Ікона Ісуса Христа, яка у передчутті великого лиха обливається кров’ю, гостювала на Закарпатті

Вона прибула до нас із далекого російського села Державіно, Бузулукського району, Оренбурзької області в супроводженні господині Ольги Володимирівни Єфімової. На Закарпатті ця акція проходила із благословення (власного доручення протоієрею Ярославу — священнослужителю Ужгородського Кафедрального собору) Єпископа
Мукачівсько-Ужгородської єпархії Агапіта.

Як виявилось, священик Ярослав мешкає в Мукачеві у мікрорайоні Окружної. У його будинку ця диво-ікона
перебувала дві ночі. Сюди приходили сотні мукачівців і мешканців довколишніх сіл, щоб молитвою зцілитися від тяжких недуг, покаятися і духовно утвердитися. Автор цієї незвичної оповіді мав можливість зустрітися з протоієреєм Ярославом, який був серед тих, хто супроводжував ікону по закарпатських містах і селах. А у нього вдома, перед облитим кров'ю Ликом Ісуса Христа, журналіст поспілкувався з єпископом про час і обставини виникнення цього одного з найбільших див у православному світі.

— Де і як з'явилася ця ікона Ісуса, хто її автор?

— У тому і сенс, що ікона віддрукована на звичайному аркуші паперу 70 х 45 см типографським способом і ніякої історичної цінності не має. Разом з іншими 33-ма її придбала 68-літня набожна жінка Антоніна Іванівна Єфімова разом із 33-річною донькою Ольгою в районному містечку Бузулуки, що на Оренбуржчині. Хто автор цих Господніх Ликів — невідомо. Але сталося диво: з часом образ Ісуса почав силою благоухати і мироточити. Це 5 травня 1999 року помітила хазяйка ікони, її дочка і діточки. Про даний феномен вони одразу ж сповістили місцевому духовенству. Звістка про миротечу миттєво розповсюдилася по всьому Поволжі й Приураллю. До будинку Антоніни Іванівни і її доньки Ольги потяглися паломники. Ікону почали запрошувати у різні приходи. Ольга Володимирівна з того часу стала хранителькою чудотворного образа, почала возити його для молитовного поклоніння, по приходах і монастирях різних єпархій Росії. Окремі ікони, що їх клали поряд із чудотворним Ликом Ісуса, самі починали мироточити.

— І все ж таки, коли сталося диво кровотечі Божого Лику?

— 5 квітня 2000 року, Великої середи, на Лику і благословляючій десниці, а потому і на чолі раптово почали з'являтися дрібні плями червоної рідини. У домі бфімових запахло кров'ю. Довідавшись про цю звістку, самарські священнослужителі спішно організували проведення біохімічної експертизи, яка підтвердила, що кров на іконі ідентична тій, що на Туринській плащаниці, в яку було загорнуто тіло розп'ятого Ісуса Христа. За півтора року з того дня ікона встигла відвідати половину Єпархій Росії та інших країн СНД. І повсюди до образу торкалося багато хворих і було наяву безліч зцілень.

Про те, що мовила про знамення Божої милості господарка ікони Ольга Єфімова, я довідався від отця Ярослава. Він переказав: «Історія, чи б пак, доля цієї сім'ї незвичайна. Донька Антоніни Іванівни Єфімової Ольга була хрещена по-православному. Але з часом вийшла заміж і, за наполяганням чоловіка, прийняла мусульманську віру. Коли народилися діточки, вона їх освятила теж за мусульманським обрядом. Але з часом совість нагадала жінці, що вона — християнка. І з Божого позову потайки привела дітей у монастир й охрестила їх. Відтак сама прийняла православне хрещення. Коли дітлахи повернулися з церкви додому, то по-дитячому розповіли таткові, як гарно їх у церкві купали і як чемно над ними молилися. Той здогадався, що дружина хрестила дітей. За вимогами мусульманства, зрадницю віри належало стратити, і коли чоловік наніс Ользі кілька ножових поранень, вона ще з Божою допомогою встигла викинути дітей через відкрите вікно. Сама вже була немічна втекти, і тоді почала молитися до ікони Миколая-Чудотворця, яка завжди була з нею. І попросила допомоги. Тієї ж миті зі згаданого маленького образка вдарила осліпленим сяйвом шарова блискавка, яка відволікла чоловіка-вбивцю. Жінка встигла вистрибнути у двір і в колі сусідів врятувати своє життя». З того часу ікона Миколая-Чудотворця першою почала мироточити, а після неї — й усі 33 інші, що належали родині Єфімових.

— Поясніть читачам, що таке ниротеча?

— Це велике диво, яке дає нам Господь. У православному світі повсюди мироточать ікони. Це нерозгаданий наукою феномен. Навіть відбиті на металі Господні Лики мироточать. Хімічний склад мира не може визначити жодна лабораторія світу. Вона чиста, як сльоза, і дуже приємно пахне й благоухає. Перед цим Господнім дивом безсила наука.

— Ікона, про яку йде мова, і тепер кровоточить?

— Божий Лик оновлює кровотечу, коли Господь попереджає нас про великі лиха, які супроводжуються масовою загибеллю людей. Це траплялося з іконою перед початком воєнних дій в Іраку, бомбовим нападом США на Сербію тощо.

— Отче Ярославе, ви дуже багато зробили, аби велика святиня побувала на Закарпатті, щоб наші люди мали можливість доторкнутися до цього дива і замислитися над своїм життям. Скільки днів і в яких містах і селах побувала ця ікона?

— Гостювала вона у нашому краї і додавала натхнення віруючим чотири дні. У четвер біля неї молилися прихожани Мукачівського монастиря. Упродовж доби приходили миряни, щоб поклонитися Божому образу. У п'ятницю в Іршавській Кушниці в місцевому приході архієрейську Літургію біля ікони Ісуса Христа відслужив Єпископ Агапіт. А Божої
суботи цілий день образ Господа подорожував Ужгородом і районом. Спочатку це був Ужгородський монастир, потім — село Дравці й, нарешті, ікона поклонилася Домбоцькому монастирю. Цікавою і неповторною видалася презентація Божого образу у Свалявському монастирі. На молебені був присутній Предстоятель Української Православної церкви Блаженніший митрополит Володимир.

Усі ці дні вірники Православної церкви молилися ще перед двома іконами — св. Миколая-Чудотворця і Пресвятої Богородиці Скоропослушниці. Багато краян одержали духовне і тілесне зцілення від різних хвороб, очистили душу від скверни й утвердилися у православній вірі. Господь довів нам свою присутність. Адже, зазвичай, ми шукаємо Господа десь у небесах, за хмарами, а Він набагато ближче до нас, інколи навіть поряд. Через долю простих людей Всевишній демонструє нам, що Він завжди готовий допомогти.

Щодо отця Ярослава, то він після навчання в Мукачівській загальноосвітній школі № 10 поступив до Пряшівського університету і закінчив його богословський факультет. Нині четвертий рік служить в Ужгородському кафедральному соборі. Разом із дружиною матушкою Анною — також магістром Богослов'я — виховують донечку Серафимку.

І будемо вірити, що у теперішній нелегкий час Ісус Христос, який кривавими сльозами оплакує наші гріхи, допоможе всім християнам схаменутися й повернутися вірою до Нього — єдиного нашого Спасителя.
Іван КОПЧА, "Старий Замок - Паланок"
01 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
» Всі новини