На Закарпатті рівень загальної інфекційної захворюваності зріс на 12,0%

За підсумками першого півріччя епідемічна ситуація в Закарпатській області залишалась відносно благополучною. Спалахів, групових захворювань та харчових отруєнь, пов’язаних з об’єктами державного санітарно епідеміологічного нагляду та в побуті не зареєстровано.

На Закарпатті рівень загальної інфекційної захворюваності зріс на 12,0%

Рівень загальної інфекційної захворюваності  зріс  на 12,0%  (показник 172,76  на 100 тис.  .) у порівнянні з аналогічним періодом  155,6  минулого року     Питома  вага  дітей  до  17  років  в структурі  загальної  інфекційної  захворюваності   склала   47,3 %,  з грипом  та  ГРВІ  -  63,2  %.  Кількість  захворілих   рипом  та  ГРВІ     -   77267 випадків .

В структурі загальної інфекційної захворюваності (без грипу та ГРВІ) вірусні гепатити складають   11,7  %, гострі кишкові інфекції   19,8 %, крапельні інфекції   8,9 %, туберкульоз  16,7 %, природно-вогнищеві – 0,5 %, венеричні та соціально-небезпечні інфекції  26,0 %.

Вище  середньообласного  показника рівні захворюваності  по  м. Ужгороду, Волівецькому, Перечинському, Ужгородському, Рахівському районах.

Намітилась  тенденція  до  сезонного  зниження   захворюваності       населення  області  вірусним  гепатитом  А (42%). Захворювання  реєструються у Рахівському,Виноградівському,Свалявському   В.Березнянському,   Тячівському    районах.

З  урахуванням  характерного сезонного  періоду    дещо    зросла  захворюваність  гострими  кишковими  інфекціями. Ситуація  із сальмонельозу   залишалась  благополучною .

План профілактичних щеплень   виконано на 17,6 %, у т.ч.  вакцинації  на 19,6  %,  ревакцинації  на  17,7% . Своєчасність вакцинального комплексу дітям до 1 року за підсумками 6   місяців 2011 року   по  області склала – 70,9 %.

Епідситуація з інфекційних захворювань, керованих засобами специфічної імунопрофілактики залишаласьхарактеризується  як  відносно  нестійка. Відбувається прогнозований ріст захворюваності краснухою та  епідпаротитом, кором .

В  зв'язку  з  ускладненням  епідемічної  ситуації  з  холери  в  м.Маріуполь  Донецької  області ,  та враховуючи  міграційні  процеси  населення підвищена  настороженість  медичних  працівників  та  санепідслужьи  області  на  випадок  можливого  виявлення  захворювань.

З метою забезпечення чіткої організації та контролю проведення профілактичних та протиепідемічних заходів серед населення області щодо захворювання на особливо небезпечні інфекції в області реалізується "Комплексна програма заходів щодо попередження заносу і поширення інфекційних хвороб, регламентованих правилами санітарної охорони території України серед населення Закарпатської області на 2011-2015 роки", яка затверджена першим заступником голови облдержадміністрації від 27.01.2011 р.    Програми розроблені в усіх містах і районах області.

Протягом травня-червня поточного року  за  часті фахівців   відділу особливо небезпечних інфекцій       на всіх адміністративних територіях області підготовлено і проведено навчально-тренувальні заняття з локалізації та ліквідації умовного вогнища холери за "легендою", максимально наближеною до реальних умов.

Найбільш актуальною природно-вогнищевою інфекцією, що продовжує реєструватися в   області є  лептоспіроз. За 6 місяців поточного року в цілому по області зареєстровано 12 випадків захворювання на лептоспіроз.    Етіологічна структура лептоспір від. Захворювання  поширене  на  7  адмінтериторіях. Етіологічна  структура  збудників виділених  від  хворих  людей   співпадає з етіологічною структурою лептоспір, виявлених у гризунів, що свідчить про природну вогнищевість цього захворювання.

За останні роки епідемічна ситуація зі сказу в країні залишається нестійкою, реєструються поодинокі випадки захворювання серед людей. Як і раніше є сприятливі умови для поширення цієї інфекції. Зареєстровано 6 випадків сказу серед тварин ( 2 собаки, 2 корови, 2 лисиці), що вказує на активність епізоотичного процесу зі сказу в області (6 міс. 2010 року   зареєстровано 2 випадки сказу у тварин). Забезпечення   антирабічною вакциною  в  поточному  році  задовільне.

26 липня 2011р.

Теги: епідемічна, СЕС, захворюваність

НОВИНИ: Соціо

10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 1
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 5
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
/ 4
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 2
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 5
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
» Всі новини