Влада занедбала пам'ятник січовикам на Верецькому перевалі (ФОТО)

На кордоні Закарпаття та Львівської області, на Венецькому перевалі, під загрозою знищення опинився пам'ятник січовикам, які у 1939 році відстоювали самостійність Карпатської України, і яких розстріляли саме на цьому перевалі.

Влада занедбала пам'ятник січовикам на Верецькому перевалі (ФОТО)

Як повідомляє Укрінформ ФОТО, відкритий 21 липня 2008 року, монумент наразі перебуває у занедбаному стані - основа монументу просіла, почала руйнуватися, центральна частина, яка мала би символізувати вівтар, поросла бур'яном.

Як уже повідомляло Закарпаття онлайн, пам'ятник бійцям Карпатської Січі, розстріляним на Верецькому перевалі польською та угорською окупаціними владами, споруджували на швидку руку, аби "компенсувати" несприйняття українськими організаціями краю спорудження угорського монументу, який символізував начебто перехід угорських племен через Верецький перевал.

Заслужений художник України Степан Шолтес, чий проект і було визнано кращим, створив архітектурну композицію із 3-х пілонів, які об'єднані між собою і завершуються хрестом. Таким чином, пам'ятник має вигляд каплиці. Всередині розташований куб із чорного андезиту, який символізує вівтар. На кубі – напис українською та англійською мовами: „На вшанування пам'яті героїв, які пожертвували своїм життям за незалежність, свободу та процвітання України". Спорудження пам'ятника профінансувала обласна влада Закарпаття, виділивши з обласного бюджету 300 тисяч гривень.

  

Фото Сергія Гудака

05 серпня 2011р.

Теги: січовик, пам'ятник, вівтар

Коментарі

Magyar Ember 05.08.2011 / 19:25:00

Тролінг. Адмін

Istvan 05.08.2011 / 17:46:00
Все народы по своему заботятся о своих памятниках. Западные украинцы - как со своими туалетами.

Еколог 05.08.2011 / 17:45:00
Так щоразу: побачать, зафіксують на камеру і давай критикувати всіх підряд. І вважають, що свій громадський обов'язок вони виконали. Турботу свою висловили. А самим впорядкувати ( в межах власних сил) монумент (хоча б вимкнути бур'ян) - від них не дочекаєшся.

P. jegyző 05.08.2011 / 15:56:00
"начебто перехід угорських племен..."
"начебто розстрілювали"
"начебто угорські окупанти"......
Все памятники создаются на основе мифов, но они дороги тем, кто их считает своим. Потребность в уходе за ними свидетельствует о внутренней культуре людей, для которых эти символы являются святымы. Надругательство над чужими символами - это признак окончательной деградации.

Ember Zoltán 05.08.2011 / 14:55:00
PapaDoc,

+1000

PapaDoc 05.08.2011 / 13:53:00
... а свободівці у цей час палять, руйнують пам’ятник угорців неподалік... Нема коли за своїм доглядати - воювати ж треба! Хай держава доглядає... Молодці!

НОВИНИ: Соціо

09:32
На Закарпатті спіймали на гарячому палійку сухостою Фото новина
16:08
На Закарпатті від початку року сталося 76 пожеж в екосистемах
13:44
В Ужгороді п’яна водійка на Kia спричинила ДТП Фото новина
11:17
На Закарпатті за два місяці зафіксували понад 250 митних порушень
18:19
/ 1
На КПП «Тиса» дві закарпатки намагалися перевезти сигарети під одягом Фото новина
16:17
/ 1
З російського полону повернулися 14 закарпатських військових
14:11
Туристично-пізнавальний тур «Подорож на гору Костирівка» Фото новина
13:42
«Пригоди у лісовій країні»: екологічний квест для дітей у Шахтинському лісі Фото новина
11:17
В Ужгороді попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Борисом Тараненком Фото новина
18:58
Помер військовий із села Тросник на Берегівщині Андрій Мокар Фото новина
16:12
/ 2
З російського полону повернулися троє закарпатських захисників Фото новина
13:40
На війні з рф поліг захисник із села Підплеша на Тячівщині Іван Микулянець Фото новина
11:31
У Неліпинській громаді проведуть вакцинацію домашніх тварин від сказу
19:36
В Ужгороді відбулася серія тренінгів із природничої педагогіки для тих, хто працює з дітьми Фото новина
16:42
У ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники вилучили сумки, прикраси і взуття люксових брендів Фото новина
16:18
На Рахівщині медики пішки долали схил, щоб врятувати 74-річного чоловіка Фото новина
15:07
Складні операції для поранених військових провели закарпатські та американські хірурги Фото новина
14:10
На Закарпатті прихистили родину з прифронтової території, яка втратила дім через обстріл Фото новина
12:03
Туристичні родзинки Мукачівщини презентували промотуром Фото новина
10:02
Визнано загиблим солдата Василя Котобея з Виноградова Фото новина
09:04
На Закарпатті захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідпоріг
18:09
/ 1
На Тячівщині судитимуть директорку дитсадка та підрядників за розкрадання бюджетних коштів Фото новина
17:21
/ 1
На Закарпатті затримали чотирьох чоловіків, які намагалися незаконно перетнути кордон Фото новина
11:52
У Мукачеві відкрили виставку «Парфуми Європи» Фото новина
10:40
Військових та ветеранів запрошують у безкоштовні мандрівки Карпатами
» Всі новини