Найбільш забруднені пестицидами грунти СЕС виявила на Хустщині та Мукачівщині

Закон України ″Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення″, регламентує права і обов’язки громадян, спрямованих на збереження життя та здоров’я громадян. Державна санітарно-епідеміологічна служба України, представниками якої на місцях є санітарно-епідеміологічні станції, здійснює державний санітарно-епідеміологічний нагляд за виконанням статей Закону. При цьому складовою частиною будь-якого напрямку діяльності є лабораторний контроль.

Найбільш забруднені пестицидами грунти СЕС виявила на Хустщині та Мукачівщині

Головна мета лабораторних досліджень є визначення показників безпеки харчових продуктів, питної води, об'єктів довкілля, умов праці, навчання, відпочинку та всього того, що оточує людину протягом життя.

Одним з розділів діяльності санепідстанцій є екогігієна та токсикологія, який включає нагляд за забезпеченням санітарного та епідемічного благополуччя  працюючих при  транспортуванні, використанні, реалізації пестицидів та агрохімікатів,  при виробництві, застосуванні та реалізації виробів з полімерів, синтетичних матеріалів, пластмас тощо. Лабораторний контроль при цьому здійснюється за вмістом нітратів  в продукції рослинництва, залишкових кількостей пестицидів, за вмістом мікотоксинів в продовольчий сировині та харчових продуктах. Вміст пестицидів визначається в питній воді, повітрі робочої зони, в об'єктах довкілля (грунт, вода відкритих водоймищ).

Об'єктами лабораторного контролю є  полімерні матеріали та вироби з них. Переважна увага при цьому приділяється  виробам, що контактують з харчовими продуктами, питною водою, а також віднесеним до виробів дитячого вжитку, в першу чергу дитячим іграшкам.

Загальна кількість проб, що досліджувалася в лабораторіях  СЕС   в 1-ому півріччі 2011 р.  за вказаними напрямками діяльності, становила 3 093, по яких було виконано 4 190 лабораторних вимірювань. При цьому в 28-ми  зразках вміст нітратів перевищував максимально допустимі рівні (1,7 % від загальної кількості досліджених зразків харчових продуктів). По таких випадках приймалися міри адміністративного впливу. Залишки пестицидів визначалися в 5-ти зразках продуктів рослинного походження, всі без перевищення МДР.

В 5-ти пробах грунту (8 вимірювань) вміст пестицидів визначався з перевищенням ГДК (гранично допустима концентрація), що становить 5,5 %. Така ситуація мала відношення до грунту  з територій, де зберігаються непридатні та заборонені пестициди в Мукачівському та Хустському районах, які готуються до вивезення за межі країни. Питання по цій проблемі вирішується на рівні  виконавчої влади області.

По  всіх 110-ти  виробах з полімерів, по яких визначалися кількості міграції хімічних речовин, ситуація  по досліджених зразках безпечна, - повідомила Закарпаття онлайн завідувачка токсикологічною лабораторією обласної СЕС Пономарьова О.С.

.

26 липня 2011р.

Теги: СЕС, грунти, перевірка

НОВИНИ: Соціо

18:05
/ 2
На Закарпатті туристичний збір зріс майже на 43% Фото новина
16:07
/ 1
На Закарпатті водій міжнародного автобуса їхав із чужою чіп-картою Фото новина
15:11
/ 1
У селі на Закарпатті зафіксували спалах гепатиту А
11:27
/ 1
В Ужгороді через ремонт вулиці Карпатської України тимчасово змінили маршрути автобусів
09:58
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Іштваном Гуяном на позивний «Smile» Фото новина
09:01
/ 1
Четверо українців опинилися в небезпеці в Румунських Карпатах
18:25
У Карпатах під час зливи заблукали дві туристки з Одеси Фото новина
17:37
Лікарі Львова врятували немовля із Закарпаття зі складною вродженою вадою Фото новина
16:27
В Ужгороді відкрили рух вулицею Карпатської України Фото новина
14:42
До 9 годин затримки: низка потягів до Закарпаття курсує із запізненням
11:48
/ 1
На Закарпатті викрили двох нелегальних перевізників Фото новина
11:03
/ 1
Підтверджено загибель 20-річного захисника зі Сваляви, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:21
/ 1
У Барвінку знову горіло сміттєзвалище Фото новина
11:54
/ 2
На Закарпатті обрали найкращі вина 2026 року Фото новина
18:18
/ 24
В Ужгороді відкрили нову мініскульптуру, присвячену легендарному лікарю Андрію Новаку Фото новина
12:46
/ 1
На Тячівщині судитимуть депутата, який не задекларував майно та доходи на понад 6 млн грн Фото новина
11:39
/ 3
Закарпатські прикордонники зірвали контрабанду сигарет із використанням безпілотників Фото новина
11:03
/ 1
Ужгородці показали, як виглядав Полуничний Місяць цієї ночі Фото новина
08:33
/ 2
На Закарпатті 30 червня діятимуть погодинні відключення світла
18:04
У Бедевлі на Тячівщині підтвердили загибель Героя Івана Коларика Фото новина
16:49
/ 1
На Рахівщині 19-річному туристу стало зле під час спуску з Петроса Фото новина
11:28
/ 1
На Закарпатті водій заснув за кермом і з’їхав із дороги Фото новина
10:14
/ 1
Після півтора року пошуків підтверджено загибель захисника з Виноградова Василя Сопка Фото новина
09:56
На Хустщині медики екстреної допомоги прийняли пологи вдома
14:45
У Міжгірській громаді попрощаються з Дмитром Терелею з Верхнього Бистрого, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
» Всі новини