Володимир Бобков повідомили, що крім газу розглядаються варіанти й інших енергоносіїв, тим більше, що опалення газом, на їх думку, – перспектива лише на найближчі 30 років. Планується встановлювати нові універсальні міні- котельні, які працюватимуть як на газі, так і на вугіллі, твердому паливі, тирсових брикетах, мазуті, смітті тощо. У Європі вже забороняють з міркувань екології опалювати відпрацьованим маслом. І Ужгород, як місто на кордоні з ЄС, готове вже найближчим часом купити 100-200 тон такого пального. Одна з фірм прораховує проект переобладнання міської дитячої лікарні на опалення електроенергією. Перспектива Закарпаття, на погляд Ратушняка, також у розвитку власної міні-гідроенергетики. Водночас, він обурювався, що собівартість електроенергії не перевищує за будь-якого способу її виробництва 5 копійок, її експортують за 1,2 центи, то чому ж для населення вартість підняли до 20 копійок, а для Водоканалів -- до 38,5 копійок. Та ж сама ситуація з ціною на газ для котелень, які прирівняні до комерційних структур, хоча виробляють тепло для тих же мешканців та бюджетних установ.

Відповідаючи на запитання журналістів, Ратушняк сказав, що незабаром ера монополій ЖРЕРів закінчиться, бо нині їм однаково платять квартплату і вони не мусять щось робити. Коли ж ці кошти перепідпорядкують міській раді, то отримуватимуть їх лише ті, хто реально виконуватиме роботи по облаштуванню будинків та прилеглих територій.

Йшлося також про долю “Ужгородтеплокомуненерго”, який вже втретє на санації і постійно перебуває в процесі банкрутства. За словами Ратушняка, за бюджетні заклади мерія розрахувалася з цією структурою до останньої копійки, надалі готова з нею працювати, але в жодному разі не передаючи на баланс новостворені потужності та встановлене обладнання: “Більше ми не будемо викачувати гроші з бюджету для покриття їхніх боргів”.
Закарпаття online
16 травня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 6
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 21
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
» Всі новини