"Підвішені" ректори: Мигалина з Ващуком не визначилися, Небесник не готовий, а Вегеш не бере слухавку

Як уже повідомляло Закарпаття онлайн, 10 серпня, на засіданні Кабінету Міністрів України розглядався Проект указу Президента України про «Про Закарпатський національний університет». У вищезгадане новоутворення увійдуть чотири закарпатські виші – УжНУ, ЗакДУ, МДУ та Закарпатський художній інститут.

"Підвішені" ректори: Мигалина з Ващуком не визначилися, Небесник не готовий, а Вегеш не бере слухавку

За процедурою, міністром буде призначений в.о. ректора нового університету, який буде обіймати цю посаду до виборів. У виборах будуть приймати участь трудові колективи усіх вишів.

Інтернет-видання "Панорама Мукачева" спробувало дізнатися у поки-що ректорів чотирьох різних вишів, чи будуть вони брати участь у виборах.

Юрій Мигалина, ректор МДУ, відповів, що спочатку добре подумає, чи висувати свою кандидатуру. "Звичайно, я не маю жодних підстав стверджувати, але мені здається, що це рішення приймалось під конкретну людину", – прокоментував Юрій Вікентійович.

Федір Ващук, ректор ЗакДУ, ще не вирішив, чи буде висуватись. "Це довга історія, буде призначений виконуючий обов'язки, а ректор може обиратися і два роки".

Ректор Закарпатського художнього інституту Іван Небесник відповів, що його ця посада не цікавить. "Я займаюся художньою освітою, – коментує Іван Іванович, – і очолювати загальноосвітній університет я просто не готовий. В УжНУ 120 професорів, так що є кому очолити об'єднаний університет і без мене".

Ректор УжНУ Микола Вегеш на разі не бере слухавку.

Як уже раніше повідомляло Закарпаття онлайн, сьогодні на сесії Закарпатської облради Віктор Балога назвав імена осіб, гідних зайняти крісло керівника об'єднаного вишу. За джерелами ж Закарпаття онлайн наразі реально на посаду керівника майбутнього Закарпатського національного університету розглядається тільки кандидатура Володимира Смоланки.

12 серпня 2011р.

Теги: виші, університет, Балога, Смоланка

Коментарі

Непримиренний 2011-08-13 / 21:51:00
в мене питання до редакції - чому ви так пірите Балогу і Ващука. Все ж бо видно що ви рука об руку...Ще до того як офіційні заяви поширються на медіа ви даєте дезінформацію.
Жодного об’єднання не буде доти доки наукова спільнота буде проти - але ви їх за рахунок не берете, тому й сієте розбрат і сумнів, щоб слабаки відразу пішли лизати дупу Ващуку, чи то іншому Балогану - Все це схоже лишень на ГКЧП і ви його механізм

bratrura 2011-08-13 / 18:06:00
Основним принципом функціонування європейського університету є принцип автономності. Тому ректор майбутнього обєднаного університету повинен забезпечувати нормальне протікання навчально-виховного процесу та виконання наукових досліджень. А не "задовільняти всі гілки влади", як заявляє пан Віктор Балога. Є простий і чіткий принцип: якщо влада реально не може допомогти - то нехай не мішає... І взагалі, пора політикам перестати вмішуватися в справи вишів. Але що поробиш? Скоро вибори...

Учитель 2011-08-13 / 13:23:00
Особливо мені сподобалось, що від объеднання університетів виграють його кадри. Їм вже пообіцяли 200% платню. Щоб нейтралізувати їх спротив?
А хто це розтиражував?
Це як було визначено? Гадалка у карти подивилась?

pfr 2011-08-13 / 12:56:00
вчителям - провідна ідея аб"єдінєнія належить Табачнику. При чому тут українська влада? Табачник - найбільший українофоб у цій русофільській владі України.

caries 2011-08-13 / 12:28:00
Нажаль, замутив цю справу пан Ващук. Хочеться більшого розмаху у своїх бізнес-проектах. Мільйончик до Києва - це мінімум. Але потім "бабки" відібються на сесіях, модулях, вступних. При цьому будуть використані "сучасні" інформаційні технології. А Вегеш безпосередньо винуватий у даній ситуації: десь поміж запоями слід займатися роботою ректора, самостійно виходити на Київ, а не ховатися за спиною Міністра МЧС. Загалом ситуація патова. Київ "плюнув" у обличчя обласній раді та всім закарпатцям, навіть не запитавши їх думки...

2011-08-13 / 11:35:00
Вже й сюди антиукраїнська небрязь напхалася :(

ник 2011-08-13 / 11:21:00
Ващук а кто же еще, народу докторишки не нужны в ректора, пусть лечат людей - клятву давали, студентам нужет хороший организатор и руководитель....

Вчителеві 2011-08-13 / 11:09:00
Те, що створювало багато влад роками, століттями, українська знищить все за кілька років.

Учитель 2011-08-13 / 10:11:00
Це дуже відповідальний крок. Ужгородський університет (без розділу – чи державний, чи національний) – це науковий бренд. Це – візитна картка нашого регіону. Знищити університет такого рівня, замулити його поміж другі менш значимі своїми науковими досягненнями – це злочин і за нього у майбутньому треба буде нести відповідальність.
Друга справа – маленькі філіали великих вузів, яких чимало в області. Тут є простір для раціоналізації системи освіти.
Як і простір у формуванні переліку спеціалізацій університетів регіону. Має бути чітке правило: у регіоні з даної спеціалізації виключно один вуз має сертифікат для підготовки спеціалістів.
Накінець, чому дядько в Києві вирішив, як бути з нашими університетами?!
Якщо вже так, треба організувати плебісцит.
Русини вперше наважились думати про свій університет у 1849 р. (за австрійської влади),відкрили його у 1945 (за російської влади), а знищимо у 2012 (за української влади).

2011-08-13 / 02:33:00
у Вегеша робота. І дозвонюватись йому слід виключно на робочий номер тел. В його вузі гаряча пора і в день йому телефонують сотні людей. Він щодня на Бамі, де комісія

pfr 2011-08-13 / 00:02:00
Ректором буде той, хто дасть більше Табачнику. Думаю, ціна питання - мільйон зелених як мінімум.

михайло 2011-08-12 / 19:49:00
Вегеш не бере слухавку, тому що він як завжди в запої !!!!!!!!

Дімон 2011-08-12 / 18:21:00
Про те що розглядалось питання тиць тут.http://www.kmu.gov.ua/control/uk/meetings/agenda?mid=244440394

Але поки не прийнято ніякого рішення.

НОВИНИ: Соціо

11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
» Всі новини