Іван Балога підтримав об'єднання закарпатських вишів, а Віктор Балога назвав потенційних претендентів на ректора

Голова Закарпатської обласної ради Іван Балога сьогодні, 12 серпня, у коментарі журналістам заявив, що підтримує процес об’єднання державних вищих навчальних закладів області та назву для новоствореного вишу «Закарпатський національний університет». Про це повідомив власкор ЗІКу.

Іван Балога підтримав об'єднання закарпатських вишів, а Віктор Балога назвав потенційних претендентів на ректора

Натомість під час сесії облради, що працює сьогодні в Ужгороді, міністр МНС України Віктор Балога, який є депутатлом закарпатської облради, наголосив, що, на його думку, очолити об'єднаний вуз мав би представник Ужгородського національного університету.  В числі тих, хто вартий обійняти цю посаду, Віктор Балога назвав чинного ректора УжНУ Миколу Вегеша, екс-ректора Василя Русина, декана стоматологічного факультету УжНУ Юрія Пересту та керівника обласного Центру нейрохірургії та неврології, професора УжНУ Володимира Смоланку.

Як уже раніше повідомляло Закарпаття онлайн, на сьогоднішній сесії депутати облради затвердили програму створення наукового парку "Ужгородський національний університет".

12 серпня 2011р.

Теги: виші, університет, Балога

Коментарі

Справедливість 2011-08-15 / 16:16:00
Чем честнее человек, тем менее он подозревает других в бесчестности. (Цицерон)

Нік 2011-08-15 / 12:02:00
Просто жахливо які у нас заздрісні люди. Якщо хтось має більший достаток, то одразу потрібно копатись в його брудній білизні. Люди, якщо ви всі такі інтелігентні та РОЗУМНІ, хто Вам заважає заробляти?? Язиками молоти всі знають. Ви докажіть щось. А якщо ви на це не спроможні, то сидіть тихенько. А Ф.Ващук розумна людина і дай Бог йому ще довгих років життя.

Михайло 2011-08-15 / 11:36:00
Хай би швидше об'єднали вже об'єднали ВУЗи. Навіщо зараз сваритись, все одно скоро будемо навчатись і працювати в одному закладі, дружити, зустрічатись.... навіщо зараз всі ці перепалки і пусті слова? Давайте вже будемо, дорослими людьми, ми студенти - майбутня еліта! Невже цього нас вчать? Дивлячись на деякі коментарі, ненароком починаєш замислюватись,що ці люди зроблять для нашої країни?

Справедливість 2011-08-15 / 11:26:00
Всім "прибліжонним"!!! Говоріть все людям в очі, а не поза очі обливайте брудом.В першу чергу ганьбите себе.

Мирослава 2011-08-15 / 10:59:00
Вообще то УжДІІЕП вырос из института в университет. И это заслуга в первую очередь Ващука, ну и конечно всех людей которые поднимали университет.
ЗакДУ молодой вуз, может и не столько профессуры имеется как в УжНУ, но дело же не в количестве, а качестве.

Лиза 2011-08-15 / 10:46:00
Олег

Иногда надо сымитировать, что корабль тонет, чтоб избавится от крыс!

Карлсон 2011-08-15 / 10:42:00
Иштван а че ж ты не поступил сразу в УжНУ, зачем пошел в УжДИИЕП учиться? Денег или ума не хватило?

Олег 2011-08-15 / 10:40:00
Іштван откуда столько информации ?Ведь закончил ты максимум в 2003 г. А сейчас 2011
Рассказываешь тут про уровень аркедитации открытия специальностей, взятки, количество професоров.........Может ты тоже "прибліжонний до того всього" как МНС и все знаешь лучше всех, а прикрываешся что ты бывший студент?
Слышал такое выражение " Крысы бегут с тонущего корабля"

Клим 2011-08-15 / 10:29:00
Ну что за бред?Ващук замутил!
Не думаю что ему это надо.
Ему не плохо и без объединения.
Если б он это замутил, уже бы сказали что он будет ректором 100%, а не держали бы интригу.
Это все наше любимое правительство старается на благо родины

Іштван 2011-08-14 / 00:49:00
Ващук брав хабарі, бере і буде брати. А тому добре проштовхує справи у Києві. Сам закінчив його бурсу, знаю що через нього можна було вирішити все.. І про кадри: їх у УЖДІЕПІ (ЗакДУ) практично нема, в основному там працювали викладачі з УжНУ за сумісництвом, або ті, кого з УжНУ вигнали. Ващукові вже майже надоїло платити Києву за ліві
ліценції та акредитації. Якщо той "універ" перевірити, то він не потягне й на 2-й рівень акредитації, там всьо приписано, спеціальності відкриті під гостьових професорів, а своїх у Ващука 4 або 5. На сайті УжНУ написано, що в них більше 100 професорів і більше 400 кандидатів. півсля УжДІЕПа иене нікуди не хотіли брати на роботу, навіть там, де було місце. В УжНУ на факультеті післядипломної освіти, який я потім закінчив, викладають серйозніше, ніж у Ващука на денному. А саму назву УжНУ не варто міняти хоч би із-за того, що то перший вуз на Закарпатті після приєднання до України. Це думаю так я, як УГОРЕЦЬ. Не знаю чому мовчат авторитетні учені українці. Поміняти назву , то як перекреслити величезну історію і тих людей, що його закінчили універ, тих викладачів, що створювали наукові школи. Але ламати все легше. Хоча за Законом "Про вищу освіту" мало пройти обговорення в колективі і мала би бути згода самого колективу. Про це багато разів казав і міністр Табачник. Тому всі ці обговорення збоку, поради сторонніх підтверджують, що там усюди стирчат вуха Ващука. Немає де розвернутися, а резерви свого витрощив. Цікавао, чому він до тепер не підняв зарплату своїм викладачам, якщо знає, де взяти гроші. То вже майже передвиборний піар, як у наших політиків. А класно буде як його ініціативного взують професори з УжНУ. У його ж бурсі Ващукови рівних нема.

Caries 2011-08-13 / 12:39:00
Нажаль, замутив цю справу пан Ващук. Хочеться більшого розмаху у своїх бізнес-проектах. Мільйончик до Києва - це мінімум. Але потім "бабки" відібються на сесіях, модулях, вступних. При цьому будуть використані "сучасні" інформаційні технології. Для цього й спеціальний інститут у структурі ЗакДУ створено (очолює довірена особао - дружина, філолог-юрист). А Вегеш безпосередньо винуватий у даній ситуації: десь поміж запоями слід займатися роботою ректора, самостійно виходити на Київ, а не ховатися за спиною Міністра МЧС. Загалом ситуація патова. Київ "плюнув" у обличчя обласній раді та всім закарпатцям, навіть не запитавши їх думки...
Основним принципом функціонування європейського університету є принцип автономності. Тому ректор майбутнього обєднаного університету повинен забезпечувати нормальне протікання навчально-виховного процесу та виконання наукових досліджень. А не "задовільняти всі гілки влади", як заявляє пан Віктор Балога. Є простий і чіткий принцип: якщо влада реально не може допомогти - то нехай не мішає... І взагалі, пора політикам перестати вмішуватися в справи вишів. Хоча все зрозуміло - вибори 2012 не за горами...

мнс 2011-08-13 / 00:39:00
Справедливость я знаю шо то він замутив...бо прибліжонний до того всього..і ти краще помовчи і займайся справедливими справами

Нік 2011-08-12 / 22:39:00
юй... ))) побільше би таких веселих коментарів))

Верховинець 2011-08-12 / 22:29:00
Що дурноє говорите? Ректором буде М.Щербей - випускник кузні кадрів ПТУ-31, відомий професор УжНУ, майстер спорту з трьох видів, бовший декан фізкультурно ф-ту, генерал МНС і просто розумний і вошколований чоловік

я 2011-08-12 / 19:19:00
Яка різниця, від МНС, чи не від МНС? Аби не Ващук.

ООО 2011-08-12 / 19:14:00
Перечитайте останні Ващукові інтерв"ю - там все написано. Людина спить і бачить себе на чолі всієї вищої освіти області.
Юрію, все просто - на новостворений університет призначають ВО ректора (причому від МНС, схоже). Рейдерська схема.

Юрій 2011-08-12 / 18:34:00
Не розумію лише, нащо змінювати назву, адже на фоні УжНУ всі інші вузи, які "об'єднуються" виглядають просто карликами... Логічніше було би просто приєднати їх до УжНУ, який функціонує вже понад 65 років як повноцінний університет.

Справедливость 2011-08-12 / 15:51:00
ООО
Не понимаю откуда у Вас столько информации, наверное в министерстве работаете, что знаете кто и что замутил. Зачем распространять слухи, тем более без подтверждения? Лично, я сомневаюсь в том, что Ващуку это все надо. Он столько лет, сил и труда вложил в свой университет. Зачем бросаться громкими обвинениями? Так делают только те люди, которые сами ничего в жизни не достигли и ни на что не способны, а просто завидуют другим. Так лучше сидите тихонько и не позорьтесь. Добейтесь чего- нибудь в жизни, придите и лично в глаза выскажите свое мнение человеку.

Цікаво 2011-08-12 / 15:40:00
Дійсно цікаво хто саме вирішує , кому бути ректором!
Це ма би вирішувати міністр освіти а не МНС!

ИИИ 2011-08-12 / 15:37:00
ООО
А кому він яму рив?

НОВИНИ: Соціо

18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 5
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
» Всі новини