В Ужгороді стартувала етнографічна велоекспедиція

1 серпня прес-конференцією в Ужгородському прес-клубі стартував культурний проект – етнографічна велоекспедиція «Двоколісні хроніки – 2. Країна скарбів». Учасники проекту -- музиканти київського етно-гурту «Фолькнери» мають намір здійснити велоподорож Україною із заходу на схід з довжиною маршруту 2011 км.

В Ужгороді стартувала етнографічна велоекспедиція

Експедиція стартувала в Ужгороді 1 серпня і завершиться 13 вересня в Луганську.
Музиканти Володимир Муляр, Ірина Гаврилець та Юлія Совершенна розповіли, що вирішили завітати в найглибші, найвіддаленіші куточки України, щоб знайти там справжні скарби – рідкісні, первинні зразки українських пісень, які у подальшому увійдуть до репертуару гурту "Фолькнери".
"Країна скарбів – це земля по обидва боки Дніпра, яку населяють люди з багатющим культурним надбанням і найпрекраснішими піснями, – розповіла Ірина Гаврилець. – Знайти серед цих пісень рідкісні перлини, справжні дорогоцінності, деякі з яких майже забуті і трапляються лише в одиничних екземплярах, – мета трьох людей на велосипедах, які вирушають на пошуки через всю країну".

Ірина також розповіла, що під час експедиції музиканти ведуть аскетичний спосіб життя – ночують не в готелях, а в наметах, харчуються простою їжею, знаходячи найбільшу радість у спілкуванні з людьми тих поселень, які проїжджають.

Попередня експедиція "Фолькнерів" довжиною 3300 км тривала Румунією, Болгарією і Туреччиною. Щодо проблем на шляху мандрівок Україною музиканти відзначили поганий стан доріг (тому подорожують кросовими, а не шосейними велосипедами) та неповагу автомобілістів до велосипедистів. "Люди у трьох країнах, які ми відвідали минулого року, завжди сприймали наші виступи чудово, – поділилася враженнями Ірина Гаврилець, – бо ми ж виступали "як має бути": у вишиванках, з традиційними інструментами та позитивом. Всі цікавилися, звідки ми, якою мовою співаємо... Але дуже часто для них Україна – це Росія, і кожного разу в таких випадках ми намагались пояснювати їм, що це не так".

"Ми з Ірою подорожуємо давно, переважно велосипедами, – каже Володимир Муляр. – Але подорожувати просто так, задля відпочинку та споглядання пейзажів – в певний момент нам цього здалося замало. Тож ми вирішили робити це з певною метою – щось вивчати, досліджувати, досягати... І оскільки ми є музикантами, то й поєднали дві улюблені речі – велосипеди і музику".
"Двоколісні хроніки" – це цикл культурних, етнографічних та екологічних проектів, метою яких є розвиток та популяризація української культури, зокрема пісенного фольклору, репрезентація її в інших країнах світу, а також розвиток та популяризація велосипедного туризму в Україні. Жодних комерційних, політичних та релігійних цілей проекти не переслідують.

Маршрут велоекспедиції пролягає через села і невеликі міста Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

Експедиція проходить за підтримки магазина туристичного спорядження "Горгани Ком", Мистецької агенції "Наш формат", страхової компанії "Форміка", Спілки Української Молоді України, Центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, центру прокату велосипедів Veliki.kiev.ua, Центру філантропії та під егідою ВБО "Асоціація благодійників України".

Довідка: Київський етно-гурт "Фолькнери" заснований 2009 року Володимиром Муляром та Іриною Гаврилець. Наразі налічує п'ять музикантів:
• Володимир Муляр – ударні, колісна ліра, губна гармошка;
• Ірина Гаврилець – спів, колісна ліра;
• Юлія Совершенна – спів, барабан;
• Роман Шаркевич – перкусія;
• Остап Данилів – баян

"Фолькнери" – мандрівні музиканти. Основою концепції їхньої творчості є довільна обробка пісенної автентики України та інших країн, надання їй нового оригінального звучання з метою продовження життя "в реінкарнації". Гурт регулярно концертує, він був учасником багатьох відомих фестивалів, таких як "АртПоле" та "Трипільське коло".

01 серпня 2011р.

Теги: етнографічна, велоекспедиція

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини