Як повідомляє Державна інспекція з карантину рослин по Закарпатській області, станом на січень 2011 року амброзією на території області було заражено 6425,64 га (10 районів), у нас введено особливий карантинний режим. Наразі в Міжгірському, Тячівському та Іршавському районах розроблена і діє державна програма з локалізації і ліквідації вогнищ амброзії полинолистої. В інших районах такі програми готують для затвердження у райрадах.
Боротися з карантинним бур'яном можна агротехнічними, хімічними і біологічними методами. Перші включають комплексний підхід до вирощування сільгоспкультур. На невеликих площах та присадибних ділянках амброзію потрібно прополювати і скошувати. Правда, після скошування вона інтенсивно відростає, тому процедуру проводять не менше 3-4 разів за літо. Можна також використовувати натрієву й амінну сіль (2-3 кг/га) в суміші з аміачною селітрою (10 кг/га) чи з сульфатом амонію. А на великих площах слід застосовувати гербіциди. Екологічно чистим є біологічний метод боротьби (з використанням жука-листоїда, мухи-строкатки, амброзієвого псевдослоника), та, на жаль, він не надто поширений.
Воюючи з амброзією, особливу увагу слід приділяти необроблюваним землям – пустирям, вигонам, смугам під лініями електропередач та поблизу шосейних і залізничних доріг. Де є можливість, їх слід засівати багаторічними злаковими травами.