На Закарпатті введуть електронний облік збуту деревини

До кінця цього року у лісогосподарських підприємствах України, які займаються вирубуванням та реалізацією деревини, запровадять електронну систему обліку. У кожне зрубане дерево вставлятимуть спеціальні чіпи, які матимуть штрих-код, як у супермаркеті.

На Закарпатті введуть електронний облік збуту деревини

Штрих-код міститиме інформацію про місце рубання дерева, номер, вид деревини, партію.
Як сказав голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Сівець, ноу-хау вже працює у Житомирській області. До кінця року електронний облік збуту деревини введуть ще у дев'ятьох областях: Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій, Рівенській, Чернігівській, Полтавській, Київській та Вінницькій. Таким чином лісівники планують побороти факти незаконного збуту деревини. Інформацію штрих-коду дерева занесуть у центральну базу України. "Тоді буде легко простежити походження дерева, просто зупинивши машину й переглянувши ці дані. Якщо чіпа нема — значить, маємо "тінь", – сказав В. Сівець.

Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека розповів "ВЗ", що до кінця року систему запустять у чотирьох лісгоспах Львівщини – Сколівському, Стрийському, Рава-Руському і Бродівському. Якщо нововведення себе виправдає, то досвід переймуть інші лісгоспи області. "Електронні чіпи діятимуть на усі види рубки деревини, – каже він. – Уся деревина, яка перевозиться, буде маркована. Перевезення немаркованої деревини свідчитиме про те, що вона крадена. З електронним обліком деревини ми ознайомилися у Польщі. У поляків система працює без збоїв, словаки теж маркують деревину".

Щоб запровадити новинку, одному лісогосподарському підприємству доведеться викласти 150-300 тисяч гривень. Анатолій Дейнека вважає, що електронні чіпи сформують прозорий ринок продажу деревини. "Комунальні лісогосподарські підприємства не реалізують деревину на біржових ринках, а кому хочуть і як хочуть, – розповідає А. Дейнека. – В Україні працюють щоквартальні біржові торги деревини. Будь-який споживач може її купити. Якщо деревину не продали на біржі — продаємо на ринках інших держав за цінами, які були на біржових торгах в Україні. Маємо проблему із реалізацією хвойних порід деревини. Тому експортуємо у Словаччину, Угорщину, Румунію, Австрію, Італію, Німеччину".

Марія Доротич, Високий Замок   

03 серпня 2011р.

Теги: дерево, ліс, база

НОВИНИ: Соціо

18:03
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф поліцейським Юрієм Василиженком Фото новина
16:05
/ 1
На Закарпатті за два тижні спіймали 21 водія напідпитку
14:14
Закарпатці зустріли евакуаційний поїзд із ДніпропетровщиниФото новина
12:45
/ 2
Найстарша жителька Іршавської громади відсвяткувала 104-й день народження Фото новина
10:35
Перший незалежний іспит з медицини невідкладних станів стартував на Закарпатті Фото новина
18:04
Ужгородські митники вилучили незадекларовані 20 тис. євро у харків’янина Фото новина
16:51
У Мукачеві засудили наркоторгівця до 6 років ув’язнення Фото новина
15:42
У Мукачеві окропили землю молодим вином на відкритті міжнародного форуму виноробів Фото новина
14:38
/ 1
На Закарпатті викрили групу залізничників, які крали дизпаливо з локомотивів Фото новина
13:24
У Бедевлі 35-річна водійка збила підлітка й врізалася в дерево Фото новина
12:40
/ 1
Сусіди врятували будинок у Загатті від масштабної пожежі Фото новина
11:59
В Ужгороді чоловік напав на сусідку й пограбував її Фото новина
10:55
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Олександром Поповичем Фото новина
10:12
На Закарпатті 14 листопада очікується хмарна погода та туман
09:01
Ветеран встановив рекорд України, підкоривши Говерлу з трьома ампутаціями Фото новина
18:41
На Закарпатті відкрили першу бочку вина врожаю 2025 року Фото новина
17:32
/ 4
На Закарпатті прикордонник переправляв ухилянта до Румунії за криптовалюту Фото новина
16:54
/ 1
На Берегівщині попрощаються із захисником Іваном Серебряковим Фото новина
16:05
На Тячівщині вогнеборці врятували будинок багатодітної родини Фото новина
14:59
Підтверджено загибель Героя із села Лоза на Іршавщині - Василя Химича Фото новина
14:12
/ 1
Закарпатець планував переправити харківʼянина за кордон за 20 тисяч євро Фото новина
12:56
/ 6
Поліція оприлюднила подробиці нічної смертельної ДТП в Ужгороді Фото новина
12:13
/ 3
На Закарпатті викрили багатомільйонні махінації під час будівництва спорткомплексу Фото новина
10:44
На війні з рф поліг захисник із села Тарнівці, на Ужгородщині - Володимир Пазяк Фото новина
09:37
В Ужгороді в ДТП загинула 20-річна дівчина Фото новина
» Всі новини