Центр закарпатської Сваляви стане іншим

Нещодавно на другому засідання третьої сесії Свалявської міської ради розглядали ескіз проекту реконструкції центральної вулиці міста. Депутатам ідея сподобалась і вони вирішили винести його на обговорення громадськості.

Центр закарпатської Сваляви стане іншим

Що передбачається проектом реконструкції і чи має місто кошти для втілення задуму у життя? Про це – докладніше далі.

Олександр Поліщук, кореспондент:

- Центр – лице і серце кожного міста, усі дороги ведуть сюди, тут завжди найбільше людей. Зараз центр Сваляви перетворився на суцільну стоянку автівок, а пішоходи, маневруючи між проїжджаючими машинами, перетинають головну вулицю міста. Такий стан речей не влаштовує ані мешканців, ані міську владу. На останній сесії міської ради було вирішено винести на громадське обговорення проект реконструкції центральної вулиці міста.

 Іван Іванович ЛАНЬО, Свалявський міський голова

- Стосовно проекту можу сказати, що над ним працює наше комунальне підприємство "Муніципальний центр землеустрою та архітектури", яке сьогодні поновило свою діяльність та розробило проект, який, я впевнений, в найближчому часі затвердимо. Це так і буде. Я вважаю, що громадськість уже підтримала цю ініціативу.

Перш за все потрібно звільнити центр від автівок, що стоять обабіч дороги. Проектом передбачено стоянки, на яких можна розмістити близько 200 автомобілів.

 Володимир Вікторович  Сичугов, директор КП "МЦЗА"

- Проект, який має розробитися, має центральну частину міста сформувати як бульвар, організувати в районі будинків 70 та 74  автостоянки та велику автостоянку у дворі міськвиконкому. Реконструкція в майбутньому чекає і на центральну частину дороги.

 Володимир Володимирович Сичугов, головний архітектор проекту:

- Задумка передбачає влаштування алеї, будуть насаджені японські сакури та влаштовані з обох боків фонтани, які між собою будуть з'єднані лотком, в якому буде циркулювати вода, що створить незабутню атмосферу як для жителів, так і для туристів міста. Також будуть влаштовані куточки відпочинку. Кінцевим результатом стане величезна пішохідна зона, тому що рух автотранспорту від міськради  до пам'ятки природи – "свалявського дубу", якому 500 років, в перспективі, перекриють.

Також у планах міськради є те, що на основному перехресті транспорт буде рухатися по колу. Необхідність у зміні руху викликана тим, що на цьому місці нерідко стаються аварії. Отож і грандіозний проект коштуватиме місту немалих грошей.

 Іван Івановчи ЛАНЬО, Свалявський міський голова

- Гроші є. Дещо зберегли, дещо заробили. І хоча ще не підраховано у скільки обійдеться місту реконструкція центру, адже кошториси будуть лише складатись, але вже зараз зрозуміло, що це довготривалий проект, який розділять на кілька етапів. Я  впевнений, що реконструкція центру  конче необхідна для туристичної привабливості та й мешканцям буде де проводити своє дозвілля.

"М-студіо"

03 серпня 2011р.

Теги: реконструкція, Свалява, сесія

НОВИНИ: Соціо

18:01
На Закарпатті викрили угруповання, яке переправляло чоловіків через кордон Фото новина
17:02
На Рахівщині засудили жінок, які викрали допомогу родини загиблого військового
16:49
Юні мандрівники здійснили осінню подорож схилами полонини Боржави Фото новина
16:03
В Іршаві рятувальники звільнили хлопчика, який застряг пальцем у гойдалці Фото новина
15:04
На Рахівщині затримали мукачівця, який за $10 тисяч організовував втечу чоловіків до Румунії Фото новина
13:46
На Закарпатті стартувала осіння вакцинація диких тварин від сказу
12:47
На Берегівщині під колесами авто загинула жінка Фото новина
11:33
На Рахівщині вранці згорів житловий будинок Фото новина
10:02
Капелана з Мукачева відзначили нагородою «Хрест Військова честь» Фото новина
09:20
У Мукачеві патрульні затримали чоловіків, які побили та пограбували перехожого Фото новина
18:29
На Закарпатті рятувальники знайшли двох чоловіків, які заблукали в горах і лісах Фото новина
17:20
/ 1
На Закарпатті заблокували черговий канал незаконного переправлення ухилянтів через кордон Фото новина
15:55
У Мукачеві затримали 34-річного уродженця Харкова, який на замовлення підпалив авто Фото новина
14:47
На Закарпатті до кінця року відкриють пішохідний і велосипедний перехід «Ужгород – Вишнє Нємецьке»
13:25
/ 3
В Ужгороді горів двоповерховий житловий будинок Фото новина
12:14
/ 1
На Закарпатті викрили понад 270 організаторів схем втеч за кордон Фото новина
11:15
На Іршавщині дві жінки обікрали місцеву під час «ворожіння»
10:15
/ 2
У Хусті відбувся фінальний етап TRANSCARPATHIAN GRAND RUN 2025 Фото новина
09:05
/ 18
Керівник Великоберезнянської лікарні втік за кордон, залишивши заклад без керівництва та фінансування Фото новина
16:50
/ 3
Закарпатець Андрій Ткачук став чемпіоном світу з ультрамарафону у Франції Фото новина
14:56
У румунських Карпатах врятували трьох українців, які заблукали під час походу Фото новина
13:03
/ 2
На Закарпатті взяли під варту двох неповнолітніх, підозрюваних у подвійному вбивстві літнього подружжя Фото новина
10:50
На Закарпатті викрили схему зняття військовозобов’язаних із реєстру «Оберіг» Фото новина
09:03
У Мукачеві прийняли дві родини переселенців із Дніпропетровської області Фото новина
18:23
Мукачівський хор хлопчиків та юнаків провів благодійні концерти в Австрії Фото новина
» Всі новини